Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

Silikoni neutral për vulat e ndërtimit

 • rezistent ndaj ujit (detit).
 • Rezistent ndaj rrezeve ultraviolet dhe të gjitha moteve
 • Rezistente ndaj mykut
 • Neutral, pa acid
 • Lidhje e shkëlqyer pa primer
 • Përherë elastike
 • Rezistent ndaj kimikateve
 • Ngjyra të shpejta
 • Rezistent ndaj temperaturave midis -40 °C dhe +100 °C
 • Lehtë për t’u aplikuar

@ Bojra Tirana
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

Silikoni neutral për vulat e ndërtimit

Silikoni neutral për vulat e ndërtimit

 • rezistent ndaj ujit (detit).
 • Rezistent ndaj rrezeve ultraviolet dhe të gjitha moteve
 • Rezistente ndaj mykut
 • Neutral, pa acid
 • Lidhje e shkëlqyer pa primer
 • Përherë elastike
 • Rezistent ndaj kimikateve
 • Ngjyra të shpejta
 • Rezistent ndaj temperaturave midis -40 °C dhe +100 °C
 • Lehtë për t’u aplikuar

TË PËRSHTATSHME PËR:

I përshtatshëm për mbylljen e fugave lëvizëse, nyjeve të zgjerimit dhe lidhjes, shtresave dhe çarjeve në ndërtim, shtëpi, makina, varka dhe karvane. Ideale për sintetikë (kornizat e dyerve dhe dritareve PVC, kupolat e polikarbonatit dhe pleksiglas), guri dhe muratura dhe metali (i ndjeshëm) (bakër, zink, hekur, alumin, bronz, çelik inox). Ngjitje universale pa astar në të gjitha materialet e zakonshme të ndërtimit, si betoni, guri, guri (natyral), qeramika, smalti, qelqi, metali, goma, druri dhe sintetika (akrilik, PVC, ABS, polistiren, poliestër). Nuk lidhet me bitum, polietileni, polipropileni dhe PTFE.

PARA PËRDORIMI:

Kushtet e punës

Aplikohet vetëm në temperaturat ndërmjet +5 °C dhe +40 °C.

Kërkesat sipërfaqësore

Sipërfaqja duhet të jetë e thatë, e pastër dhe pa pluhur, ndryshk, bojë dhe yndyrë.

Trajtimi paraprak i sipërfaqes

Për një rezultat të mirë, mbuloni skajet e nyjës me shirit maskues. Nëse është e nevojshme, parandaloni lidhjen me tre anë duke e mbushur bashkimin me një shufër mbështetëse shkumë ose film PE.

Mjetet

Aplikoni fishekun me një pistoletë me fuqi. Multi Tool për hapjen e fishekut dhe përpunimin e ngjitësit.

Mbulimi

Përmbajtja e përshtatshme për përafërsisht. 8 deri në 15 m (në varësi të diametrit të bashkimit).

GJATË PËRDORIMIT:

Trajtimi i paketimit

Përdorni armë izoluese për të trajtuar fishekun. Hapni fishekun duke prerë thithkën plastike në anën e sipërme te filli i vidës me një thikë të mprehtë. Vidhosni grykën dhe gamën në gjerësinë e dëshiruar.

Udhëzimet për përdorim

Siguroni një gjerësi bashkimi minimale prej 6 mm dhe një maksimum prej 20 mm. Thellësia e bashkimit varet nga gjerësia e nyjës. Mbani një thellësi bashkimi prej 6 mm deri në një gjerësi bashkimi prej 12 mm. Përtej kësaj, thellësia e bashkimit duhet të jetë gjysma e gjerësisë së bashkimit. Aplikojeni ngjitësin në mënyrë të barabartë në bashkim, më pas brenda 10 minutash mjetin me një zbutës izolues ose BISON Multi Tool të lagur me një zgjidhje sapuni jo agresive ose të butë. Hiqni shiritin maskues të aplikuar menjëherë pas veglave. Pas përafërsisht. Pas 15 minutash, do të formohet një lëkurë sipërfaqësore. Silikoni i ngurtësuar mund të hiqet vetëm mekanikisht. Për akuariume përdorni vetëm BISON Silicone Sealant Glass.

Njihuni me produktet tona BOJRA TIRANA

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “Silikoni neutral për vulat e ndërtimit”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Silikon poliuretani "sallam" MAPEFLEX PU50 SL
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Katalit transparent Graf 200 B

Katalit transparent Graf 200 B

Sold by Bojra Tirana
L1,500L5,000
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
ASTAR PËR SILIKON XHAMI
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Guralecë quarci me ngjyra PLANOCOLOR
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Aditiv forcues për llaçet MAPECURE SRA
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
LLAK GURI ME BAZE SOLVENTI
Silikoni neutral për vulat e ndërtimit
Silikoni neutral për vulat e ndërtimit
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
 • Total (0)
Compare
0
Shopping cart