Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

AUTOLIVELANT TECNOFLOOR 10

Add your review

L1,800

TECNOFLOOR 10

Me përmbajtje të lartë çimento dhe aditivësh të modifikuar.
PËRSHKRIMI
TECNOFLOOR 10 është një autonivelant me bazë çimento, aditivë të modifikuar i cili përdoret për shtrim dhe nivelim dyshemesh. Është i klasifikuar si CT – C40 – F10 – AR2 në bazë të stadardit EN 13813.

FUSHA E APLIKIMIT

  • Përdoret për përgatitjen e sipërfaqeve të lëmuara ose shtresave përpara vendosjes së materialeve si pllaka qeramike, parkete etj.
  • Gjithashtu përdoret si shtresë e fundit për themele, magazina, papafingo, etj.

L1,800

Sold by
DAST
@ Dast
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

AUTOLIVELANT TECNOFLOOR 10

AUTOLIVELANT TECNOFLOOR 10 me përmbajtje të lartë çimento dhe aditivësh të modifikuar.
PËRSHKRIMI
TECNOFLOOR 10 është një autonivelant me bazë çimento, aditivë të modifikuar i cili përdoret për shtrim dhe nivelim dyshemesh. Është i klasifikuar si CT – C40 – F10 – AR2 në bazë të stadardit EN 13813.

FUSHA E APLIKIMIT

  • Përdoret për përgatitjen e sipërfaqeve të lëmuara ose shtresave përpara vendosjes së materialeve si pllaka qeramike, parkete etj.
  • Gjithashtu përdoret si shtresë e fundit për themele, magazina, papafingo, etj.

MËNYRA E PËRGATITJES

1. Përgatitja e suportit

Suporti duhet të jetë i pastër, pa praninë e pluhurave, pjesëve të shkëputura, vajrave, verniqeve, etj. Fillimisht, sipërfaqja trajtohet me një astar akrilik HYDROPRIMER. Produkti TECNOFLOR 10 aplikohet mbas tharjes së plotë, afërsisht mbas dy orësh mbas aplikimit të HYDROPRIMER. Konsumimi i astarit: 200 – 300 g/m2.

2. MËNYRA E APLIKIMIT

TECNOFLOOR 10 shtohet gradualisht në një sasi uji rreth 5 – 5,5L nën një përzierje të vazhdueshme deri sa të formohet një masë homogjene dhe e rrjedhshme. Përzierja lihet 3 minuta në qetesi dhe më pas përzihet përsëri. TECNOFLOOR 10 hidhet në një shtresë të vetme në sipërfaqen e paratrajtuar me astar deri sa të arrihet trashësia e dëshiruar. Sapo produkti të jetë niveluar kalohet me një rrrul me dhëmbëza në mënyrë që të nxjerrë ajrin brenda masës së formuar. Temperatura e aplikimit duhet të jetë ndërmjet +5o C dhe +35o C.

KONSUMI

Afërsisht. 1,65 Kg/m2 për mm trashësi shtresë.

PAKETIMI

TECNOFLOOR 10 është i ambalazhuar në thasë 25 Kg.

JETËGJATËSIA DHE RUAJTJA

12 muaj nga data e prodhimit nëse ruhet në paketim origjinal dhe të pahapur. Duhet të mbrohet nga ekspozimi i drejtpërdrejtë në diell dhe nga ngrica.

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “AUTOLIVELANT TECNOFLOOR 10”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
LLAÇ SUVATIMI MORTEL GP-10 FAST
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
LLAÇ SUVATIMI MORTEL GP-08
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
MBROJTËS DYSHEMEJE BETONI
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
BOJË EPOKSIDE DY KOMPONENTËSH
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
RËRË KUARCI PËR DYSHEME
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
DAST DW HOLZFIX

DAST DW HOLZFIX

Sold by DAST
L3,400
AUTOLIVELANT TECNOFLOOR 10
AUTOLIVELANT TECNOFLOOR 10
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart