Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

HIDROIZOLUES POLIURETANI ISOLOR DURAFLEX

Add your review

L950L16,400

Veshje elastike poliuretani për çati. Rezistente ndaj trafikut të këmbësorëve. Membrana e mban elasticitetin e saj nga -20°C deri në + 90°C. E përshtatshme për tarraca, rezervuarë uji, ura etj. E certifikuar si bojë e ftohtë.

  • Cilësi e lartë
  • Pamje e shkëlqyer
  • Mbrojtje afatgjatë
  • Tretës rezistent ndaj ujit i një përbërësi
  • Mban elasticitetin nga -20 deri në +90 gradë
SKU: N/A Tag:

L950L16,400

Sold by
VECHRO
@ VECHRO
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

HIDROIZOLUES POLIURETANI ISOLOR DURAFLEX

HIDROIZOLUES POLIURETANI ISOLOR DURAFLEX

Ngjitës elastomer poliuretani me bazë holluesi, me një përbërës, për aplikim me furçë me ngjitje të shkëlqyer. Ofron rezultate të shkëlqyera dhe mbrojtje afatgjatë kur dështojnë metodat e tjera të ngjitjes, siç janë sipërfaqet me ujë të ndenjur, akull, themele, etj. I përshtatshëm për rezistencën ndaj ujit të çative, shtëpive me çati, papafingove, ballkoneve, vllajave, plantacioneve të luleve, themeleve, fletëve të çimentos së asbestit, kanaleve ujitëse, garazheve, stadiumeve, urave, tuneleve, etj. Shtresa e formuar siguron një sipërfaqe mbi të cilën mund të ecësh, që ruan elasticitetin e saj nga -20 ºC në 90 ºC. Mbulimi dhe veshja e çatisë mund të ulë temperaturat në ambientet e brendshme deri në 5 ºC gjatë muajve të verës.

PËRGATITJA E SIPËRFAQES

Pastroni plotësisht sipërfaqet nga pluhuri, yndyra, vaji, bojërat e mëparshme të rrjepura, pjesët e lirshme, mbetjet e mykut, etj. Riparoni siç duhet çarjet dhe nyjat e zgjerimit, duke i përforcuar me gjeotekstil ose me rruaza polimeri apo me ngjitës të përshtatshëm poliuretani.

APLIKIMI

Përziheni mirë. Për izolimin e vjetër ku është përdorur ngjitës akrilik konvencional, aplikoni fillimisht astar Smaltox mono. Hidhni materialin në sipërfaqe dhe aplikoni dy shtresa në mënyrë të njëtrajtshme. Çdo material që mbetet në një enë të hapur nuk duhet të përdoret nëse është bërë dukshëm më i trashë! Konsultoni Fletën e të Dhënave të Sigurisë së Produktit për më shumë informacion.

PASTRIMI I MJETEVE

Gjatë lyerjes, mbajini mjetet “të njoma” në enë ose në tabakanë me bojë. Kullojeni bojën mirë nga mjetet kur ta hidhni përsëri në enë dhe pastrojini
menjëherë ato me DURAflex THINNER. Nëse boja thahet, ajo mund të hiqet vetëm me detergjente të fortë.

KUSHTET E APLIKIMIT

Temperatura 8 – 30 οC dhe niveli relativ i lagështisë më i ulët se 80 %. Kushtet e këqija gjatë aplikimit mund të ndryshojnë vetitë e produktit në fund.

 

DOKUMENTI I TË DHËNAVE TEKNIKE

Njihuni me produktet tona

VECHRO

Media Sociale

FACEBOOK  INSTAGRAM  YOUTUBE

Specification: HIDROIZOLUES POLIURETANI ISOLOR DURAFLEX

Paketimi

, ,

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “HIDROIZOLUES POLIURETANI ISOLOR DURAFLEX”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
BOJË AKRILIKE SHËNUESE PËR RRUGËT

BOJË AKRILIKE SHËNUESE PËR RRUGËT

Sold by VECHRO
L2,600L11,900
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
BOJË AKRILIKE SMALTOPLAST SILICONE

BOJË AKRILIKE SMALTOPLAST SILICONE

Sold by VECHRO
L3,300L9,400
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
BOJË PËR PLLAKA DULISOL
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
BOJË AKRILIKE SMALTOPLAST ELASTIC

BOJË AKRILIKE SMALTOPLAST ELASTIC

Sold by VECHRO
L3,000L9,400
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
BOJË ÇIMENTOJE VINYFLEX ACRYLIC

BOJË ÇIMENTOJE VINYFLEX ACRYLIC

Sold by VECHRO
L1,300L5,600
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
IZOLUES TARRACE ISOLOR ROOF

IZOLUES TARRACE ISOLOR ROOF

Sold by VECHRO
L1,900L5,300
HIDROIZOLUES POLIURETANI ISOLOR DURAFLEX
HIDROIZOLUES POLIURETANI ISOLOR DURAFLEX

L950L16,400

Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart