Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

Lateks për rritjen e elasticitetit SBR50

Add your review

L1,300L18,700

Lateks i pastër SBR me përmbajtje solide 50% për rritjen e elasticitetit
Rrëshirë e koncentruar për llaç. Përdoret për rritjen e elasticitetit, ngjitjes dhe punueshmërisë së përzierjeve të çimentos si suvatë, mallërat e çimentos, komponimet për lëmimin e mureve. Ngjitësit e pllakave si NOVACOL SUPER nëse përzihen me SBR 50 bëhen të deformueshëm dhe për këtë arsye mund të përdoren në aplikime më të vështira. I përshtatshëm edhe për krijimin e llumeve ngjitëse (të përziera me çimento portland dhe ujë). Hollimi me ujë në varësi të llojit të aplikimit.

L1,300L18,700

@ Bojra Tirana
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

Lateks për rritjen e elasticitetit SBR50

Lateks për rritjen e elasticitetit SBR50

Lateks i pastër SBR me përmbajtje solide 50% për rritjen e elasticitetit
Rrëshirë e koncentruar për llaç. Përdoret për rritjen e elasticitetit, ngjitjes dhe punueshmërisë së përzierjeve të çimentos si suvatë, mallërat e çimentos, komponimet për lëmimin e mureve. Ngjitësit e pllakave si NOVACOL SUPER nëse përzihen me SBR 50 bëhen të deformueshëm dhe për këtë arsye mund të përdoren në aplikime më të vështira. I përshtatshëm edhe për krijimin e llumeve ngjitëse (të përziera me çimento portland dhe ujë). Hollimi me ujë në varësi të llojit të aplikimit.

  • Ngjyra: E bardhë
  • Paketa: Kontejnerët 1 L, Kontejnerët 1000 L, Kontejnerët 20 L, Kontejnerët 5 L
  • Paleta: 1000 L, 432 L, 480 L

Përgatitja e substratit:

Sipërfaqet në të cilat do të aplikojmë llaç çimentoje të përzier me SBR 50 duhet të jenë të forta pa pjesë të lirshme, të pastra, pa pluhur dhe vaj dhe pa gjurmë bojë. Nënshtresa më pas duhet të laget por nuk duhet të mbetet ujë i tepërt në sipërfaqe.

Përgatitja e përzierjes:

Holloni SBR 50 me ujë në raportin e duhur për çdo rast, hidheni tretësirën në mikser dhe më pas shtoni çimento dhe agregatet. Do të ishte më mirë që çimentoja dhe agregatët të përzihen tashmë së bashku në mënyrë që të shmangim gunga gjatë procedurës së përzierjes me hollimin SBR 50. Përziejini për rreth 3 – 5 minuta derisa masa të bëhet homogjene dhe pa gunga. Pas aplikimit, veçanërisht në mot shumë të nxehtë, mbroni llaçin e prodhuar me SBR 50 nga tharja e shpejtë për të shmangur çarjet e shkaktuara nga avullimi i shpejtë i ujit.

 

Dokumentacioni i bashkangjitur

Njihuni me produktet tona BOJRA TIRANA

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

Specification: Lateks për rritjen e elasticitetit SBR50


Warning: Undefined array key 0 in /home/customer/www/industriale.al/public_html/wp-content/plugins/rehub-framework/includes/helper-functions.php on line 644
Paketimi

,

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “Lateks për rritjen e elasticitetit SBR50”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Vinovil ngjitës druri i bardhë WOOD GLUE
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
PASTE LUCIDIMI K2 COLOR MAX BLU
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Boje Plastike GO! Interior - Kraft Paints
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Grafiato CREATIVE PUTZ 1. 2. 3
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Primer akrilik me bazë uji MALECH
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
KOMPRESOR 24L SILENCIOZ PA VAJ ACS175241
Lateks për rritjen e elasticitetit SBR50
Lateks për rritjen e elasticitetit SBR50

L1,300L18,700

Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart