Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

Mikrocimento 2K per dyshem dhe mure

L13,900

Sistem dy komponentësh me bazë çimento për krijimin e mallërave dekorative me rezistencë të lartë dhe trashësi të ulët me përfundim të lëmuar
Veshje mikroçimentoje me qëndrueshmëri të lartë, me dy komponentë, me EFEKT KUNDËR PASRRITJE për dysheme, mure dhe tavane. Rekomandohet për zona të brendshme dhe të jashtme dhe për sipërfaqet ku kërkohet forcë e lartë, si për përdorim rezidencial ashtu edhe për përdorim të rëndë. I përshtatshëm për zona të lagështa si banja dhe dushe të integruara.

L13,900

@ Bojra Tirana
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

Mikrocimento 2K per dyshem dhe mure

Mikrocimento 2K per dyshem dhe mure

Sistem dy komponentësh me bazë çimento për krijimin e mallërave dekorative me rezistencë të lartë dhe trashësi të ulët me përfundim të lëmuar
Veshje mikroçimentoje me qëndrueshmëri të lartë, me dy komponentë, me EFEKT KUNDËR PASRRITJE për dysheme, mure dhe tavane. Rekomandohet për zona të brendshme dhe të jashtme dhe për sipërfaqet ku kërkohet forcë e lartë, si për përdorim rezidencial ashtu edhe për përdorim të rëndë. I përshtatshëm për zona të lagështa si banja dhe dushe të integruara.

Për pishina përdorni PLANOCOLOR PREMIUM SP në vend të kësaj. Aplikohet në 2 – 3 shtresa, me inkorporim NOVAMIX FIBERGLASS NET, në mënyrë që të funksionojë si tregues i trashësisë së veshjes deri në të paktën 3 mm në dysheme. Trashësia minimale totale është 2 – 3 mm në varësi të llojit të aplikimit. Ai jep një strukturë “mat” veçanërisht të lëmuar. E disponueshme në një bazë të bardhë e cila është e përzier me pigmente me ngjyra NOVACOLOR DESIGN. Ideale për zona të cilat shpesh rinovohen, si në dyqanet e shitjes me pakicë, pasi, pas “smerilimit” të llakut dhe lyerjes së sipërfaqes së shtresës së vjetër të mikroçimentos, mund të ndryshojmë ngjyrën e sipërfaqes me një shtresë të vetme pa “ngritur” dyshemeja më shumë se 1 mm.

Konsumi: Në varësi të aplikimit
Paketimi: Enë (15+2) kg, Enë (7,5+1) kg
Paleta: 408 kg

Përgatitja e substratit:

Nënshtresat me bazë çimento duhet të jenë kompakte, të niveluara, të pastra, pa yndyrë, vaj, mbetje dhe çdo substancë që mund të rrezikojë ngjitjen e PLANOCOLOR PREMIUM 2K. Rezistenca minimale në përkulje nuk duhet të jetë më e vogël se 1,5 N/mm² dhe rezistenca minimale në shtypje të paktën 25 N/mm². Sipërfaqet e aplikimit duhet të jenë të thata dhe të mbrojtura nga lagështia në rritje me përmbajtje maksimale të lagështisë <4% ndaj peshës e matur me metodën CM ose Darr.

 

Dokumentacioni i bashkangjitur

Njihuni me produktet tona BOJRA TIRANA

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “Mikrocimento 2K per dyshem dhe mure”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Bojë hidromat Hydro Infinity
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Kompresor monofaze MICHELIN 24L-8BAR
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Ngjitës epoksidi me dy përbërës transparent
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
PASTE PER GERVISHTJE AREXONS
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Boje Metali Metalizato 3ne1
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
PASTE LUCIDIMI K2 COLOR MAX BLU
Mikrocimento 2K per dyshem dhe mure
Mikrocimento 2K per dyshem dhe mure
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart