Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

MBROJTËS DRURI SMALTOXYL HYDRO PRESERVATIVE

Add your review

L1,050L3,300

Mbrojtës i tretshëm në ujë, i përshtatshëm për çdo sipërfaqe druri. Depërton thellë dhe mbron nga kërpudhat septike dhe nga kërpudhat që shkaktojnë njolla blu. I disponueshëm pa ngjyrë dhe në 10 nuanca të gatshme.

  • Me pak aromë
  • Antiseptik i kërpudhave
  • Mbrojtje ndaj mykut
  • Elasticitet i lartë
  • Ndjek lëvizjet natyrale të drurit
SKU: N/A Tag:

L1,050L3,300

Sold by
VECHRO
@ VECHRO
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

MBROJTËS DRURI SMALTOXYL HYDRO PRESERVATIVE

MBROJTËS DRURI SMALTOXYL HYDRO PRESERVATIVE

Smaltoxyl Hydro Preservative është një mbrojtës që tretet në ujë për aplikim në ambiente të brendshme dhe të jashtme që depërton dhe përthithet nga poret e drurit, duke ofruar mbrojtje efektive kundër kërpudhave septike (që sulmojnë dhe shkatërrojnë drurin) dhe kërpudhave që deformojnë drurin dhe shkaktojnë cianoza, pika dhe myk. Ajo ruan elasticitetin dhe si rezultat ndjek lëvizjet natyrale të drurit ndërkohë që ai njëkohësisht merr frymë. Ka pak aromë dhe mund të lyhet përsipër me llaqe Smaltoxyl me bazë uji dhe tretësish (përdorim universal).

PËRGATITJA E SIPËRFAQES

Sipërfaqja duhet të pastrohet nga pluhurat, yndyrat, vaji, bojërat e mëparshme të lirshme, ndryshku dhe duhet pastruar duke aplikuar letër smerili.

APLIKIMI

Përziheni mirë përpara përdorimit dhe gjatë lyerjes. Vendosni një ose dy shtresa Smaltoxyl Hydro Preservative në sipërfaqe të thata dhe absolutisht të pastra përgjatë “vijave” të drurit. Si ngjyrë përfundimtare, ju mund të aplikoni Smaltoxyl Hydro ose ndonjë llak të bazuar në tretës VECHRO, rast pas rasti.

PASTRIMI I MJETEVE

Gjatë punës, mbajini mjetet “të njoma” në enë ose në tabakanë me bojë. Kullojeni bojën mirë nga mjetet kur ta hidhni përsëri në kuti dhe pastrojini ato me ujë të ngrohtë me sapun. Nëse boja thahet, ajo mund të hiqet vetëm me detergjente të fortë. Mos i zbrazni ujërat që keni larë mjetet në ujërat nëntokësorë.

KUSHTET E APLIKIMIT

Temperatura e dhomës 8 – 30 οC dhe niveli relativ i lagështisë më i ulët se 80 %. Përmbajtja maksimale e lagështisë nuk duhet të kalojë 18% për dru të butë dhe poroz dhe 15% për dru të fortë. Kushtet e këqija gjatë aplikimit mund të ndryshojnë vetitë e produktit në fund.

RUAJTJA

Ruajini në një vend të freskët, mbroni materialet nga ngrirja dhe ekspozimi në diell. Mbylleni fort enën pas aplikimit. Rimerreni bojën që ka tepruar për ta përdorur përsëri. Ripërdorimi i ngjyrave mund të minimizojë ndjeshëm efektet në mjedis të ciklit të jetës së produkteve.

 

DOKUMENTI I TË DHËNAVE TEKNIKE

Njihuni me produktet tona

VECHRO

Media Sociale

FACEBOOK  INSTAGRAM  YOUTUBE

Specification: MBROJTËS DRURI SMALTOXYL HYDRO PRESERVATIVE

Paketimi

,

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “MBROJTËS DRURI SMALTOXYL HYDRO PRESERVATIVE”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
BOJË SMALTI CORROLUX HAMMER FINISH
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
LLAK DRURI SMALTOXYL HYDRO ECO

LLAK DRURI SMALTOXYL HYDRO ECO

Sold by VECHRO
L1,050L3,300
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
VAJ DRURI SMALTOXYL HYDRO TEAK OIL

VAJ DRURI SMALTOXYL HYDRO TEAK OIL

Sold by VECHRO
L900L2,900
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
BOJË 100% AKRILIKE CHIEF ACRYLIC

BOJË 100% AKRILIKE CHIEF ACRYLIC

Sold by VECHRO
L450L7,200
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
LLAK GURI AKRILIK POLYDOX STONE VARNISH
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
BOJË METALI VECHRO PRO SILICONE DUCO
MBROJTËS DRURI SMALTOXYL HYDRO PRESERVATIVE
MBROJTËS DRURI SMALTOXYL HYDRO PRESERVATIVE

L1,050L3,300

Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart