Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

Cimento per bllokim lageshtie SC FAST

L700

Llaç hidraulik me ngurtësim ultra të shpejtë për mbylljen e menjëhershme të rrjedhjeve në konstruksionet e betonit
Përbërës me bazë çimento me një komponent dhe ngjitje super të shpejtë për mbylljen e rrjedhjeve të ujit, edhe nën presion të vazhdueshëm të ujit. Produkti funksionon si “tanë uji” dhe pas mbylljes së rrjedhjes së ujit përfundon hidroizolimi i sipërfaqes totale duke aplikuar përbërjen e duhur hidroizoluese si SC ELASTIC ose SC 200 PENETRATE.

L700

@ Bojra Tirana
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

Cimento per bllokim lageshtie SC FAST

Cimento per bllokim lageshtie SC FAST

Llaç hidraulik me ngurtësim ultra të shpejtë për mbylljen e menjëhershme të rrjedhjeve në konstruksionet e betonit
Përbërës me bazë çimento me një komponent dhe ngjitje super të shpejtë për mbylljen e rrjedhjeve të ujit, edhe nën presion të vazhdueshëm të ujit. Produkti funksionon si “tanë uji” dhe pas mbylljes së rrjedhjes së ujit përfundon hidroizolimi i sipërfaqes totale duke aplikuar përbërjen e duhur hidroizoluese si SC ELASTIC ose SC 200 PENETRATE.

Konsumi: 1,7 kg/L zgavër
Ngjyra: Gri
Paketimi: Enë 1 kg, Enë 5 kg
Paleta: 384 kg, 450 kg

Përgatitja e substratit:

Nënshtresa për aplikim duhet të jetë strukturore e qëndrueshme, e pastër nga yndyrat, vajrat, grimcat e lirshme. Nëse është e thatë, duhet të laget mirë me ujë të bollshëm.

Aplikacion:

Aplikimi në vend:

Zgjeroni pikën e rrjedhjes (çarje, vrimë, etj.) në mënyrë konike, rreth 2-3 cm, në drejtim të kundërt të rrjedhës së ujit. Përzieni një sasi të vogël me ujë për 5-10 sekonda derisa përzierja të marrë një strukturë të fortë, të ngjashme me argjilën, dhe shtypeni në pikën e rrjedhjes për rreth 1 minutë, derisa të arrijë fortësinë e dëshiruar.

Aplikimi sipërfaqësor:

Aplikojeni me dorë duke veshur doreza të përshtatshme ose me furçë direkt në sipërfaqen e lagur por të qëndrueshme derisa pluhuri SC FAST të thahet. Më pas, aplikoni dy shtresa të produkteve hidroizoluese SC ELASTIC EASY ose SC ELASTIC. Për më shumë informacion, referojuni fletëve përkatëse të të dhënave teknike të produkteve.

 

Dokumentacioni i bashkangjitur

Njihuni me produktet tona BOJRA TIRANA

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “Cimento per bllokim lageshtie SC FAST”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
SFUNGJER (TAMPON) APLICATOR DYLLI
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
KOLL DYSHEMEJE ME NGROHJE NOVACOL SUPER
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Pastrues Bojaku KERAPOXY CLEANER
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
SALDATRICE TECHNOLOGY TIG 230 DC TELWIN
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Silikon rezin kimike ankoruese
Added to wishlistRemoved from wishlist 1
Add to compare
Aditiv Lateksi elastik ISOLASTIC
Cimento per bllokim lageshtie SC FAST
Cimento per bllokim lageshtie SC FAST
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart