Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

SILIKON XHAMI PËR MAKINA WURTH

L2,200

Ngjitës elastik i dritares me 1 përbërës me qëndrueshmëri të shkëlqyer

 • Numri i pjesëve në asortiment/set: 6 copë
 • Baza kimike: Poliuretani me një përbërës
 • Ngjyra: E zezë
 • Dendësia: 1.2 g/cm³
 • Min./max. temperatura e përpunimit: 5 deri në 35 ° C
 • Min./max. rezistenca ndaj temperaturës: -40 deri në 90 ° C
 • Koha e largimit me makinë (me airbag): 2 orë
 • Koha e largimit me makinë (pa airbag): 1 orë
 • Kushtet e kohës së largimit me makinë: në 23 ° C dhe 50% lagështi relative
 • Maks. koha / kushtet e hapjes: 15 min / në 23 ° C dhe 50% lagështi
 • Të përfshira në dorëzim: Pastrues aktiv (leckë e dyfishtë), 1 x hundë aplikimi për dritare, udhëzime për riparim
 • Afati i ruajtjes nga prodhimi: 12 muaj
SKU: 0890023700 Tags: ,

L2,200

@ Bojra Tirana
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

SILIKON XHAMI PËR MAKINA WURTH

SILIKON XHAMI PËR MAKINA WURTH

Ngjitës elastik i dritares me 1 përbërës me qëndrueshmëri të shkëlqyer

 • Numri i pjesëve në asortiment/set: 6 copë
 • Baza kimike: Poliuretani me një përbërës
 • Ngjyra: E zezë
 • Dendësia: 1.2 g/cm³
 • Min./max. temperatura e përpunimit: 5 deri në 35 ° C
 • Min./max. rezistenca ndaj temperaturës: -40 deri në 90 ° C
 • Koha e largimit me makinë (me airbag): 2 orë
 • Koha e largimit me makinë (pa airbag): 1 orë
 • Kushtet e kohës së largimit me makinë: në 23 ° C dhe 50% lagështi relative
 • Maks. koha / kushtet e hapjes: 15 min / në 23 ° C dhe 50% lagështi
 • Të përfshira në dorëzim: Pastrues aktiv (leckë e dyfishtë), 1 x hundë aplikimi për dritare, udhëzime për riparim
 • Afati i ruajtjes nga prodhimi: 12 muaj

Përshkrim

Modul i lartë

Ngjitës për dritare që forcojnë automjetet

Në përputhje me antenën, jo përçuese

Parandalon korrozionin e kontaktit

I përshtatshëm për përdorim në trupat alumin-magnez dhe hibrid (p.sh. Audi A8, Jaguar XJ etj.)

Siguria e testuar

 • Koha e largimit me makinë e konfirmuar me testin e përplasjes dhe certifikatën TÜV në përputhje me FMVSS208/212!
 • Përmbush kërkesat e prodhuesve të pajisjeve origjinale (prodhuesit e automjeteve)

Njoftim

Është e domosdoshme që pastruesi aktiv Würth dhe Würth Varioprimer të përdoren gjatë përgatitjes së sipërfaqeve. Produktet duhet të kontrollohen për të siguruar që nuk kanë skaduar para se të përdoren. Aplikoni ngjitësin ndërsa drejtoni armën vertikalisht, duke filluar nga qendra në fund të dritares. Mos e vendosni automjetin në platformën e ngritjes. Vëzhgoni informacionin në lidhje me gjeometrinë e rruazave të dhënë nga prodhuesi i automjetit. Duhet të respektohen kohët e aplikimit dhe largimit me makinë.

Zona e aplikimit
Mund të përdoret për të gjitha llojet standarde të automjeteve në makinat e pasagjerëve, automjetet komerciale, autobusët, furgonët dhe sektorët e makinerive bujqësore dhe të ndërtimit.

Udhëzimet
Kur aplikoni materialin, sigurohuni që mjedisi i punës të jetë i pastër. Essentialshtë thelbësore të përdorni produktin me përbërësit e sistemit Würth për të siguruar punë korrekte dhe pa të meta. Udhëzimet e punës të dhëna me produktin duhet të ndiqen gjatë aplikimit.

Një Varioprimer duhet të aplikohet në sipërfaqe të pikturuara fllad. Para aplikimit të abetares, boja duhet të lejohet të forcohet plotës

Njihuni me produktet tona BOJRA TIRANA

Media Sociale INSTAGRAM

Videos: SILIKON XHAMI PËR MAKINA WURTH

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “SILIKON XHAMI PËR MAKINA WURTH”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Pompe Lavazhi 1900W DIVE EXTRA 135
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
ASTAR METALI KRAFT METAL PRIMER
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
SALDATRICE MMA ARTIKA 270 TELWIN
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Ngjitës epoksi dy komponentësh ADESILEX PG4
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Astar Nefti Dur - Kraft Paints
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
SFUNGJER (TAMPON) LUCIDIMI I ZI
SFUNGJER (TAMPON) LUCIDIMI I ZI
SILIKON XHAMI PËR MAKINA WURTH
SILIKON XHAMI PËR MAKINA WURTH
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
 • Total (0)
Compare
0
Shopping cart