Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

TESTER VIZUAL ANTI-FREEZE DHE ADBLUE

Add your review

Për testim të besueshëm të ftohësit kundër ngrirjes, acidit të baterisë dhe AD Blue në një njësi

 • Min. kushtet e temperaturës: -50 °C

Përshkrim

Test i thjeshtë i saktësisë së ekranit me ujë të distiluar

Kompensimi automatik i temperaturës ndërmjet 10°C–30°C

Rezultati i saktë i matjes përcaktohet nga parimi i përthyerjes optike

Ekran i besueshëm për shkak të vijës së mprehtë ndarëse dritë-errësirë

Rezolucioni i rregullueshëm sipas mprehtësisë vizuale individuale

Bën dallimin midis antifrizit në glikol propilen dhe etilen glikol

Tag:

Sold by
Würth
@ Würth Albania
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

TESTER VIZUAL ANTI-FREEZE DHE ADBLUE

TESTER VIZUAL ANTI-FREEZE DHE ADBLUE

Për testim të besueshëm të ftohësit kundër ngrirjes, acidit të baterisë dhe AD Blue në një njësi

 • Min. kushtet e temperaturës: -50 °C

Përshkrim

Test i thjeshtë i saktësisë së ekranit me ujë të distiluar

Kompensimi automatik i temperaturës ndërmjet 10°C–30°C

Rezultati i saktë i matjes përcaktohet nga parimi i përthyerjes optike

Ekran i besueshëm për shkak të vijës së mprehtë ndarëse dritë-errësirë

Rezolucioni i rregullueshëm sipas mprehtësisë vizuale individuale

Bën dallimin midis antifrizit në glikol propilen dhe etilen glikol

 • Propilen glikol përdoret kryesisht si agjent kundër ngrirjes jashtë Evropës
 • Etilen glikol përdoret kryesisht si një agjent kundër ngrirjes në Evropë
 • Rezultat i saktë edhe me përbërje të ndryshme

Përfshin:

 • Testues optik
 • 2 x pipeta ekstraktuese
 • Kalibrimi i vidhave
 • Rast
 • Udhëzimet e përdorimit
 • Pëlhurë pastrimi

Udhëzimet

 1. Kontrolloni nëse prizmi dhe kapaku janë të pastra
 2. Duke përdorur një pipetë, vendosni një pikë lëngu testues në prizëm
 3. Mbyllni kapakun
 4. Një vijë e mprehtë ndarëse dritë-errësi do të shfaqet në shkallë
 5. Pas përfundimit të testit, pastroni prizmin dhe mbyllni me një leckë të pastër dhe të thatë

 

Njihuni me produktet tona WURTH

Media Sociale INSTAGRAM  FACEBOOK

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “TESTER VIZUAL ANTI-FREEZE DHE ADBLUE”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
SHARRË RETHORE HKS 65-E POWER
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
SISTEMI DIAGNOSTIK IQ 150 GENERATIA 39
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
TRAPAN ME GODITJE BS 13-SEC POWER
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Gërmues llamarine A 16-A
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Shkumë pastrimi për brendësinë e automjetit
Added to wishlistRemoved from wishlist 2
Add to compare
METËR LAZER WDM 5-12
METËR LAZER WDM 5-12
TESTER VIZUAL ANTI-FREEZE DHE ADBLUE
TESTER VIZUAL ANTI-FREEZE DHE ADBLUE
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
 • Total (0)
Compare
0
Shopping cart