Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

SALDATRICE TIG 180 AC/DC

Sistemi i plotë profesional WIG i lehtë për t’u përdorur. Qoftë në një kantier ndërtimi ose në punishte, ju shijoni komoditetin e plotë të sistemit.

 • Tensioni nominal: 230 V/AC
 • Elektroda të saldueshme: 1,5 – 4,0 mm
 • Shufra saldimi TIG të saldueshme: 1,0 – 3,2 mm
 • Min./maks. Rryma e saldimit me elektrodë: 10-150 A
 • Min./maks. Rryma e saldimit TIG: 3-180 A
 • Koha AKTIVE në maksimum. rrymë (40°C): 35 %
 • Rryma e saldimit në ED 100%: 130 A
 • Rryma e saldimit në ED 60%: 150 A

Sold by
Würth
@ Würth Albania
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

SALDATRICE TIG 180 AC/DC

SALDATRICE TIG 180 AC/DC

Sistemi i plotë profesional WIG i lehtë për t’u përdorur. Qoftë në një kantier ndërtimi ose në punishte, ju shijoni komoditetin e plotë të sistemit.

 • Tensioni nominal: 230 V/AC
 • Elektroda të saldueshme: 1,5 – 4,0 mm
 • Shufra saldimi TIG të saldueshme: 1,0 – 3,2 mm
 • Min./maks. Rryma e saldimit me elektrodë: 10-150 A
 • Min./maks. Rryma e saldimit TIG: 3-180 A
 • Koha AKTIVE në maksimum. rrymë (40°C): 35 %
 • Rryma e saldimit në ED 100%: 130 A
 • Rryma e saldimit në ED 60%: 150 A

Përshkrim

Kontakti dhe ndezja me frekuencë të lartë

Ndezja HF pa prekje e mundur nëpërmjet butonit të shtypjes, e kalueshme në ndezjen konvencionale me kontakt

I gjithanshëm

Saldimi i aluminit gjithashtu është i mundur me AC/DC, i kalueshëm në saldim me elektrodë

Mbrojtje optimale nga oksidimi

Elektroda dhe shtresa e tungstenit mbrohen në mënyrë optimale nga oksidimi falë menaxhimit automatik të gazit.

Efikas ne energji

Funksioni i gatishmërisë së ventilatorit, elektronika moderne e performancës

Kujtesa e punës

Mund të ruhen dy punë saldimi për elektrodë dhe TIG.

Mbrojtje nga papastërtia dhe lagështia

Veshje speciale e PCB

E lehtë dhe kompakte

13,3 kg në 180 A (35% ED)

Optimale për aplikimin e montimit

Shenja IP23 dhe S

E fortë

Siguria e rënies 60 cm (min. 25 cm sipas standardit)

Njoftim

Dokumentacioni i pjesëve të këmbimit në përputhje me (BE) 2019/1784 – Kërkesat për projektimin ekologjik të sistemeve të saldimit. Dokumentacioni përkatës ruhet në Würth Parts Manager (https://pm.wuerth.com/index.php). Për pyetje të mëtejshme, ju lutemi kontaktoni përfaqësuesin përkatës të shitjeve ose produktin dhe aplikacionin.

Shënimi: CE, S

Zona e aplikimit

Saldim TIG

Gaz i përshtatshëm 100% argon.

 

Njihuni me produktet tona WURTH

Media Sociale INSTAGRAM  FACEBOOK

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “SALDATRICE TIG 180 AC/DC”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Sprej lirues i ndryshkut ROST-OFF PLUS
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
SPOTTER PËR TËRHEQJEN E LLAMARINËS
Added to wishlistRemoved from wishlist 1
Add to compare
PISTOLETË GOZHDËSH PËR DRU
PISTOLETË GOZHDËSH PËR DRU
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
KOMPLET RIPARIMI XHAMA AUTO
KOMPLET RIPARIMI XHAMA AUTO
Added to wishlistRemoved from wishlist 1
Add to compare
RRIP SIGURIE PËR LARTËSI SET
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
SHKËLQYES PËR DISQE DHE GOMA
SHKËLQYES PËR DISQE DHE GOMA
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
 • Total (0)
Compare
0
Shopping cart