Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

REZIN EPOKSIDE PER DYSHEME EPOTEC

Add your review

L29,300

 • lehtësia e aplikimit;
 • ngjitje e shkëlqyer në beton;
 • Rezistenca ndaj gërryerjes;
 • cilësi të larta mekanike;
 • rezistencë ndaj ujit, vajrave, yndyrave, benzinës dhe naftës. Testi i zhytjes së vazhdueshme për 2 orë;
 • u reziston acideve dhe alkaleve të holluara.

L29,300

@ Colorificio Sammarinese Spa
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

REZIN EPOKSIDE PER DYSHEME EPOTEC

REZIN EPOKSIDE PER DYSHEME EPOTEC

Lyerja e dyshemeve dhe skajeve prej betoni të depove industriale, ambienteve publike, sallave të mbledhjeve, palestrave dhe ambiente në përputhje me rregulloret HACCP etj. Është një shtresë kundër pluhurit për qëllime estetike. Produkti mund të ngjyroset me sistemin Colormaker Professional.

Karakteristikat e përgjithshme

Mbarimi i produktit epoksi me ngurtësues poliamid. Ai dallohet për:

 • lehtësia e aplikimit;
 • ngjitje e shkëlqyer në beton;
 • Rezistenca ndaj gërryerjes;
 • cilësi të larta mekanike;
 • rezistencë ndaj ujit, vajrave, yndyrave, benzinës dhe naftës. Testi i zhytjes së vazhdueshme për 2 orë;
 • u reziston acideve dhe alkaleve të holluara.

Përgatitja e nënshtresës

Në beton krejtësisht të thatë si në sipërfaqe ashtu edhe në thellësi, i pastër dhe pa gjurmë vajrash dhe yndyrash. Vlera e lagështia e dyshemesë duhet të jetë më pak se 5%; vlerat më të larta nuk garantojnë respektimin e produktit me mbështetje. Sipërfaqja që do të lyhet duhet të jetë e konsoliduar mirë dhe kompakte pa shkëputur grimcat por mjaft i ashpër për të siguruar ankorimin. Sipërfaqet shumë të lëmuara (dysheme kuarci, etj.) duhet të ashpërsohen mekanikisht (me frezim, ose me gjuajtje) ose me dorë për sipërfaqe të vogla.

Cikli tregues

Për t’u konsoliduar në thellësi është e nevojshme të aplikoni një shtresë prej 6330.0450 Epoxy Primer për dysheme (shih fletën teknike specifike). Pas një maksimumi 24 orësh, aplikoni dy shtresa smalti 6390.0000 në intervale prej 24 orësh. Nëse dëshiron që dyshemeja që nuk rrëshqet të spërkasë sipërfaqen me rërë 0,1-0,3 mm kur produkti është ende i lagur. Rëra e tepërt hiqet pas ngurtësimit..

Njihuni me produktet tona Colorificio Sammarinese

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

Specification: REZIN EPOKSIDE PER DYSHEME EPOTEC

Paketimi

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “REZIN EPOKSIDE PER DYSHEME EPOTEC”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
BOJË DEKORATIVE ARGJEND "SOUL"
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
BOJË DEKORATIVE ARGJEND "SOUL"
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
BOJË HIDROMAT TRASPIROL
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
BOJË DEKORATIVE ARGJEND "SOUL"
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
XIXA PËR BOJRA DEKORATIVE EPIC GAGA
Added to wishlistRemoved from wishlist 1
Add to compare
ASTAR AKRILIK TITANCRIL
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
 • Total (0)
Compare
0
Shopping cart