Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

BOJË PËR SHASI MAKINASH GUMILAK CHASSI

Add your review

L700L2,000

Bojë smalti anti-gërryese alkide për shasinë e makinës dhe mbrojtjen e përbërësve. Rezistente ndaj ujit, benzinës dhe vajrave të makinave.

  • Rezistencë e shkëlqyer ndaj ujit, benzinës & vajrave të makinave
  • Përmbajtje e ulët e VOC-ve
  • Mbrojtje anti-gërryese
  • Ngjitje e shkëlqyer
SKU: N/A Tag:

L700L2,000

Sold by
VECHRO
@ VECHRO
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

BOJË PËR SHASI MAKINASH GUMILAK CHASSI

BOJË PËR SHASI MAKINASH GUMILAK CHASSI

Bojë me bazë alkide me shkëlqim me përmbajtje të ulët të POA, e përshtatshme për të lyer shasi makinash dhe pjesë metalike. Siguron mbrojtje nga ndryshku, thahet shpejt, ngjit në mënyrë të shkëlqyer në sipërfaqet metalike dhe ka rezistencë të shkëlqyer ndaj ujit, benzinës dhe vajit të makinës.

PËRGATITJA E SIPËRFAQES

Sipërfaqet duhet të pastrohen nga pluhuri, yndyrat, vaji, bojërat e vjetra të rrjepura, pjesët e lirshme, ndryshku, etj. Para aplikimit, rekomandohet të lani
sipërfaqen tërësisht me një hollues dhe ta smeriloni mirë.

APLIKIMI

Aplikoni një ose dy shtresa CHASSIS COLOR të holluara sa duhet. Për mbrojtje të përmirësuar, rekomandohet t’i jepet një shtresë përfundimtare me bojë duke përdorur SMALTOLUX ekstra ose GUMILAK metal.

PASTRIMI I MJETEVE

Gjatë punës, mbajini mjetet “të njoma” në enë ose në tabakanë me bojë. Kullojeni bojën mirë nga mjetet kur ta hidhni përsëri në enë dhe pastrojini ato me hollues dhe ujë të ngrohtë me sapun.

KUSHTET E APLIKIMIT

Temperatura 8 – 30 °C dhe niveli relativ i lagështisë më i ulët se 80 %. Kushtet e këqija gjatë aplikimit mund të ndryshojnë vetitë e produktit në fund.

RUAJTJA

Ruajini në një vend të freskët, mbroni materialet nga ngrirja dhe ekspozimi në diell. Mbylleni fort enën pas aplikimit. Rimerreni bojën që ka tepruar për ta përdorur përsëri. Ripërdorimi i ngjyrave mund të minimizojë shumë efektet mjedisore të ciklit të jetës së produktit.

Ngjyra

Kafe dhe e zezë.

DOKUMENTI I TË DHËNAVE TEKNIKE

Njihuni me produktet tona

VECHRO

Media Sociale

FACEBOOK  INSTAGRAM  YOUTUBE

 

Specification: BOJË PËR SHASI MAKINASH GUMILAK CHASSI

Paketimi

,

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “BOJË PËR SHASI MAKINASH GUMILAK CHASSI”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
ISOLOR PU HYBRID AQUA PLUS

ISOLOR PU HYBRID AQUA PLUS

Sold by VECHRO
L700L8,300
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
BOJË EKOLOGJIKE SMALTOPLAST EXTRA

BOJË EKOLOGJIKE SMALTOPLAST EXTRA

Sold by VECHRO
L600L5,400
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
BOJË TEMPERATURE SMALTOLUX HYDRO RADIATOR
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
NGJITËS PËR PLLAKA VECHRO BOND 2000
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
STUKO VECHRO FAST CRET

STUKO VECHRO FAST CRET

Sold by VECHRO
L500L1,600
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
BOJË HIDROMAT VINYFLEX HYDROPAINT EMULSION
BOJË PËR SHASI MAKINASH GUMILAK CHASSI
BOJË PËR SHASI MAKINASH GUMILAK CHASSI

L700L2,000

Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart