Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

BOJË AKRILIKE SMALTOPLAST THERMO

Add your review

L3,300L10,500

Bojë 100% akrilike elastomere termo-mbrojtëse me cilësi të lartë me mikro-rruaza specifike. E certifikuar si bojë e ftohtë reflektuese. Rezistencë ndaj ujit dhe frymëmarrje e shkëlqyer. Me veti kundër kërpudhave.

  • Veprim anti-myk
  • Rezistencë e fortë ndaj ujit
  • Kursen energji
  • Mbrojtje termike/ elastomere
SKU: N/A Tag:

L3,300L10,500

Sold by
VECHRO
@ VECHRO
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

BOJË AKRILIKE SMALTOPLAST THERMO

BOJË AKRILIKE SMALTOPLAST THERMO

Bojë 100% akrilike me cilësi të lartë, me mbrojtje termike, reflektuese e nxehtësisë, rezistente ndaj ujit, elastomere, për përdorim të jashtëm për lyerjen ose rilyerjen e mureve, suvave dhe sipërfaqes së betonit. E përshtatshme për lyerjen e sipërfaqeve në zona me kushte të pafavorshme moti dhe në sipërfaqe me probleme të çarjes kapilare. Mban elasticitetin e saj në temperatura të ulëta deri në -20 ºC, pa u rrjepur në kushte acari. Kjo i lejon muraturat të marrin frymë dhe kështu grumbullojnë më pak përmbajtje lagështie brenda, duke ndihmuar në këtë mënyrë në përmirësimin e efikasitetit të energjisë. Për shkak të përbërjes së saj, ajo mbron shtresën me bojë kundër rritjes së mykut dhe kërpudhave, veçanërisht në sipërfaqet me probleme lagështie.

Smaltoplast THERMO kombinon bardhësinë, mbulimin dhe performancën e lartë. Ka përhapje të shkëlqyer dhe punohet me lehtësi. Është shumë ngjitëse dhe rezistente ndaj alkaleve dhe lagështisë dhe ka rezistencë shumë të mirë ndaj rrezatimit ultraviolet dhe kushteve të motit. Kontribuon në kursimin e energjisë duke pasqyruar rrezatimin e nxehtësisë në të gjithë spektrin e saj (SRI = 114). Bojë e certifikuar me reflektim të ftohtë me TSR = 90,6%.

PËRGATITJA E SIPËRFAQES

Pastroni plotësisht sipërfaqet nga pluhuri, vajrat, bojërat e mëparshme, pjesët e lirshme, mbetjet e mykut, etj. Smeriloni lehtë sipërfaqen. Sipërfaqet e reja janë lyer fillimisht me astar Smaltoplast Universal të holluar deri në 100% në ujë, ose astar SMALTODUR të holluar deri në 100% në SMALTOLUX White Spirit. Muret shumë të ndotura (tymi, lagështia) lyhen fillimisht me Smaltox hydro ose me astar SMALTOX mono. Në sipërfaqet me çarje më të mëdha se 1mm, kërkohet mbushja paraprake e duhur e çarjes me stuko elastike Smaltofill.

APLIKIMI

Përzieni mirë përpara përdorimit. Aplikoni 2 shtresa Smaltoplast THERMO me sa më pak hollim të mundshëm për të mbuluar kapilarët dhe çarjet deri në 0.5mm. Çarjet 1mm mbulohen me tre shtresa Smaltoplast THERMO pa hollim. Reduktoni numrin e përgjithshëm të shtresave me nuanca të errëta, duke përdorur Smaltox hydro, ose Smaltoplast THERMO në nuancë gri S-1502 si shtresa e parë.

 

Specification: BOJË AKRILIKE SMALTOPLAST THERMO

Paketimi

,

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “BOJË AKRILIKE SMALTOPLAST THERMO”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
STUKO AKRILIKE SMALTOFILL ACRYLLIC PUTTY
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
BOJË ANTIBAKTERIALE SMALTOPLAST SILK

BOJË ANTIBAKTERIALE SMALTOPLAST SILK

Sold by VECHRO
L1,000L8,300
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
LLAK PARKETI SMALTOXYL HYDRO

LLAK PARKETI SMALTOXYL HYDRO

Sold by VECHRO
L1,600L4,800
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
STUKO E LEHTË SMALTOFILL EASY PUTTY
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
ASTAR EKOLOGJIK SMALTOPLAST UNIVERSAL
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
KATALIT GUMILAK METAL HARDENER
BOJË AKRILIKE SMALTOPLAST THERMO
BOJË AKRILIKE SMALTOPLAST THERMO

L3,300L10,500

Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart