Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

Silikon sanitar rezistent ndaj ujit

L600

 • Rezistente ndaj mykut
 • Shumë shpejt
 • Përherë elastike
 • Rezistent ndaj rrezeve ultraviolet dhe të gjitha moteve
 • rezistent ndaj ujit (detit).
 • Rezistent ndaj temperaturave midis -50 °C dhe +120 °C
 • Rezistent ndaj kimikateve
 • Lehtë për t’u aplikuar
 • Lidhje e shkëlqyer pa primer
 • Ngjyra të shpejta
 • Jo i lyer

L600

@ Bojra Tirana
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

Silikon sanitar rezistent ndaj ujit

Silikon sanitar rezistent ndaj ujit

 • Rezistente ndaj mykut
 • Shumë shpejt
 • Përherë elastike
 • Rezistent ndaj rrezeve ultraviolet dhe të gjitha moteve
 • rezistent ndaj ujit (detit).
 • Rezistent ndaj temperaturave midis -50 °C dhe +120 °C
 • Rezistent ndaj kimikateve
 • Lehtë për t’u aplikuar
 • Lidhje e shkëlqyer pa primer
 • Ngjyra të shpejta
 • Jo i lyer

TË PËRSHTATSHME PËR:

Për mbylljen e tegelave, fugave dhe të çarave ndërmjet murit, vaskës, kabinës së dushit, lavamanit të banjës dhe banakut të kuzhinës në ambientet sanitare si banja, tualet dhe kuzhina. Veçanërisht për vulosje në aplikime sanitare dhe qeramike, të tilla si fuga midis pllakave të murit dhe dyshemesë, banjës, kabinës së dushit, lavamanit të banjës, banakut të kuzhinës, lavamanit dhe mureve të pllakave. Gjithashtu ideale për vaska akrilike, bazamente dushi plastike dhe mure dushi. Ngjitet në xhami të pastër, qeramikë, pllaka me xham, smalt, metal, dru dhe sintetikë të ndryshëm. Nuk lidhet me bitum, polietileni, polipropileni dhe PTFE. Jo i përshtatshëm për akuariume; për këtë ne rekomandojmë BISON Silicone Sealant Glass Transparent.

PARA PËRDORIMI:

Kushtet e punës

Aplikohet vetëm në temperaturat ndërmjet +5 °C dhe +40 °C.

Kërkesat sipërfaqësore

Sipërfaqja duhet të jetë e thatë, e pastër dhe pa pluhur dhe yndyrë. Sintetika duhet së pari të ashpërsohet dhe/ose të trajtohet paraprakisht me Primer silikoni BISON.

Trajtimi paraprak i sipërfaqes

Për një rezultat të mirë, mbuloni skajet e nyjës me shirit maskues. Nëse është e nevojshme, parandaloni lidhjen me tre anë duke e mbushur bashkimin me një shufër mbështetëse shkumë ose film PE.

Mjetet

Aplikoni fishekun me një pistoletë me fuqi. Multi Tool për hapjen e fishekut dhe përpunimin e ngjitësit.

Mbulimi

Përmbajtja e përshtatshme për përafërsisht. 8 deri në 15 m (në varësi të diametrit të bashkimit).

Njihuni me produktet tona BOJRA TIRANA

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “Silikon sanitar rezistent ndaj ujit”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
MASKË GJYSMË FYTYRE 3M
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Ngjitës epoksi universal me dy përbërës
Added to wishlistRemoved from wishlist 1
Add to compare
Llaç i gatshëm për përdorim MAPECEM PRONTO
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Bojë Silikoni Alpen Silicon S47
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
PISTOLETE BOJE INGCO ASG4042
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
KOMPRESOR 200L INGCO AC402001
Silikon sanitar rezistent ndaj ujit
Silikon sanitar rezistent ndaj ujit
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
 • Total (0)
Compare
0
Shopping cart