Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

BOJË VAJI EKOLOGJIKE SMALTOLUX HYDRO

Add your review

L1,200L3,800

Llak ekologjik poliuretani, akrilik me bazë uji, i përshtatshëm për dru dhe metal. Veshje inovative me efikasitet kundër mikrobeve. Për shkak të sintezës së tij mbron shtresën nga rritja e mikroorganizmave.

  • Ekologjike
  • Mburoja ndaj alergjive
  • Anti-bakteriale
  • Pa aromë
  • E lehtë për tu pastruar
SKU: N/A Tag:

L1,200L3,800

Sold by
VECHRO
@ VECHRO
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

BOJË VAJI EKOLOGJIKE SMALTOLUX HYDRO

BOJË VAJI EKOLOGJIKE SMALTOLUX HYDRO

Llak akrilik poliuretani me bazë uji, ekologjik, me cilësi të lartë, pa aromë. Ideal për përdorim në ambiente të brendshme. Hipoalergjik me veprim kundër mikrobeve. Nuk mban papastërti dhe pastrohet lehtë, duke siguruar sipërfaqe më të pastra. Falë përbërjes së tij, ai mbron shtresën e ngjyrës kundër krijimit të mikroorganizmave (baktere dhe kërpudha).

APLIKIMI

Aplikohet në sipërfaqe prej druri, metali, qelqi, alumini, PVC të fortë, etj. Nuk zverdhet dhe ofron një veshje të fortë dhe elastike me strukturë si kadife. Ofron rendiment dhe mbulim të lartë. Mund të aplikohet me lehtësi pa ndotur dhe shpërndahet në mënyrë fantastike. Koha që mund të mbani hapur kutinë është shumë më e gjatë krahasuar me llaqet e tjera me bazë uji, duke e bërë aplikimin më të lehtë veçanërisht gjatë muajve më të ngrohtë. Përbërja e tij e veçantë ofron ngjitje të përkryer dhe kohëzgjatje në sipërfaqe të lyera me bojëra të vjetra. Nuk ngjit pasi thahet. E certifikuar sipas standardit EN 71-3: 1995 për ndalimin e përdorimit të metaleve të rënda në lodra dhe mobilie për fëmijë. Është projektuar veçanërisht për ambiente me nivel të lartë lagështie (shtëpi me izolim të pamjaftueshëm termik, tualete, kuzhina, etj.).

CERTIFIKIME

Smaltolux hydro është nderuar me çmim nga Fondacioni Britanik për Alergjinë (Allergy UK, www.allergyuk.org) për kontributin e tij në reduktimin e agjentëve alergjik për shkak të baktereve, kërpudhave dhe produkteve të metabolizmit të tyre (p.sh. mikotoksinat), duke ofruar një vend më të përshtatshëm për akomodimin e personave që vuajnë nga alergjia dhe problemet e astmës. Njihet në literaturën mjekësore që bakteret ose derivatet e metabolizmit të tyre mund të shndërrohen në agjentë alergjikë.

Smaltoplast hydro është vlerësuar nga Shoqata e Kërkimit për Bojërat (PRA – UK) si një bojë që pastrohet me lehtësi dhe ka veprim kundër mikrobeve, si edhe për aftësitë e saj për të parandaluar rritjen e mikrobeve rezistente dhe të rrezikshme në shtresën e bojës, gjë që mund të shkaktojë infeksione të rënda që mund të kenë nevojë për ndërhyrje spitalore si Staphylococcus aureus, Escherichia coli, Pseudomonas aeruginosa, duke prezantuar klasifikimin më të mirë të mundshëm sa i përket rezistencës ndaj larjes dhe lehtësisë në pastrim (Kategoria 1, EN 13300/ISO 11998).

 

DOKUMENTI I TË DHËNAVE TEKNIKE

Njihuni me produktet tona

VECHRO

Media Sociale

FACEBOOK  INSTAGRAM  YOUTUBE

Specification: BOJË VAJI EKOLOGJIKE SMALTOLUX HYDRO


Warning: Undefined array key 0 in /home/customer/www/industriale.al/public_html/wp-content/plugins/rehub-framework/includes/helper-functions.php on line 644
Paketimi

,

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “BOJË VAJI EKOLOGJIKE SMALTOLUX HYDRO”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
ASTAR GRAFIATO ME KOKRRIZA PRO PRIMER PLASTER
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
VAJ MBROJTËS DRURI SMALTOXYL TEAK OIL
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
BOJË EKOLOGJIKE SMALTOPLAST EXTRA

BOJË EKOLOGJIKE SMALTOPLAST EXTRA

Sold by VECHRO
L600L5,400
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
LLAK VARKASH SMALTOXYL YACHT VARNISH

LLAK VARKASH SMALTOXYL YACHT VARNISH

Sold by VECHRO
L1,050L3,250
Added to wishlistRemoved from wishlist 1
Add to compare
ASTAR VECHRO PRO ACRYLIC PRIMER

ASTAR VECHRO PRO ACRYLIC PRIMER

Sold by VECHRO
L400L4,500
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
STUKO ELASTOMERIKE SMALTOFILL ELASTIC PUTTY
BOJË VAJI EKOLOGJIKE SMALTOLUX HYDRO
BOJË VAJI EKOLOGJIKE SMALTOLUX HYDRO

L1,200L3,800

Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart