Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

BOJE EPOKSIDE PER PISHINA

Add your review

Neopox® Pool është një shtresë epokside, me bazë tretës, me filtra UV të inkorporuar, e përshtatshme për pishina. Është shumë e qëndrueshme ndaj kimikateve të klorimit. I përshtatshëm për ndërtime dhe sipërfaqe poliesteri, që i nënshtrohen stresit të madh mekanik dhe kanë nevojë për rezistencë kimike. Produkti mund të aplikohet në pishina, depozita (për ujë jo të pijshëm, solucione të holluara acidesh dhe bazash), varka etj.

Fushat e aplikimit

  • Pishina, tanke, shatërvanë, varka
  • Strukturat metalike

@ Bojra Tirana
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

BOJE EPOKSIDE PER PISHINA

BOJE EPOKSIDE PER PISHINA

Neopox® Pool është një shtresë epokside, me bazë tretës, me filtra UV të inkorporuar, e përshtatshme për pishina. Është shumë e qëndrueshme ndaj kimikateve të klorimit. I përshtatshëm për ndërtime dhe sipërfaqe poliesteri, që i nënshtrohen stresit të madh mekanik dhe kanë nevojë për rezistencë kimike. Produkti mund të aplikohet në pishina, depozita (për ujë jo të pijshëm, solucione të holluara acidesh dhe bazash), varka etj.

Fushat e aplikimit

  • Pishina, tanke, shatërvanë, varka
  • Strukturat metalike

Karakteristikat dhe avantazhet

  • Rezistent në temperaturat ndërmjet -50°C dhe +140°C (rezistencë afatshkurtër). Rezistencë e përhershme midis -20°C dhe +70°C.
  • Përmban filtra UV
  • Rezistencë e shkëlqyer ndaj ujit, ujit të detit, acideve të holluara dhe alkaleve.
  • Rritja e rezistencës ndaj shkumës

Paketimi

Komplete prej 1 kg, 5 kg dhe 10 kg në kanaçe prej kallaji (komponentët A dhe B kanë proporcion të caktuar të peshës)

Përgatitja e substratit

Betoni

Betoni duhet të jetë min. Klasa C20/25, me një rezistencë në tërheqje prej ≥1,5 MPa, dhe e lejuar të kurohet për të paktën 28 ditë, duke marrë të gjitha masat e nevojshme të mirëmbajtjes gjatë periudhës së kurimit të tij. Nënshtresa prej çimentoje duhet të jetë në rregull të përgatitura mekanikisht (p.sh. bluarje, fërkim me plumb, bluarje etj.) për të zbutur parregullsitë, për të arritur një sipërfaqe me teksturë të hapur dhe për të siguruar ngjitjen optimale.

Sipërfaqja duhet të jetë e thatë dhe e mbrojtur nga lagështia në rritje, e qëndrueshme, e pastër dhe pa pluhur, yndyrë, vaj, etj. E shkrifët e lirshme
materiali duhet të hiqet plotësisht duke pastruar ose lëmuar me një makinë të përshtatshme dhe një fshesë me thithje të lartë. Sipërfaqja duhet të jetë sa më e lëmuar dhe e sheshtë, si dhe e vazhdueshme (d.m.th. pa zbrazëti, të çara etj.) Riparimet e nënshtresës, mbushja e fugave, vrimave/boshllëqeve dhe nivelimi i sipërfaqes duhet të kryhen duke përdorur të përshtatshme produkte riparimi, të tilla si llaçi i derdhur epoksi-çimento Epoxol® CM dhe stuko epoksi Epoxol® Putty, ose/dhe një përzierje e Epoxol® Primer SF-P dhe Quartz Sand Μ-32 (raporti tregues i përzierjes 1:1-2 w/w), pas asistimit të duhur.

Sipërfaqet metalike (hekur-çelik)

Sipërfaqet metalike duhet të përgatiten siç duhet me rërë ose lëmim me furçë teli dhe duhet të jenë të thata, të lira. nga pluhuri, papastërtitë, substancat e yndyrshme dhe vajore, si dhe çdo veshje që ngjitet dobët. Në zonat e ndryshkura rekomandohet aplikoni lokalisht konvertuesin kimik të ndryshkut Neodur® Metalforce. Sipërfaqet e reja metalike duhet të lyhen me tretës Neotex® 1021.

 

Technical Data Sheet Neopox® Pool

Njihuni me produktet tona BOJRA TIRANA

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “BOJE EPOKSIDE PER PISHINA”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
GRAFIATO KRAFT ACRYLIC PLASTER
- 5%
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
BOJE PLASTIKE PICASSO PROFI-15 DEUTSCHCOLOR

BOJE PLASTIKE PICASSO PROFI-15 DEUTSCHCOLOR

Sold by Bojra Tirana
Çmimi origjinal qe: L5,150.Çmimi i tanishëm është: L4,900.
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Llak akrilik për beton të stampuar
Llak akrilik për beton të stampuar
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Bojë akrilike Alpen Classic QL 11
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
HIDROIZOLUES HYDROGUARD ELASTIC
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Boje Akrilike 4SEASONS - Kraft Paints
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart