Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

Mikrocimento 2K per pishina NOVAMIX

L19,900

Sistem dy komponentësh me bazë çimentoje për krijimin e veshjeve me mikroçimento me rezistencë të lartë dhe trashësi të ulët brenda pishinave
Veshje me mikroçimento me dy komponentë me EFEKT KUNDËR PRARITJE e përshtatshme për dysheme, mure dhe tavane. Ka rezistencë të lartë ndaj stresit kimik dhe është i përshtatshëm për pishina, depozita, dushe të integruara dhe vaska. Është i certifikuar sipas EN 1504-2 si mbrojtje hidroizoluese e betonit. Në zonat e lagështa, duhet të aplikohet paraprakisht një membranë hidroizoluese e pajtueshme, e fortë, me bazë çimento, si SC ELASTIC ose SC 200 PENETRATE. Në pishina aplikohet në një trashësi totale minimale prej 3mm (mure dhe dysheme) me inkorporim NOVAMIX FIBERGLASS ΝΕΤ. E disponueshme në një bazë të bardhë e cila është e përzier me pigmente specifike me ngjyra NOVACOLOR DESIGN.

L19,900

@ Bojra Tirana
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

Mikrocimento 2K per pishina NOVAMIX

Mikrocimento 2K per pishina NOVAMIX

Sistem dy komponentësh me bazë çimentoje për krijimin e veshjeve me mikroçimento me rezistencë të lartë dhe trashësi të ulët brenda pishinave
Veshje me mikroçimento me dy komponentë me EFEKT KUNDËR PRARITJE e përshtatshme për dysheme, mure dhe tavane. Ka rezistencë të lartë ndaj stresit kimik dhe është i përshtatshëm për pishina, depozita, dushe të integruara dhe vaska. Është i certifikuar sipas EN 1504-2 si mbrojtje hidroizoluese e betonit. Në zonat e lagështa, duhet të aplikohet paraprakisht një membranë hidroizoluese e pajtueshme, e fortë, me bazë çimento, si SC ELASTIC ose SC 200 PENETRATE. Në pishina aplikohet në një trashësi totale minimale prej 3mm (mure dhe dysheme) me inkorporim NOVAMIX FIBERGLASS ΝΕΤ. E disponueshme në një bazë të bardhë e cila është e përzier me pigmente specifike me ngjyra NOVACOLOR DESIGN.

  • Konsumi: Në varësi të aplikimit
  • Paketimi: Enë (15+2) kg
  • Paleta: 408 kg

Përgatitja e substratit:

Nënshtresat me bazë çimento duhet të jenë kompakte, të niveluara, të pastra, pa yndyrë, vaj, mbetje dhe çdo substancë që mund të rrezikojë ngjitjen e PLANOCOLOR PREMIUM SP. Rezistenca minimale në përkulje nuk duhet të jetë më e vogël se 1,5 N/mm² dhe rezistenca minimale në shtypje të paktën 25 N/mm². Sipërfaqet e aplikimit duhet të jenë të thata dhe të mbrojtura nga lagështia në rritje me përmbajtje maksimale të lagështisë <4% ndaj peshës e matur me metodën CM ose Darr.

Nënshtresat e betonit fillimisht duhet të përgatiten siç duhet me lustrim mekanik në mënyrë që të përftohet një nënshtresë e njëtrajtshme absorbuese me porozitet të hapur pa skaje të dala. Nëse kërkohet nivelim, rekomandohet përdorimi i llaçeve me tkurrje dhe tharje të kontrolluar si RC 240 ose NOVACEM RAPID sipas kërkesave të çdo aplikimi. Plasaritjet ekzistuese në nënshtresë duhet të lidhen me rrëshirën epoksi fluide EPO FLUID. Në sipërfaqen ende të freskët EPO FLUID, shpërndani rërë silicë S 500 ose të ngjashme për të krijuar një sipërfaqe minerale.

 

Dokumentacioni i bashkangjitur

Njihuni me produktet tona BOJRA TIRANA

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

Specification: Mikrocimento 2K per pishina NOVAMIX


Warning: Undefined array key 0 in /home/customer/www/industriale.al/public_html/wp-content/plugins/rehub-framework/includes/helper-functions.php on line 644
Paketimi

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “Mikrocimento 2K per pishina NOVAMIX”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Silikon Bitumi MAPEFLEX BLACKFILL
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
SPRAJT PËRBËRJE GOME PËR DISQE KARBON
SPRAJT PËRBËRJE GOME PËR DISQE KARBON
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Ngjitës epoksi dy komponentësh për metale
- 18%
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
PICASSO MASTER DEUTSCHCOLOR

PICASSO MASTER DEUTSCHCOLOR

Sold by Bojra Tirana
Çmimi origjinal qe: L6,000.Çmimi i tanishëm është: L4,900.
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Silikon temperature DC F-300
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
GRAFIATO BASIC PLASTER
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart