Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

SALDATRICE MIG/MAG MM 230

Sistem saldimi me njësi ushqyese me tela me 2 rrotulla për saldimin e telit të saldimit të aluminit, çelikut dhe inoksit

 • Tensioni nominal: 400 V/AC
 • Telat e saldueshme: Alumini, diametri 1,0 – 1,2 mm, çeliku, diametri 0,6-1,0 mm
 • Min./maks. rryma: 30-230 A
 • Koha AKTIVE në maksimum. rrymë (40°C): 20 %
 • Maks. aktuale: 230 A
 • Rrotull për furnizim teli për çelik: 0.8 mm
 • Gjatësia e kabllit: 3 m
 • Diametri i telit të pajisur: 1 mm

Sold by
Würth
@ Würth Albania
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

SALDATRICE MIG/MAG MM 230

SALDATRICE MIG/MAG MM 230

Sistem saldimi me njësi ushqyese me tela me 2 rrotulla për saldimin e telit të saldimit të aluminit, çelikut dhe inoksit

 • Tensioni nominal: 400 V/AC
 • Telat e saldueshme: Alumini, diametri 1,0 – 1,2 mm, çeliku, diametri 0,6-1,0 mm
 • Min./maks. rryma: 30-230 A
 • Koha AKTIVE në maksimum. rrymë (40°C): 20 %
 • Maks. aktuale: 230 A
 • Rrotull për furnizim teli për çelik: 0.8 mm
 • Gjatësia e kabllit: 3 m
 • Diametri i telit të pajisur: 1 mm

Përshkrim

 • Mekanizmi komutues i rregullueshëm duke përdorur çelësin e hapave me 7 nivele mundëson vendosjen fleksibël të rrymës së saldimit
 • Mbrojtja nga mbingarkesa pasi kontrolli termik parandalon mbinxehjen e makinës
 • Ftohja me ventilator lejon përdorimin për një kohë të gjatë
 • Gjithmonë rryma e duhur falë kontrollit automatik të rrymës së saldimit, rrjedhës së gazit pas pastrimit dhe kohës së saldimit në vend
 • Furnizimi me tela rregullohet automatikisht në nivelin e zgjedhur
 • Kalimi nga saldimi në vend me 2/4 cikli lejon saldim të rehatshëm

Njoftim

Vlera udhëzuese për shpejtësinë e rrjedhës në l/min: Diagrami i telave. x 10 = l/min

Paketa e zorrëve duhet të konvertohet nga bërthama PTFE për të përpunuar telat e saldimit të aluminit dhe çelikut të pandryshkshëm

 • Komplet pishtar alumini 098430005
 • Komplet pishtarash inox 098430006
 • Komplet pishtari inox 098430007

Dokumentacioni i pjesëve të këmbimit në përputhje me (BE) 2019/1784 – kërkesat për dizajnin miqësor ndaj mjedisit të pajisjeve të saldimit. Dokumentacioni përkatës ruhet në Würth Partsmanager (https://pm.wuerth.com/index.php). Për pyetje të mëtejshme, ju lutemi kontaktoni përfaqësuesin përkatës të shitjeve ose ekipin e shërbimit të produktit dhe aplikacionit.

Zona e aplikimit

Ideale për çdo montues, teknik shërbimi, mjeshtër dhe mekanik automjetesh

 

Njihuni me produktet tona WURTH

Media Sociale INSTAGRAM  FACEBOOK

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “SALDATRICE MIG/MAG MM 230”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
KRIKE HIDRAULIKE TRANSMISIONI
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
PAJISJE E MBLEDHJES TË VAJIT TË PËRDORUR
Added to wishlistRemoved from wishlist 1
Add to compare
KOMPRESOR KOMPAKT 20 L PA VAJ
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
MATES LARGESIE ME RROTE ODOMETER
MATES LARGESIE ME RROTE ODOMETER
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Sprej lirues i ndryshkut ROST-OFF PLUS
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
PASTRUES I XHAMIT ACTIVE CLEANER
PASTRUES I XHAMIT ACTIVE CLEANER
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
 • Total (0)
Compare
0
Shopping cart