Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

Mikrocimeto për mure dhe tavane

L5,200

Veshje muri ose tavani me mikroçimento të bardhë me një përbërës me “finim fshatar”
Veshje tradicionale me teksturë të mikroçimentos në formën e pluhurit të bardhë që përzihet vetëm me ujë dhe pigmente A/V NOVACOLOR DESIGN, për të arritur nuancat e grafikut të ngjyrave PLANOCOLOR MICROCEMENT. Është i përshtatshëm për aplikime në muraturë të brendshme dhe të jashtme, tavane dhe zona të lagështa si banja, por jo për zhytje të përhershme në ujë.

L5,200

@ Bojra Tirana
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

Mikrocimeto për mure dhe tavane

Mikrocimeto për mure dhe tavane

Veshje muri ose tavani me mikroçimento të bardhë me një përbërës me “finim fshatar”
Veshje tradicionale me teksturë të mikroçimentos në formën e pluhurit të bardhë që përzihet vetëm me ujë dhe pigmente A/V NOVACOLOR DESIGN, për të arritur nuancat e grafikut të ngjyrave PLANOCOLOR MICROCEMENT. Është i përshtatshëm për aplikime në muraturë të brendshme dhe të jashtme, tavane dhe zona të lagështa si banja, por jo për zhytje të përhershme në ujë.

Zbatohet në një trashësi prej disa mm në një sipërfaqe të asfaltuar siç duhet ose të hidroizoluar, në varësi të llojit të nënshtresës që mund të jetë suva, beton i lëmuar, çimento ose gips. Për një teksturë “të ashpër” me pamje “të vjetër” dhe tradicionale, mund të përzihet me granulat ultra të imta PLANOCOLOR KURASANI ADDITIVE ose të trajtohet sipërfaqja e mikroçimentos pas aplikimit me ujë ose tretësirë acidi në varësi të strukturës dhe modelit përfundimtar të dëshiruar.

  • Konsumi: 1,4 kg/m²/mm trashësi
  • Paketimi: Qese letre 20 kg
  • Paleta: 1200 kg

Përgatitja e substratit:

Nënshtresat me bazë çimento duhet të jenë kompakte, pa çarje, pa pluhur, kripëra, yndyrë dhe çdo material tjetër që mund të zvogëlojë ngjitjen e PLANOCOLOR ANTICO me to. Nënshtresat e betonit duhet të përgatiten mekanikisht, për shembull me bluarje, në mënyrë që të arrihet një sipërfaqe e njëtrajtshme me porozitet të hapur pa skaje të zgjatura. Për nënshtresat me bazë gipsi, është e nevojshme që nënshtresa të bëhet astar me NOVAPRIMER. Nënshtresat joabsorbuese rekomandohet të pastrohen me PLANO CONTACT FAST ose SC ELASTIC. Për më shumë informacion, ju lutemi referojuni fletëve përkatëse të të dhënave teknike të produkteve.

Përgatitja e përzierjes:

Përzieni qesen PLANOCOLOR ANTICO (20 kg) me 6,0 – 6,5 litra ujë të pastër me një mikser elektrik me shpejtësi të ulët për të paktën 3 – 5 minuta. Përzierja duhet të bëhet derisa masa të jetë plotësisht e njëtrajtshme dhe pa gunga. Rekomandohet të përzieni pigmentin fillimisht me ujë. Për të arritur nuancën e tabelës së ngjyrave PLANOCOLOR, një pigment A/V NOVACOLOR DESIGN përzihet me çdo 10 kg PLANOCOLOR ANTICO. Produkti është gati për përdorim. Përzierja ka afërsisht 3-4 orë jetëgjatësi në tenxhere.
Kutia prej 25 kg PLANOCOLOR KURASANI ADDITIVE rekomandohet të shtohet pas shtimit të PLANOCOLOR ANTICO në ujë, ku sasia rritet në 6 – 7 litra.

 

Dokumentacioni i bashkangjitur

Njihuni me produktet tona BOJRA TIRANA

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “Mikrocimeto për mure dhe tavane”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Cimento per bllokim lageshtie SC FAST
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
SOLUCION PER LARJE FENERI ME AVULL
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Antiruxho Minio - Kraft Paints
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
SPRAJT TEMPERATURE PER FRENA FLORI
SPRAJT TEMPERATURE PER FRENA FLORI
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Ngjitës epoksidi me dy përbërës transparent
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Pistoletë silikono e fortë dhe e qëndrueshme
Mikrocimeto për mure dhe tavane
Mikrocimeto për mure dhe tavane
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart