Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

BOJË AKRILIKE SMALTOPLAST ELASTIC

Add your review

L3,000L9,400

Bojë muri ekologjike, elastomerike, 100% akrilike, rezistente ndaj ujit, me veti kundër kërpudhave. Lidhëse e shkëlqyer për boshllëqet.

  • Veprim anti-myk
  • Elastomere, ekologjike
  • Nuanca të pandryshuara
  • Çarje të urave
  • Mban elasticitetin deri në -20 gradë
SKU: N/A Tag:

L3,000L9,400

Sold by
VECHRO
@ VECHRO
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

BOJË AKRILIKE SMALTOPLAST ELASTIC

BOJË AKRILIKE SMALTOPLAST ELASTIC

Bojë muri elastomere e testuar ekologjike, me cilësi të shkëlqyer 100% akrilike, rezistente ndaj ujit me veti kundër kërpudhave. Me pak aromë. E përshtatshme për lyerjen e mureve të jashtme të reja apo të rilyera, suvave, sipërfaqeve të trasha dhe betonit. Ideale për hidroizolimin e muraturave dhe sipërfaqeve me çarje dhe krisje të vogla deri në 1 mm si dhe për rinovimin e sistemeve të jashtme të izolimit termik. Siguron përgjigje të shkëlqyer në variacione të mëdha të temperaturës, duke ruajtur elasticitetin e saj në temperatura të ulëta deri në -20ºC pa u ciflosur në kushte moti me ngricë.

Mban në mënyrë të reduktuar ndotësit për shkak të mekanizmit të veçantë të forcimit në prani të rrezeve të diellit (ndërlidhja UV), e cila eliminon pothuajse çdo ngjitje. Ngjitje dhe rezistencë e shkëlqyer ndaj rrezatimit ultraviolet dhe alkaleve. Mbron shtresën me bojë kundër rritjes së mykut dhe
kërpudhave, veçanërisht në sipërfaqet me probleme lagështie. Punohet me lëmim, përhapet mrekullisht dhe siguron efikasitet dhe mbulim të lartë. Përmbajtje e reduktuar e përbërësve organikë të avullueshëm (POA).

PËRGATITJA E SIPËRFAQES

Pastroni plotësisht sipërfaqet nga pluhuri, vajrat, bojërat e mëparshme, pjesët e lirshme, mbetjet e mykut, etj. Smeriloni lehtë sipërfaqen. Sipërfaqet e lyera me gëlqere, ngjitës, bojëra të vjetra ose sipërfaqet e reja janë lyer fillimisht me astar Smaltoplast Universal Primer. Sipërfaqet që kanë nikotinë,
tymra, tym duhani, stilolaps me furçë, bojë, kërpudha, myk, lagështirë, vaj, njolla të shkrimeve në mur, ose sipërfaqet e vjetruara lyhen fillimisht me SMALTOX hidro. Në sipërfaqet me çarje më të mëdha se 1 mm, kërkohet të mbushet paraprakisht çarja me mbushës për çarjet, me stuko elastomere ose stuko me shkumë.

APLIKIMI

Përzieni mirë përpara përdorimit. Për të mbuluar kapilarët dhe çarjet deri në 0,5 mm, aplikoni 2 shtresa Smaltoplast Elastic dhe për çarjet më të mëdha se 0,5 mm aplikoni tre shtresa të produktit në raportin më të ulët të mundshëm të hollimit. Minimizon shpërdorimin e bojës: për një sipërfaqe prej 10 m2 dhe me dy shtresa, do t’ju duhet 1,6 lt bojë. Këshillë! Reduktoni numrin e përgjithshëm të shtresave me nuancë të errët me aplikimin paraprak të SMALTOX hidro ose SMALTOPLAST elastic në një nuancë gri S 1502-Y për aplikimin e nuancave të verdha, S 1502-R për nuanca të kuqe, etj. ose në një nuancë të së njëjtës ngjyrë duke përdorur një bazë më të errët.

 

DOKUMENTI I TË DHËNAVE TEKNIKE

Njihuni me produktet tona

VECHRO

Media Sociale

FACEBOOK  INSTAGRAM  YOUTUBE

Specification: BOJË AKRILIKE SMALTOPLAST ELASTIC

Paketimi

,

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “BOJË AKRILIKE SMALTOPLAST ELASTIC”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
ASTAR MURI SMALTOX MONO

ASTAR MURI SMALTOX MONO

Sold by VECHRO
L850L2,500
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
BOJË SMALTI CORROLUX HAMMER FINISH
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
GRAFIATO VECHRO PRO ACRYLIC PLASTER
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
LLAK GURI AKRILIK POLYDOX STONE VARNISH
Added to wishlistRemoved from wishlist 1
Add to compare
ASTAR VECHRO PRO ACRYLIC PRIMER

ASTAR VECHRO PRO ACRYLIC PRIMER

Sold by VECHRO
L400L4,500
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
ASTAR EKOLOGJIK SMALTOPLAST UNIVERSAL
BOJË AKRILIKE SMALTOPLAST ELASTIC
BOJË AKRILIKE SMALTOPLAST ELASTIC

L3,000L9,400

Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart