Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

Stuko akrilike per mure NOVAFINA COVER

L1,800

Komponim zbutës me performancë të lartë për muret dhe tavanet e brendshme dhe të jashtme përpara aplikimit të bojës

Komponim zbutës me ngjyrë të bardhë për aplikim në mure të brendshme dhe të jashtme. Mund të mbulojë defektet e ndërtimit deri në trashësinë 10 mm. Nëse kërkohet një sipërfaqe më e lëmuar, kjo bëhet me aplikimin shtesë të NOVAFINA-s.

L1,800

@ Bojra Tirana
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

Stuko akrilike per mure NOVAFINA COVER

Stuko akrilike per mure NOVAFINA COVER

Komponim zbutës me performancë të lartë për muret dhe tavanet e brendshme dhe të jashtme përpara aplikimit të bojës

Komponim zbutës me ngjyrë të bardhë për aplikim në mure të brendshme dhe të jashtme. Mund të mbulojë defektet e ndërtimit deri në trashësinë 10 mm. Nëse kërkohet një sipërfaqe më e lëmuar, kjo bëhet me aplikimin shtesë të NOVAFINA-s.

 • Konsumi: 1,2 kg/m²/mm trashësi
 • Ngjyra: E bardhë
 • Paketimi: Qese letre 25 kg, Qese plastike 5 kg
 • Paleta: 1350 kg, 720 kg

Përdorimi

Stuko me shpatull akrilik NOVAFINA COVER për përdorim të jashtëm është i përshtatshëm për:

 • muret dhe tavanet me bazë çimento përpara se të aplikoni bojën
 • mbushja e betoneve dhe suvave me strukturë të keqe
 • pllaka çimentoje dhe mure betoni
 • pllaka gipsi pas astarit me NOVADUR W ose NOVAPRIMER (hollimi 1:1 deri në 1:3)
 • Pa çarje, pa tkurrje edhe në trashësi të lartë të filmit
 • Për një trashësi aplikimi 1 – 10 mm
 • I përshtatshëm për sistemet e spërkatjes pa ajër

Përgatitja e substratit:

Nënshtresat me bazë çimento duhet të jenë kompakte, pa çarje, pa pluhur, kripëra, yndyrë dhe çdo material tjetër që mund të zvogëlojë ngjitjen e NOVAFINA COVER me to. Nëse aplikimi bëhet në nënshtresa shumë absorbuese dhe/ose në temperatura të larta, rekomandohet një lagie e mirë e nënshtresës, duke shmangur praninë e ujit të qëndruar. Aty ku nënshtresat me rezistencë të reduktuar vazhdojnë astarin me NOVAPRIMER. Për më shumë informacion, ju lutemi referojuni fletëve përkatëse të të dhënave të produktit.

Përgatitja e përzierjes:

Përzieni qesen NOVAFINA COVER (25 kg) me 8,0 – 9,0 litra ujë të pastër me një mikser elektrik me shpejtësi të ulët për të paktën 3 – 5 minuta. Përzierja duhet të bëhet derisa masa të jetë plotësisht e njëtrajtshme dhe pa gunga. Produkti është gati për përdorim. Përzierja ka afërsisht 4-5 orë jetëgjatësi në tenxhere.

Aplikacion:

Përzierja aplikohet me shpatull ose sisteme spërkatjeje pa ajër në një ose më shumë shtresa me një trashësi totale jo më të madhe se 10 mm. Koha e pritjes ndërmjet shtresave duhet të jetë 3 – 4 orë në varësi të temperaturës dhe lagështisë së ambientit.

 

Dokumentacioni i bashkangjitur

Njihuni me produktet tona BOJRA TIRANA

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

Specification: Stuko akrilike per mure NOVAFINA COVER


Warning: Undefined array key 0 in /home/customer/www/industriale.al/public_html/wp-content/plugins/rehub-framework/includes/helper-functions.php on line 644
Paketimi

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “Stuko akrilike per mure NOVAFINA COVER”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
BOJË HIDROMAT ANTIMYK PRIMAVERA

BOJË HIDROMAT PRIMAVERA

Sold by Bojra Tirana
L1,500L4,100
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
FIBRANgeo-B-050
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Pompe Lavazhi 1700W LAVOR FURY PLUS 120
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Llac per dysheme betoni MAPETOP N-AR6
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
PASTE PER SIPERFAQE TE KROMUARA AREXONS
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
FIBRANgeo-B-050
Stuko akrilike per mure NOVAFINA COVER
Stuko akrilike per mure NOVAFINA COVER
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
 • Total (0)
Compare
0
Shopping cart