Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

BOJË PËR PISHINA PRO POOL PLUS-1

Add your review

L6,800

Bojë me cilësi të lartë e përshtatshme për pishinat, me bazë rrëshirë gome të kloruar, e cila krijon një shtresë të fortë dhe elastike. Produkti nuk përmban plumb ose substanca të tjera toksike dhe nuk ndot ujin.

 • Bojë për pishina me cilësi të lartë
 • Bojë elastike me fortësi të lartë
 • Krijon shtresë të fortë dhe elastike
 • Tërheqje shumë e mirë
 • Nuk përmban plumb apo substanca të tjera toksike

L6,800

Sold by
VECHRO
@ VECHRO
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

BOJË PËR PISHINA PRO POOL PLUS-1

BOJË PËR PISHINA PRO POOL PLUS-1

Është një bojë për pishina me cilësi të lartë, me bazë gome të kloruar shumë rezistente, e cila krijon një shtresë të fortë dhe elastike. Është e përshtatshme për pishina të reja, por edhe për të rilyer pishinat e tjera, pasi të jetë përgatitur në mënyrën e duhur. Siguron ngjitje shumë të mirë në beton dhe krijon një sipërfaqe të fortë rezistente ndaj konsumimit dhe përdorimit. Nuk përmban plumb ose substanca të tjera toksike që mund të ndotin ujin. Ka sjellje të shkëlqyer kimike ndaj klorit, aditivëve kimikë në pishinë dhe ujit të detit. Jep rezultat shumë të mirë estetik dhe mirëmbahet lehtë. Thahet me lehtësi edhe në kushte të këqija moti.

SPECIFIKIMET TEKNIKE

 • Përbërësit Saten, mbi 20-30 njësi në 60o
 • Graviteti specifik 1,10 – 1,16 kg/lt (në varësi të nuancës)
 • Hollimi 8-10 % për aplikim me rul ose furçë dhe 10% – 20% për aplikim me pistoletë me spërkatje duke përdorur holluesin Nr. 1 VECHRO
 • Koha e tharjes Në sipërfaqe për ½-1 orë.
 • Kategoria POA “Astarë lidhës, veshje me veti hidrofobike”. Lloji D. Vlera e pragut të POA = 750 gr/lt. Përmbajtja maksimale e POA për produktet e gatshme = 745 gr/lt. POA: përbërësit organik të avullueshëm me pikën e vlimit <250 °C.
 • Rendimenti i mbulimit 7-9 m2/lt për shtresë, në varësi të aftësisë përthithëse të sipërfaqes..
 • Mundësia për shtresë të dytë 16 orë pas aplikimit. Pishina duhet të mbushet, pasi të jetë tharë plotësisht boja (kontroll i veçantë i skajeve të poshtme të pishinës) (afërsisht 14 ditë).
 • Ngjyrat Blu e hapur dhe nuanca të tjera me kërkesë specifike.

PËRGATITJA E SIPËRFAQES

 • PISHINAT PREJ BETONI TË PALYERA: Për të siguruar që boja të ngjisë mirë, rekomandohet ngopja e betonit me një tretësirë 10% të acidit klorhidrik për të hapur poret e materialit. Pasi të keni hedhur tretësirën mbi beton, fshijeni me furçë derisa të ndalojë flluskosjen. Më pas shpëlani muret e pishinës me shumë ujë dhe pastrojini mirë për të hequr çdo lëndë të huaj. Lëreni të thahet mirë dhe lyeni pas një jave minimumi.
 • RILYERJA E PISHINAVE TË LYERA MË PARË: Sipërfaqja që do të lyhet duhet të pastrohet plotësisht nga yndyrat, pluhuri, pjesët e lirshme, vajrat dhe të gjitha bojërat e vjetra dhe të reja duhet të kruhen. Para aplikimit, rekomandohet smerilimi ose pastrimi shumë i mirë i sipërfaqes, veçanërisht në sipërfaqet me shkëlqim (d.m.th. bojërat me dy përbërës), dhe heqja e plotë e pluhurit.

APLIKIMI

Përziheni mirë përpara përdorimit dhe gjatë lyerjes. Sipërfaqet që do të lyhen duhet të jenë plotësisht të thata përpara aplikimit, çka rekomandohet të kryhet në hije, në mënyrë që të shmangen fenomenet e bymimit, të cilat favorizohen nga temperaturat e larta. Aplikoni astarin me produktin e holluar në 20 % me holluesin Nr. 1 VECHRO. Boja aplikohet në një shtresë të vetme me një trashësi që nuk i kalon 120 μm.

DOKUMENTI I TË DHËNAVE TEKNIKE

Njihuni me produktet tona

VECHRO

Media Sociale

FACEBOOK  INSTAGRAM  YOUTUBE

Specification: BOJË PËR PISHINA PRO POOL PLUS-1

Paketimi

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “BOJË PËR PISHINA PRO POOL PLUS-1”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
STUKO E LEHTË SMALTOFILL EASY PUTTY
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
ISOLOR PU HYBRID AQUA PLUS

ISOLOR PU HYBRID AQUA PLUS

Sold by VECHRO
L700L8,300
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
BOJË METALI VECHRO PRO SILICONE DUCO
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
GRAFIATO VECHRO PRO ACRYLIC PLASTER
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
ASTAR HIBRID ISOLOR PU HYBRID

ASTAR HIBRID ISOLOR PU HYBRID

Sold by VECHRO
L600L2,400
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
ASTAR EKOLOGJIK SMALTOX HYDRO

ASTAR EKOLOGJIK SMALTOX HYDRO

Sold by VECHRO
L650L6,900
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
 • Total (0)
Compare
0
Shopping cart