Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

Bojë e zezë mat për mure dhe tavane

Add your review

L2,500L5,500

  • Performanca dhe mbulimi më i lartë
  • Mbulueshmeri e lartë
  • Rezistenca ndaj larjes
  • Rezistenca ndaj konsumit
  • Erë e ulët
  • Përhapet mrekullisht

L2,500L5,500

@ Bojra Tirana
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

Bojë e zezë mat për mure dhe tavane

Bojë e zezë mat për mure dhe tavane

Teknologjia e re e bojës po i lejon dizajnerët të përdorin përfundime mat në mënyra që nuk i kanë pasur kurrë më parë.

Nga kartat luksoze tek produktet elektronike dhe grimi tek aksesorët e modës, përfundimet e zeza mat janë kudo. Matte i jep të zezës një pamje më të ngrohtë, më tërheqëse sesa homologu i saj më i shkëlqyeshëm dhe më i mprehtë. Por tërheqja e saj nuk kufizohet vetëm tek produktet: E zeza mat po fiton popullaritet si një dekorim modern, por komod, i brendshëm.

“Më pëlqejnë përfundimet mat,” thotë Sue Wadden, Drejtore e Marketingut me ngjyra për Sherwin-Williams. “Ato ndihmojnë në fshehjen e papërsosmërive sipërfaqësore në një mur, sepse drita nuk reflekton nga pikat e larta – gjë që është e mrekullueshme nëse keni një shtëpi më të vjetër me mure me gunga, si unë. Dhe finiturat mat premium si Bojëra latex akrilike e brendshme Duration Home® janë shumë të lara. Unë kam fëmijë dhe më duhet të pastroj muret e mia gjatë gjithë kohës.”

Përfundimi është intrigues kur përdoret në një hapësirë të brendshme, por jo në një mënyrë të egër. Lauren Rubinstein, fotografe e dizajnit të brendshëm, thotë: “Më tregon se stilisti nuk ka frikë të tregojë diçka pak më ndryshe. Mendoj se e zeza është një ngjyrë po aq e pranueshme sa kafeja çokollatë apo bezha, por është padyshim që të kthen kokën.”

Rindërtoni një dhomë

Një përfundim mat zbut pamjen shpesh të ashpër të ngjyrës së zezë dhe u jep një ndjesi unike dhomave të mëdha dhe të vogla. “Mund ta bëjë një hapësirë të vogël të duket më mbretërore dhe një hapësirë më të madhe më dramatike, por ende të arritshme”, thotë Rubinstein. “Shumica e pronarëve të shtëpive janë të habitur me transformimin që merr një dhomë pasi e zeza mat shtohet në paletën e tyre të ngjyrave. Është me të vërtetë një pamje e butë ëndërrimtare.”

Ndihmoni në zbutjen e pamjes dhe ndjesisë duke përdorur bojë të zezë mat për të mbuluar vetëm një mur të spikatur në një zonë të përbashkët të jetesës. Sigurohuni që dhoma të ketë ndriçim të mjaftueshëm dhe shtoni ekuilibër duke përdorur një zbukurim të butë të bardhë ose krem. Me ekuilibrin, edhe dyshemetë prej druri të errët mund të duken mahnitëse, megjithëse mbani në mend se disa qilima të errët ose panele druri mund të jenë shumë të rënda për të mbështetur një mur të zi mat.

Bëhuni kreativ

Rubinstein përdor të zezën mat në shtëpinë e saj dhe shërben për qëllime të shumta në dhomën e saj të ngrënies. Ajo jo vetëm që funksionon si një qendër vizuale mahnitëse që plotëson përfundimet përreth, por gjithashtu bën një pjesë interesante të bisedës kur ajo argëton. “Unë përdor murin tim të zi mat si menu. Unë e shkruaj festën e natës në mur me shkumës që të gjithë të shikojnë. Të ftuarit e mi gjithmonë kanë diçka për të thënë për këtë”, thotë ajo.

E zeza mat mund të shtojë dramë dhe një ndjesi të butë e mikpritëse në një dhomë të vogël pluhuri kur përdoret në një mur. Kur aplikohet në kuzhinë, mund të balancojë dhe thithë shkëlqimin dhe shkëlqimin e çelikut të pandryshkshëm dhe granitit. Edhe në dhomën e diellit, hapësirën e ngritur ose dhomën e gjumit, ngjyra mund të ndihmojë në krijimin e një relaksimi luksoz.

Përfundoni pamjen

Kur dizajnoni dhe përfundoni një dhomë me ngjyrë të zezë mat, dekori është i rëndësishëm. Shtoni pak interes në dhomë me llamba ose pajisje me shkëlqim; dysheme druri ose pllakash me shkëlqim të lartë; ose një qilim i trashë me teksturë. Konsideroni modelet e përsëritura, këndore dhe teksturat “të zbehta” ose me shirita në mobilje ose pjesë të theksuara. Zgjidhni një ngjyrë kremoze ose të bardhë të zbehtë për të rrumbullakosur paletën e thjeshtë të ngjyrave dhe më pas përfundoni me vetëm disa ngjyra të ndezura që tërheqin syrin pa tejkaluar. “Hidhni pak ngjyrë jeshile ose rozë për vetëm një nuancë ngjyre, duke e mbajtur atë vërtet të thjeshtë,” thotë Rubinstein.

Njihuni me produktet tona BOJRA TIRANA

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

Specification: Bojë e zezë mat për mure dhe tavane


Warning: Undefined array key 0 in /home/customer/www/industriale.al/public_html/wp-content/plugins/rehub-framework/includes/helper-functions.php on line 644
Paketimi

,

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “Bojë e zezë mat për mure dhe tavane”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Llaç dy-komponentësh për hidroizolimin PLANISEAL 288
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Llak i bardhë poliuretani Bruck 535
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Silikon i bardhë akrilik që lyhet
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
SFUNGJER (TAMPON) LUCIDIMI L612
SFUNGJER (TAMPON) LUCIDIMI L612
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
KOMPRESOR 100L INGCO AC301008
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Silikon temperature MAPESIL 300°C
Bojë e zezë mat për mure dhe tavane
Bojë e zezë mat për mure dhe tavane

L2,500L5,500

Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart