Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

NGJITËS PËR PLLAKA VECHRO BOND 2000

Add your review

L1,800

Ngjitës i bardhë akrilik për pllaka të klasës C2TE sipas EN 12004. I përshtatshëm për pllaka me përthithje të ulët dhe granit teknik.

  • I përforcuar me rrëshira akrilike
  • Forcë e shkëlqyer ngjitëse
  • Fare i rrëshqitshëm
  • Koha e hapur për aplikim, e zgjatur

L1,800

Sold by
VECHRO
@ VECHRO
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

NGJITËS PËR PLLAKA VECHRO BOND 2000

NGJITËS PËR PLLAKA VECHRO BOND 2000

I modifikuar me polimer i përmirësuar i bazuar në çimento Portland, me forcë lidhëse superiore, i përshtatshëm për shtrimin e pllakave pa rrëshqitje dhe kohë të zgjatur të hapur. E pershtatshme per te gjitha llojet e pllakave si p.sh.: pllaka me absorbueshmëri të ulët, pllaka të tipit klinker, graniti artificial, gurë natyralë dhe të tjerë dekorativë etj. Ideale për sipërfaqe betoni, çimentoje dhe suvaje murature, për sipërfaqe të brendshme dhe përdorimi i jashtëm. Klasifikuar si C2TE.

PËRGATITJA E SIPËRFAQËSISË

Kontrolloni që nënshtresa të jetë e pastër, e thatë dhe pa pluhur, e yndyrshme dhe e lirshme grimcat. Nëse nënshtresa është e paqëndrueshme ose shkërmoqet, lyejeni sipërfaqen rekomandohet me abetare speciale.

APLIKIMI

Duke përdorur një stërvitje elektrike me shpejtësi të ngadaltë, përzieni mirë 5 kg ngjitës me 1,4 kg ujë. Lëreni përzierjen për 5 – 10 minuta që të piqet dhe më pas përzieni përsëri. Përdorimi i një mistrie të përshtatshme me dhëmbëza (në varësi të nënshtresës dhe llojin e pllakës) përhapni ngjitësin në mënyrë të barabartë në të gjithë sipërfaqen e nënshtresës. Përzierja e aplikuar duhet të mbulohet me pllaka brenda 30 – 35 minuta nga përhapja e ngjitësit dhe para se të shfaqet një kore (film) në sipërfaqe. Koha e rregullimit për korrigjime 10 minuta, në varësi të temperaturës. Aplikoni pllakat duke i shtypur ato. Jetëgjatësia në tenxhere 3 – 4 orë në varësi të temperaturës dhe lagështisë. Thyerja e pllakave mund bëhet 24 orë pas shtrimit në dysheme dhe 12 orë në mur. Për aplikime me kërkesa të larta (vende me prani të vazhdueshme lagështie si pishina, ndryshime të konsiderueshme të temperaturës si ngrohja nën dysheme dhe fasadat e ndërtesave etj.), rekomandohet të shtoni 0,2 – 0,6 kg. emulsioni përforcues (gome sintetike) FIX Smaltoplast DUR, në 5 kg ngjitësi, për të përmirësuar vetitë e tij.

 

DOKUMENTI I TË DHËNAVE TEKNIKE

Njihuni me produktet tona

VECHRO

Media Sociale

FACEBOOK  INSTAGRAM  YOUTUBE

 

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “NGJITËS PËR PLLAKA VECHRO BOND 2000”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
LLAK PARKETI SMALTOXYL HYDRO

LLAK PARKETI SMALTOXYL HYDRO

Sold by VECHRO
L1,600L4,800
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
ASTAR PARKETI SMALTOXYL HYDRO

ASTAR PARKETI SMALTOXYL HYDRO

Sold by VECHRO
L850L2,600
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
BOJË DRURI SMALTOLUX EXTRA

BOJË DRURI SMALTOLUX EXTRA

Sold by VECHRO
L1,050L5,700
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
BOJË PËR PLLAKA DULISOL HYDRO

BOJË PËR PLLAKA DULISOL HYDRO

Sold by VECHRO
L2,500L5,400
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
BOJË EKOLOGJIKE SMALTOPLAST EXTRA

BOJË EKOLOGJIKE SMALTOPLAST EXTRA

Sold by VECHRO
L600L5,400
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
ASTAR EKOLOGJIK SMALTOLUX HYDRO MASTER
NGJITËS PËR PLLAKA VECHRO BOND 2000
NGJITËS PËR PLLAKA VECHRO BOND 2000
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart