Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

BOJË AKRILIKE SMALTOPLAST SILICONE

Add your review

L3,300L9,400

Bojë 100 % akrilike ekologjike bazuar në vetitë e silikonit. Mbizotëron mbi bojërat akrilike konvencionale, për shkak të rezistencës së lartë ndaj ujit, frymëmarrjes së shkëlqyeshme dhe veprimit kundër kërpudhave.

  • Veprim anti-myk
  • Mbulim i lartë
  • Mbrojtje afatgjatë
  • Nuanca të pandryshuara
  • Performancë e shkëlqyer
  • Rezistencë e lartë ndaj ujit
SKU: N/A Tag:

L3,300L9,400

Sold by
VECHRO
@ VECHRO
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

BOJË AKRILIKE SMALTOPLAST SILICONE

BOJË AKRILIKE SMALTOPLAST SILICONE

Bojë akrilike ekologjike me cilësi të lartë, për lyerjen dhe mbrojtjen e muraturave të jashtme që përmbajnë një kombinim të silikonit dhe rrëshirave 100% akrilike. E bën sipërfaqen e lyer rezistente ndaj ujit duke siguruar një frymëmarrje sa më të lartë. Mbron sipërfaqen nga bymimi, rrjepja, ndërsa në të njëjtën kohë siguron mbrojtjen më të mirë të izolimit termik të murit. Punohet me lëmim, përhapet mrekullisht dhe siguron efikasitet dhe mbulim të lartë.

Ka ngjitje të fortë dhe rezistencë ndaj alkaleve, rrezatimit ultraviolet dhe kushteve të pafavorshme të motit, duke siguruar mbrojtje afatgjatë të muraturës. Sistemi ekologjik i lyerjes dhe mbrojtjes me astar Smaltoplast Universal Primer dhe SMALTOPLAST SILICONE siguron një pengesë të fortë kundër ndotësve të ajrit dhe mbron muraturat nga karbonizimi. Për shkak të përbërjes së saj, ajo mbron shtresën me bojë kundër rritjes së mykut dhe kërpudhave, veçanërisht në sipërfaqet me probleme lagështie. Rekomandohet së tepërmi për restaurimin e ndërtesave të listuara historike dhe tradicionale. E përshtatshme për sistemet e jashtme të izolimit termik.

PËRGATITJA E SIPËRFAQES

Pastroni plotësisht sipërfaqet nga pluhuri, vajrat, pjesët e lirshme, mbetjet e mykut, etj. Smeriloni lehtë sipërfaqen. Sipërfaqet e reja lyhen fillimisht me astar Smaltoplast Universal Primer të holluar deri në 100% me ujë. Sipërfaqet që kanë nikotinë, tymra, tym duhani, stilolaps me furçë, bojë, kërpudha, myk, lagështirë, vaj, njolla të shkrimeve në mur, ose sipërfaqet e vjetruara lyhen fillimisht me SMALTOX hidro.

APLIKIMI

Përzieni mirë përpara përdorimit. Shpërndajeni bojën në mënyrë të njëtrajtshme. Aplikoni dy shtresa SMALTΟPLAST SILICONE. Minimizon shpërdorimin e bojës: për një sipërfaqe prej 10 m2 dhe me dy shtresa, do t’ju duhet 1,6 lt bojë. Këshillë! Reduktoni numrin e përgjithshëm të shtresave me nuancë të errët me aplikimin paraprak të SMALTOX hidro ose SMALTOPLAST SILICONE në një nuancë gri S 1502-Y për aplikimin e nuancave të verdha, S 1502-R për nuanca të kuqe, etj. ose SMALTOPLAST SILICONE në një nuancë të së njëjtës ngjyrë duke përdorur një bazë më të errët.

 

DOKUMENTI I TË DHËNAVE TEKNIKE

Njihuni me produktet tona

VECHRO

Media Sociale

FACEBOOK  INSTAGRAM  YOUTUBE

Specification: BOJË AKRILIKE SMALTOPLAST SILICONE


Warning: Undefined array key 0 in /home/customer/www/industriale.al/public_html/wp-content/plugins/rehub-framework/includes/helper-functions.php on line 644
Paketimi

,

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “BOJË AKRILIKE SMALTOPLAST SILICONE”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
BOJË AKRILIKE SMALTOPLAST THERMO

BOJË AKRILIKE SMALTOPLAST THERMO

Sold by VECHRO
L3,300L10,500
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
ASTAR GIPSI VECHRO PRO PLASTERBOARD PRIMER
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
LLAK DRURI SMALTOXYL BASE

LLAK DRURI SMALTOXYL BASE

Sold by VECHRO
L900L2,900
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
ASTAR IZOLUES SMALTOX WATER STOP

ASTAR IZOLUES SMALTOX WATER STOP

Sold by VECHRO
L1,150L3,200
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
BOJË TEMPERATURE SMALTOLUX HYDRO RADIATOR
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
STUKO ELASTOMERIKE SMALTOFILL ELASTIC PUTTY
BOJË AKRILIKE SMALTOPLAST SILICONE
BOJË AKRILIKE SMALTOPLAST SILICONE

L3,300L9,400

Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart