Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

SILIKON LLAMARINE WURTH BOND+SEAL

Add your review

L1,000

Ngjitës dhe ngjitës elastik PU për një gamë të gjerë aplikimesh

 • Baza kimike: Poliuretani me një përbërës
 • Min./maks. Koha e formimit të lëkurës: 45-60 min
 • Dendësia/kushtet: 1,25 g/cm³ / para ngurtësimit, DIN 53479
 • Shpejtësia/kushtet e pjekjes së plotë: 3 mm/d / 23°C dhe lagështia relative 50%, shërimi me lagështi
 • Min./maks. Temperatura e përpunimit: 5 deri në 35 °C
 • Rezistenca afatshkurtër e temperaturës maksimale. /kushtet: 120 °C / pas 8 orësh
 • Min. Rezistenca në tërheqje: 1,8 N/mm²
 • Kushtet për rezistencën në tërheqje: në përputhje me DIN 53504
 • Min. rezistenca gjatësore ndaj grisjes: 6 N/mm
 • Kushtet për rezistencë ndaj grisjes: në përputhje me DIN 53515
 • Zgjatimi në thyerje/kushte: 500 % / në përputhje me DIN 53504
 • Maks. ndryshimi i volumit: -5 %
 • Temperatura/kushtet e tranzicionit të xhamit: -45 °C / në përputhje me DIN 53445
 • Rezistencë afatshkurtër ndaj: karburanteve, vajrave minerale, yndyrave shtazore, vajrave shtazore, yndyrave vegjetale, vajrave bimore
 • Afati i ruajtjes nga prodhimi/kushtet: 12 muaj / në 10°C deri në 25°C

L1,000

@ Bojra Tirana
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 1
Add to compare

SILIKON LLAMARINE WURTH BOND+SEAL

SILIKON LLAMARINE WURTH BOND+SEAL

Ngjitës dhe ngjitës elastik PU për një gamë të gjerë aplikimesh

 • Baza kimike: Poliuretani me një përbërës
 • Min./maks. Koha e formimit të lëkurës: 45-60 min
 • Dendësia/kushtet: 1,25 g/cm³ / para ngurtësimit, DIN 53479
 • Shpejtësia/kushtet e pjekjes së plotë: 3 mm/d / 23°C dhe lagështia relative 50%, shërimi me lagështi
 • Min./maks. Temperatura e përpunimit: 5 deri në 35 °C
 • Rezistenca afatshkurtër e temperaturës maksimale. /kushtet: 120 °C / pas 8 orësh
 • Min. Rezistenca në tërheqje: 1,8 N/mm²
 • Kushtet për rezistencën në tërheqje: në përputhje me DIN 53504
 • Min. rezistenca gjatësore ndaj grisjes: 6 N/mm
 • Kushtet për rezistencë ndaj grisjes: në përputhje me DIN 53515
 • Zgjatimi në thyerje/kushte: 500 % / në përputhje me DIN 53504
 • Maks. ndryshimi i volumit: -5 %
 • Temperatura/kushtet e tranzicionit të xhamit: -45 °C / në përputhje me DIN 53445
 • Rezistencë afatshkurtër ndaj: karburanteve, vajrave minerale, yndyrave shtazore, vajrave shtazore, yndyrave vegjetale, vajrave bimore
 • Afati i ruajtjes nga prodhimi/kushtet: 12 muaj / në 10°C deri në 25°C
 • Pa silikon: Po

Ngjitës dhe ngjitës elastik PU për një gamë të gjerë aplikimesh

Për përdorim universal

Fortësi e jashtëzakonshme ngjitëse në një gamë të gjerë materialesh dhe sipërfaqesh

Miratuar për përdorim me produkte ushqimore (certifikata ISEGA)

 • E padëmshme për njerëzit në gjendjen e saj të ngurtësuar
 • I përshtatshëm për ngjitje dhe vulosje në impiantet e përpunimit të ushqimit

Shumë elastik

 • Mund të përdoret për bashkimin e materialeve dhe materialeve të ndryshme të të njëjtit lloj
 • Kompenson zgjerime të ndryshme materiale
 • Largon dridhjet dhe zhurmën

Koha e gjatë e formimit të lëkurës

 • Lejon që komponentët kompleksë të lidhen dhe vulosen
 • Gjithashtu ideale për sipërfaqe të mëdha
 • Pjesët e nyjeve mund të ripozicionohen

Mund të lyhet me rërë dhe të lyhet

Pas formimit të lëkurës, ajo mund të përpunohet mekanikisht dhe të lyhet pa aktivizim sipërfaqësor (kryeni teste paraprake për të kontrolluar përputhshmërinë e bojës).

Jo korrozive

Parandalon korrozionin e metaleve

Me erë të ulët

Pa silikon

Dëshmi e Performancës

ISEGA:

Mund të përdoret aty ku ushqimi përpunohet ose ruhet, p.sh. për ngjitjen e sipërfaqeve të mureve dhe dyshemeve në kompanitë e përpunimit të ushqimit.

Certifikata nr.: 46567 U 18

Njihuni me produktet tona BOJRA TIRANA

Media Sociale FACEBOOK  INSTAGRAM

 

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “SILIKON LLAMARINE WURTH BOND+SEAL”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Shirit Izolimi BISON Rubber Seal
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
SPRAJT ME BOJË MAKINE
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Pompe Lavazhi 1700W LAVOR NINJA 120
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Astar Mbulues per Njollat Stain Blocker
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Fino NATURAL FIN
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
PASTE FENERESH K2 LAMP DOCTOR
PASTE FENERESH K2 LAMP DOCTOR
SILIKON LLAMARINE WURTH BOND+SEAL
SILIKON LLAMARINE WURTH BOND+SEAL
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
 • Total (0)
Compare
0
Shopping cart