Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

Beton ekspansiv për ankorimin MAPEFILL MF-610

Fino ekspansive për ankorimin me saktësi me trashësi të lartë.

TË DHËNAT TEKNIKE:

 • Madhësia maksimale e agregatit:? 10 mm.
 • Raporti i përzierjes: 100 pjesë MAPEFILL MF 610 me 9,5-10,5 pjesë ujë dhe 0,16-0,32% MAPECURE SRA.
 • Jetëgjatësia e përzierjes në tenxhere: rreth 2 orë (në + 20 ° C).
 • Trashësia minimale e aplikimit: 5 cm.
 • Trashësia maksimale e aplikimit: 10 cm.
 • Klasifikimi:
 • EN 1504-3 – llaç strukturor i klasit R4;
 • EN 1504-6.
 • Ruajtja: 12 muaj.
 • Aplikimi: derdhje.
 • Konsumi: afërsisht 21 kg / m² për cm trashësi.
 • Paketimi: thasë polietileni 25 kg të ambalazhuar me vakum dhe thasë të mëdhenj 1000 kg.

@ Bojra Tirana
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

Beton ekspansiv për ankorimin MAPEFILL MF-610

Beton ekspansiv për ankorimin MAPEFILL MF-610

Fino ekspansive për ankorimin me saktësi me trashësi të lartë.

TË DHËNAT TEKNIKE:

 • Madhësia maksimale e agregatit:? 10 mm.
 • Raporti i përzierjes: 100 pjesë MAPEFILL MF 610 me 9,5-10,5 pjesë ujë dhe 0,16-0,32% MAPECURE SRA.
 • Jetëgjatësia e përzierjes në tenxhere: rreth 2 orë (në + 20 ° C).
 • Trashësia minimale e aplikimit: 5 cm.
 • Trashësia maksimale e aplikimit: 10 cm.
 • Klasifikimi:
 • EN 1504-3 – llaç strukturor i klasit R4;
 • EN 1504-6.
 • Ruajtja: 12 muaj.
 • Aplikimi: derdhje.
 • Konsumi: afërsisht 21 kg / m² për cm trashësi.
 • Paketimi: thasë polietileni 25 kg të ambalazhuar me vakum dhe thasë të mëdhenj 1000 kg.

FUSHAT E APLIKIMIT

 • Ankorimi i makinerive me derdhje nën pllakë për trashësi më të mëdha se 5 cm.
 • Ankorimi i strukturave metalike.
 • Ankorimi i shtyllave prej çeliku dhe betoni të paranderur.
 • Ankorimi i turbinës.
 • Mbushja e nyjeve të ngurtë.
 • Restaurimi strukturor i elementeve të betonarmesë.

TIPARET TEKNIKE

Mapefill MF 610 është një fino pluhur i përforcuar me fibra, i përbërë nga çimento me qëndrueshmëri të lartë, agregate të zgjedhur, aditivë të veçantë dhe fibra sintetike në poliakrilonitril sipas një formulimi të zhvilluar në laboratorët kërkimorë MAPEI. Kur përzihet me ujë, Mapefill MF 610 shndërrohet në një fino lëngu të veçuar që mund të rrjedhë edhe në hapësira me konformacion kompleks.

Mapefill MF 610 ka këto cilësi:

 • Absorbimi i ulët kapilar (sipas EN 13057);
 • Papërshkueshmëri e lartë ndaj ujit;
 • Ngjitje e shkëlqyer me hekurin dhe betonin;
 • Rezistencë e shkëlqyer ndaj sforcimeve mekanike, përfshirë ato dinamike;
 • Rezistencë e lartë ndaj plasaritjes falë edhe shtimit të Mapecure SRA, një agjent special për reduktimin e tkurrjes që përmirëson erëzat edhe në ajër, duke lejuar zhvillime të plota të shtrira;
 • Rezistencë e lartë në shtypje si në shërim të shkurtër ashtu edhe në atë të gjatë;
 • Përputhshmëri e lartë fizike/mekanike me betonin mbështetës.

Dokumentacioni i bashkangjitur

Njihuni me produktet tona BOJRA TIRANA

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “Beton ekspansiv për ankorimin MAPEFILL MF-610”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Silikon rezin kimike ankoruese
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Silikon temperature MAPESIL 300°C
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Llak 2K për mikrocimento në pishinë
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Ngjitës epoksi-poliuretani me dy-përbërës LIGNOBOND
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
STUKO AKRILIKE DUROSTICK Stucofix-P
- 18%
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
PICASSO MASTER DEUTSCHCOLOR

PICASSO MASTER DEUTSCHCOLOR

Sold by Bojra Tirana
Çmimi origjinal qe: L6,000.Çmimi i tanishëm është: L4,900.
Beton ekspansiv për ankorimin MAPEFILL MF-610
Beton ekspansiv për ankorimin MAPEFILL MF-610
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
 • Total (0)
Compare
0
Shopping cart