Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

ASTAR EKOLOGJIK SMALTOPLAST UNIVERSAL

L700L7,400

Astar ekologjik i mikronizuar me bazë uji – nano akrilik për përdorim të brendshëm dhe të jashtëm. Ngjitje e shkëlqyer dhe rezistencë ndaj alkaleve.

  • Silikon ekologjik
  • Rezistente ndaj ujit
  • Depërtim i shkëlqyer
  • Përdorim i brendshëm & i jashtëm
  • Cilësia e ajrit të brendshëm A +
SKU: N/A Tag:

L700L7,400

Sold by
VECHRO
@ VECHRO
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

ASTAR EKOLOGJIK SMALTOPLAST UNIVERSAL

ASTAR EKOLOGJIK SMALTOPLAST UNIVERSAL PRIMER

Astar ekologjik akrilik transparent i mikronizuar me bazë uji me pak aromë për aplikime brenda dhe jashtë duke siguruar ngjitje të fortë dhe rezistencë ndaj sipërfaqeve alkaline. Me depërtim dhe përforcim të thellë të muraturave dhe sipërfaqeve poroze të tilla si stuko, suva, sipërfaqe të përpunuara me mistri, beton, mure gipsi, pllaka çimentoje, ngjyra me bazë uji, etj. Bazohet në silan/siloksan dhe siguron frymëmarrje të lartë dhe rezistencë ndaj ujit të sipërfaqes, ndërsa kufizon “migrimin” e kripërave të muraturave. Bashkëpunon shkëlqyeshëm me emulsionin përfundimtar dhe / ose bojën akrilike. E
lehtë për tu përdorur dhe përhapet njëtrajtësisht. Përmbajtje minimale e substancave të dëmshme. Përmbajtje e reduktuar e përbërësve organikë të avullueshëm (POA).

PËRGATITJA E SIPËRFAQES

Pastroni plotësisht sipërfaqet nga yndyrat, vajrat, bojërat e mëparshme të lirshme, lagështia, smerilojini mirë dhe pastroni pluhurin.
APLIKIMI
Përzieni mirë përpara përdorimit. Aplikoni 1 shtresë të Astarit Smaltoplast Universal. Sipërfaqeve të reja të suvasë ose betonit duhet t’u vendoset astari pasi të jenë tharë mirë (3-4 javë). Rilyeni me SMALTOPLAST ACRYLIC 100%, SMALTOPLAST ekstra dhe me çdo bojë akrilike ose plastike të VECHRO.
Minimizoni shpërdorimin e bojës: për një sipërfaqe prej 10m² dhe me dy shtresa, do t’ju duhet 0,6 lt bojë.

PASTRIMI I MJETEVE

Gjatë punës, mbajini mjetet “të njoma” në enë ose në tabakanë me bojë. Kullojeni bojën mirë nga mjetet kur ta hidhni përsëri në kuti dhe pastrojini ato me tretësin nr. 1 të VECHRO, me ujë të nxehtë dhe sapun. Nëse boja thahet, ajo mund të hiqet vetëm me detergjente të fortë. Mos i zbrazni ujërat që keni larë mjetet në ujërat nëntokësorë.
KUSHTET E APLIKIMIT
Temperatura 8 – 30 °C dhe niveli relativ i lagështirës më i ulët se 80 %. Sipërfaqet e reja të suvasë dhe çimentos duhet të thahen për 3-4 javë para se t’u vendoset astari. Kushtet e këqija gjatë ose pas pak aplikimit mund të ndryshojnë vetitë e bojës në fund.

 

DOKUMENTI I TË DHËNAVE TEKNIKE

Njihuni me produktet tona

VECHRO

Media Sociale

FACEBOOK  INSTAGRAM  YOUTUBE

Specification: ASTAR EKOLOGJIK SMALTOPLAST UNIVERSAL

Paketimi

, ,

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “ASTAR EKOLOGJIK SMALTOPLAST UNIVERSAL”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
STUKO AKRILIKE ULTRA SMALTOPLAST POWER FIX
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
ANTI-NDRYSHK OXIDOL ANTICORROSIVE PRIMER
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
BOJË PLASTIKE VINYFLEX EMULSION

BOJË PLASTIKE VINYFLEX EMULSION

Sold by VECHRO
L1,000L4,200
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
VAJ MBROJTËS DRURI SMALTOXYL TEAK OIL
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
LLAK PARKETI SMALTOXYL HYDRO

LLAK PARKETI SMALTOXYL HYDRO

Sold by VECHRO
L1,600L4,800
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
GRAFIATO VECHRO PRO ACRYLIC PLASTER
ASTAR EKOLOGJIK SMALTOPLAST UNIVERSAL
ASTAR EKOLOGJIK SMALTOPLAST UNIVERSAL

L700L7,400

Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart