Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

ASTAR PËR MIKROCIMENTO PLANOPRIMER

Add your review

L1,300L3,200

Primer rrëshirë sintetike me bazë uji, për nënshtresa absorbuese përpara aplikimit të përbërjeve vetëniveluese dhe veshjeve mikroçimento
Primer me rrëshirë sintetike që krijon përthithje uniforme në nënshtresa absorbuese dhe të ngurta pa rritje të lagështirës. Përmirëson ngjitjen e veshjeve me bazë çimento si: PLANOCOLOR PREMIUM 2K, PLANOCOLOR VENETICO, PLANOCOLOR ANTICO, PLANOCOLOR PREMIUM TERRA veshje me mikroçimento, llaçe riparuese betoni RC 220 ose RC 340, llaç riparimi betoni PLANO 120V, mbulesa PLANOCOLOR SRO-NOleve. , Ngjitës për pllaka etj. Është i përshtatshëm edhe për aplikim në pllaka çimentoje dhe gipsi. Aplikimi i veshjes së mëvonshme bëhet “lagësht mbi lagësht” ose më së shumti brenda 10 minutave. Aplikohet 1:1 deri në 1:3 në ujë, në varësi të absorbueshmërisë së nënshtresës.

 • Konsumi: 70-250 ml/m²
 • Ngjyra: E bardhë
 • Paketimi: Kontejnerët 1 L, Kontejnerët 20 L, Kontejnerët 5 L
 • Paleta: 432 L, 480 L

L1,300L3,200

@ Bojra Tirana
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

ASTAR PËR MIKROCIMENTO PLANOPRIMER

ASTAR PËR MIKROCIMENTO PLANOPRIMER

Primer rrëshirë sintetike me bazë uji, për nënshtresa absorbuese përpara aplikimit të përbërjeve vetëniveluese dhe veshjeve mikroçimento
Primer me rrëshirë sintetike që krijon përthithje uniforme në nënshtresa absorbuese dhe të ngurta pa rritje të lagështirës. Përmirëson ngjitjen e veshjeve me bazë çimento si: PLANOCOLOR PREMIUM 2K, PLANOCOLOR VENETICO, PLANOCOLOR ANTICO, PLANOCOLOR PREMIUM TERRA veshje me mikroçimento, llaçe riparuese betoni RC 220 ose RC 340, llaç riparimi betoni PLANO 120V, mbulesa PLANOCOLOR SRO-NOleve. , Ngjitës për pllaka etj. Është i përshtatshëm edhe për aplikim në pllaka çimentoje dhe gipsi. Aplikimi i veshjes së mëvonshme bëhet “lagësht mbi lagësht” ose më së shumti brenda 10 minutave. Aplikohet 1:1 deri në 1:3 në ujë, në varësi të absorbueshmërisë së nënshtresës.

 • Konsumi: 70-250 ml/m²
 • Ngjyra: E bardhë
 • Paketimi: Kontejnerët 1 L, Kontejnerët 20 L, Kontejnerët 5 L
 • Paleta: 432 L, 480 L

Përgatitja e substratit:

Sipërfaqja e aplikimit duhet të jetë e fortë, e pastër dhe pa pluhur, vajra, mbulesa të vjetra dhe pjesë të lirshme.

Aplikacion:

Para se ta aplikoni, tundeni mirë enën. Aplikoni në mënyrë të barabartë një shtresë duke përdorur një furçë ose rul. Në varësi të absorbueshmërisë së nënshtresës, ajo mund të hollohet me ujë deri në 1:3. Aplikimi i mbulesës mund të bëhet për aq kohë sa sipërfaqja është pak e hedhur.

Rekomandime:

 • Mos aplikoni kur temperaturat e nënshtresës dhe ambientit janë më të ulëta se +5°C dhe më të larta se +35°C dhe lagështia relative e atmosferës tejkalon 80%
 • Mos aplikoni në sipërfaqe me lagështi që tejkalon 4%
 • Për substrate me absorbueshmëri të ulët aplikojeni me shpejtësinë maksimale të hollimit (1:3) në mënyrë që të mos krijohet film
 • Rekomandohet që aplikacioni të bëhet nga një përdorues profesionist

 

Dokumentacioni i bashkangjitur

Njihuni me produktet tona BOJRA TIRANA

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

Specification: ASTAR PËR MIKROCIMENTO PLANOPRIMER


Warning: Undefined array key 0 in /home/customer/www/industriale.al/public_html/wp-content/plugins/rehub-framework/includes/helper-functions.php on line 644
Paketimi

,

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “ASTAR PËR MIKROCIMENTO PLANOPRIMER”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
SPRAJT PËRBËRJE GOME PËR DISQE BLU
SPRAJT PËRBËRJE GOME PËR DISQE BLU
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Bojë hidromat Hydro O2

Bojë hidromat Hydro O2

Sold by Bojra Tirana
L950L3,200
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
PISTOLET PËR ZIFTË TE LËNGSHËM
Added to wishlistRemoved from wishlist 1
Add to compare
Silikon Mapei kundra mykut MAPESIL AC
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
PISTOLETE BOJE ME DEPOZITE ALUMINI POSHTE
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
KIT PER RIGJENERIM FENERESH PHILIPS
KIT PER RIGJENERIM FENERESH PHILIPS
ASTAR PËR MIKROCIMENTO PLANOPRIMER
ASTAR PËR MIKROCIMENTO PLANOPRIMER

L1,300L3,200

Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
 • Total (0)
Compare
0
Shopping cart