Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

ASTAR METALI GUMILAK PRIMER

Add your review

L600L3,800

Astar për sipërfaqe metali. Mund të përdoret për izolimin e njollave dhe papastërtive në dru dhe muratura.

  • Izolimi i papastërti-njolla
  • Me pak aromë
  • Përmbajtje e ulët e VOC-ve
  • E lehtë të fërkohet dhe rilyhet shpejt
  • Ngjitje shumë e mirë
  • Përdoret me butësi & përhapet në mënyrë fantastike

 

SKU: N/A Tag:

L600L3,800

Sold by
VECHRO
@ VECHRO
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

ASTAR METALI GUMILAK PRIMER

ASTAR METALI GUMILAK PRIMER

Substrati me bazë rrëshira sintetike, me përmbajtje të ulët të POA dhe me pak aromë gjatë aplikimit. Është i përshtatshëm për lyerjen me astar të sipërfaqeve prej metali dhe izolimin e njollave në tavane dhe/ose në sipërfaqet prej druri. Ka ngjitje të shkëlqyer, mundëson punim të thjeshtë, përhapet në mënyrë të njëtrajtshme, smerilohet lehtë dhe rilyhet shpejt duke përdorur bojëra ose llaqe akrilike me smalt.

PËRGATITJA E SIPËRFAQES

Pastroni plotësisht sipërfaqet nga pluhuri, vajrat, bojërat e mëparshme, pjesët e lirshme, ndryshku, etj. Aplikoni letër smerili dhe pastrojini nga pluhuri. Për mbrojtje kundër gërryerjes në sipërfaqet prej metali, rekomandohet të aplikohet fillimisht një shtresë e astarit kundër gërryerjes OXIDOL.

APLIKIMI

Përzieni mirë përpara përdorimit. Aplikoni një ose dy shtresa të astarit Gumilak Metal në mënyrë të njëtrajtshme. Si bojë përfundimtare mund të
aplikoni Gumilak metal, Smaltolux extra ose çdo llak VECHRO.

PASTRIMI I MJETEVE

Gjatë punës, mbajini mjetet “të njoma” në enë ose në tabakanë me bojë. Kullojeni bojën mirë nga mjetet kur ta hidhni përsëri në enë dhe pastrojini ato me tretësin nr. 1 të VECHRO, me ujë të nxehtë dhe sapun. Nëse boja thahet, ajo mund të hiqet vetëm me detergjente të fortë. Mos i zbrazni ujërat që keni larë mjetet në ujërat nëntokësorë.

KUSHTET E APLIKIMIT

Temperatura 8 – 30 οC dhe niveli relativ i lagështisë më i ulët se 80 %. Kushtet e këqija gjatë aplikimit mund të ndryshojnë vetitë e produktit në fund.

RUAJTJA

Ruajini në një vend të freskët, mbroni materialet nga ngrirja dhe ekspozimi në diell. Mbylleni fort enën pas aplikimit. Rimerreni bojën që ka tepruar për ta përdorur përsëri. Ripërdorimi i ngjyrave mund të minimizojë ndjeshëm efektet në mjedis të ciklit të jetës së produkteve.

 

DOKUMENTI I TË DHËNAVE TEKNIKE

Njihuni me produktet tona

VECHRO

Media Sociale

FACEBOOK  INSTAGRAM  YOUTUBE

Specification: ASTAR METALI GUMILAK PRIMER

Paketimi

, ,

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “ASTAR METALI GUMILAK PRIMER”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
IZOLUES TARRACE ISOLOR ROOF

IZOLUES TARRACE ISOLOR ROOF

Sold by VECHRO
L1,900L5,300
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
ANTI-NDRYSHK OXIDOL MINIO

ANTI-NDRYSHK OXIDOL MINIO

Sold by VECHRO
L850L2,700
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
BOJË EKOLOGJIKE SMALTOPLAST 100% ACRYLIC
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
BOJË METALI VECHRO PRO SILICONE DUCO
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
ASTAR MURI SMALTOX MONO

ASTAR MURI SMALTOX MONO

Sold by VECHRO
L850L2,500
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
BOJË AKRILIKE SMALTOPLAST THERMO

BOJË AKRILIKE SMALTOPLAST THERMO

Sold by VECHRO
L3,300L10,500
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart