Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

ASTAR AKRILIK BETONI NOVAPRIMER

Add your review

L950L5,800

Primer akrilik me bazë uji me aftësi të lartë depërtuese për konsolidimin e sipërfaqeve absorbuese përpara instalimit të mbulesave
Primer akrilik me bazë uji i cili përdoret për konsolidimin e nënshtresës. Ka aftësi të shkëlqyeshme depërtuese dhe konsolidon thellësisht llaçin e lirshëm, si suvatë ose mallërat e çimentos, për sa kohë që ato janë pastruar siç duhet. I përshtatshëm për ‘stabilizimin’ e nënshtresës përpara aplikimit të llaçeve me bazë çimento si ngjitës pllakash, komponime vetëniveluese, stuko, veshje me mikroçimento, veshje me mikro guralecë dhe terrazzo. Përdoret gjithashtu për hidroizolimin e pllakave të gipsit përpara se të vendosni pllaka ose suva organike PLANOCOLOR ACR ose PLANOCOLOR SLR. Aplikimi i mbulesës mund të bëhet kur sipërfaqja bëhet e thatë. Nëse kërkohet, mund të përzihet me NOVACOLOR DESIGN PR.

L950L5,800

@ Bojra Tirana
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

ASTAR AKRILIK BETONI NOVAPRIMER

ASTAR AKRILIK BETONI NOVAPRIMER

Primer akrilik me bazë uji me aftësi të lartë depërtuese për konsolidimin e sipërfaqeve absorbuese përpara instalimit të mbulesave
Primer akrilik me bazë uji i cili përdoret për konsolidimin e nënshtresës. Ka aftësi të shkëlqyeshme depërtuese dhe konsolidon thellësisht llaçin e lirshëm, si suvatë ose mallërat e çimentos, për sa kohë që ato janë pastruar siç duhet. I përshtatshëm për ‘stabilizimin’ e nënshtresës përpara aplikimit të llaçeve me bazë çimento si ngjitës pllakash, komponime vetëniveluese, stuko, veshje me mikroçimento, veshje me mikro guralecë dhe terrazzo. Përdoret gjithashtu për hidroizolimin e pllakave të gipsit përpara se të vendosni pllaka ose suva organike PLANOCOLOR ACR ose PLANOCOLOR SLR. Aplikimi i mbulesës mund të bëhet kur sipërfaqja bëhet e thatë. Nëse kërkohet, mund të përzihet me NOVACOLOR DESIGN PR.

  • Konsumi: 0,2-0,5 L/m²
  • Ngjyra: e bardhë
  • Paketimi: Kontejnerët 1 L, Kontejnerët 20 L, Kontejnerët 5 L
  • Paleta: 432 L, 480 L

Përgatitja e substratit:

Sipërfaqja e aplikimit duhet të jetë e fortë, e pastër dhe pa pluhur, vajra, mbulesa të vjetra dhe pjesë të lirshme.

Aplikacion:

Para se ta aplikoni, tundeni mirë enën. Aplikoni në mënyrë të barabartë një shtresë duke përdorur një furçë, rul ose me spërkatje pa ajër. Në varësi të absorbueshmërisë së nënshtresës dhe shkallës së dëshiruar të përforcimit, ajo mund të hollohet me ujë deri në 300%. Aplikimi i mbulesës mund të bëhet për sa kohë që sipërfaqja të jetë pak e thatë.

Rekomandime:

  • Mos aplikoni kur temperaturat e nënshtresës dhe ambientit janë më të ulëta se +5°C dhe më të larta se +35°C dhe lagështia relative e atmosferës tejkalon 80%
  • Mos aplikoni në sipërfaqe me lagështi që tejkalon 4%
  • Mbroni nga shiu sipërfaqen e trajtuar me NOVAPRIMER 1-2 orët e para
  • Rekomandohet që aplikacioni të bëhet nga një përdorues profesionist

 

Dokumentacioni i bashkangjitur

Njihuni me produktet tona BOJRA TIRANA

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

Specification: ASTAR AKRILIK BETONI NOVAPRIMER


Warning: Undefined array key 0 in /home/customer/www/industriale.al/public_html/wp-content/plugins/rehub-framework/includes/helper-functions.php on line 644
Paketimi

,

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “ASTAR AKRILIK BETONI NOVAPRIMER”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Antiruxho (Astar) per Siperfaqe Metalike
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
HIDROIZOLUES MAPEI MAPELASTIC 2K
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Astar me kuarc PLANO BOND

Astar me kuarc PLANO BOND

Sold by Bojra Tirana
L2,700L7,800
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
AUTONIVELANT MAPEI ULTRAPLAN
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
ASTAR METALI KRAFT METAL PRIMER
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Llaç çimento tiksotropik PLANITOP RASA&RIPARA R4
ASTAR AKRILIK BETONI NOVAPRIMER

L950L5,800

Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart