Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

STUKO AKRILIKE ULTRA SMALTOPLAST FIX

L650L1,800

SKU: N/A Tag:

L650L1,800

Sold by
VECHRO
@ VECHRO
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

STUKO AKRILIKE ULTRA SMALTOPLAST FIX

STUKO AKRILIKE ULTRA SMALTOPLAST FIX

Stuko çimentoje në formë pluhuri, e përforcuar me rrëshira akrilike të modifikuara në mënyrë të përshtatshme. E përshtatshme për mistri – suvatimi i sipërfaqeve me suva, beton ose mur gipsi, për aplikime të brendshme ose të jashtme. Homogjenizohet lehtësisht pa formuar gunga; lejon punim të
lëmuar; ka veti të shkëlqyera mbushjeje dhe tharjeje të shpejtë. Është e lehtë për t’u bërë rërë, nuk plaset, nuk tkurret dhe ofron një sipërfaqe të lëmuar. Heq çdo stuko vaji dhe “kontakt” me holluesit.

PËRGATITJA E SIPËRFAQES

Sipërfaqet duhet të jenë pa pluhur, gëlqere dhe vajra.

APLIKIMI

Përzieni mirë derisa të formohet një pastë homogjene. Pasta mund të punohet për 4-6 orë, në varësi të temperaturës. Rekomandohet që pasta të përzihet herë pas here për të zbutur materialin pa shtuar ujë shtesë. Aplikoni dy shtresa ULTRA SMALTOPLAST FIX. Lejon përdorimin e çdo lyerje përfundimtare ndërtimi pas tharjes së plotë dhe pas përgatitjes-vendosjes së astarit të përshtatshëm. Në sipërfaqe me lagështirë, ose me çarje të shumta, rekomandohet të zëvendësoni një pjesë të ujit të përdorur për të homogjenizuar pluhurin me një emulsion akrilik përforcues të veçantë SMALTOPLAST dur.

PASTRIMI I MJETEVE

Gjatë punës, mbajini mjetet “të njoma” në enë ose në tabakanë me bojë. Kullojeni bojën mirë nga mjetet kur ta hidhni përsëri në kuti dhe pastrojini
ato me ujë të ngrohtë me sapun. Nëse boja thahet, ajo mund të hiqet vetëm me detergjente të fortë. Mos i zbrazni ujërat që keni larë mjetet në ujërat nëntokësorë.

KUSHTET E APLIKIMIT

Temperatura 8 – 30 °C dhe niveli relativ i lagështisë më i ulët se 80 %. Kushtet e këqija gjatë aplikimit mund të ndryshojnë vetitë e produktit në fund.

RUAJTJA

Materiali duhet të mbahet brenda dhe i thatë dhe, nëse është e mundur, në paleta. Koha e ruajtjes 6-12 muaj.

DOKUMENTI I TË DHËNAVE TEKNIKE

Njihuni me produktet tona

VECHRO

Media Sociale

FACEBOOK  INSTAGRAM  YOUTUBE

Specification: STUKO AKRILIKE ULTRA SMALTOPLAST FIX


Warning: Undefined array key 0 in /home/customer/www/industriale.al/public_html/wp-content/plugins/rehub-framework/includes/helper-functions.php on line 644
Paketimi

,

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “STUKO AKRILIKE ULTRA SMALTOPLAST FIX”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Tretës White Spirit
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
BOJË DRURI SMALTOLUX EXTRA

BOJË DRURI SMALTOLUX EXTRA

Sold by VECHRO
L1,050L5,700
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
BOJË ANTIBAKTERIALE SMALTOPLAST SILK

BOJË ANTIBAKTERIALE SMALTOPLAST SILK

Sold by VECHRO
L1,000L8,300
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
ASTAR HIBRID ISOLOR PU HYBRID

ASTAR HIBRID ISOLOR PU HYBRID

Sold by VECHRO
L600L2,400
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
ANTI-NDRYSHK OXIDOL MINIO

ANTI-NDRYSHK OXIDOL MINIO

Sold by VECHRO
L850L2,700
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
ASTAR DRURI SMALTOLUX VELATOURA

ASTAR DRURI SMALTOLUX VELATOURA

Sold by VECHRO
L800L2,400
STUKO AKRILIKE ULTRA SMALTOPLAST FIX
STUKO AKRILIKE ULTRA SMALTOPLAST FIX

L650L1,800

Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart