Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

ASTAR VECHRO PRO ACRYLIC PRIMER

L400L4,500

Astar akrilik transparent me bazë uji me veti shumë të mira ngjitëse.

  • Rezistente ndaj sipërfaqeve alkaline
  • Depërtim i lartë
  • Ngjitje e mirë
  • Përhapet në mënyrë fantastike
  • E butë në përdorim
SKU: N/A Tag:

L400L4,500

Sold by
VECHRO
@ VECHRO
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 1
Add to compare

ASTAR VECHRO PRO ACRYLIC PRIMER

ASTAR VECHRO PRO ACRYLIC PRIMER

Astari Akrilik Vechro Pro është një produkt me bazë rrëshira akrilike, i tretshëm në ujë, me ngjitje dhe depërtimin shumë të mirë në krahasim me astarët e zakonshëm akrilikë. Është i përshtatshëm për përdorim të brendshëm ose të jashtëm dhe mund të rilyhet duke përdorur çdo emulsion ose bojë akrilike. Ka rezistencë të fortë ndaj sipërfaqeve alkaline si suva, çimento, çimento azbesti, mure të përpunuara me mistri, etj. Ul në mënyrë drastike aftësinë përthithëse të këtyre sipërfaqeve, duke kursyer një sasi të konsiderueshme të bojës përfundimtare.

PËRGATITJA E SIPËRFAQES

Për të siguruar që produkti të ngjitet siç duhet, sipërfaqja e lyer duhet të pastrohet nga pluhuri, yndyrat, vaji, të kruhet boja e vjetër, copëzat e brishta, mbetjet e mykut, etj. Smeriloni sipërfaqen lehtësisht. Në suvatë ose çimentot e reja nuk duhet të aplikohet astar dhe të lyhen kur janë të buta, por pas 3-4 javësh.

APLIKIMI

Përziheni mirë. Aplikoni një ose dy shtresa të astarit akrilik Vechro Pro në mënyrë të njëtrajtshme. Më pas mund të aplikohet çdo bojë plastike ose akrilike Vechro.

PASTRIMI I MJETEVE

Gjatë punës, mbajini mjetet “të njoma” në enë ose në tabakanë me bojë. Kullojeni bojën mirë nga mjetet kur ta hidhni përsëri në enë dhe pastrojini
menjëherë ato me ujë të ngrohtë me sapun.

KUSHTET E APLIKIMIT

Temperatura e hapësirës 8 – 30 °C dhe niveli relativ i lagështirës më i ulët se 80 %. Kushtet e këqija gjatë aplikimit mund të ndryshojnë vetitë e produktit në fund. Sipërfaqet e reja duhet të ngurtësohen për 3-4 javë para se të aplikohet astari.

RUAJTJA

Pas aplikimit, mbyllni enën fort për ta ruajtur në gjendje të mirë për përdorim në të ardhmen. Mbajeni në vend të freskët. Mbroni materialet nga ngrirja dhe ekspozimi në diell.

 

DOKUMENTI I TË DHËNAVE TEKNIKE

Njihuni me produktet tona

VECHRO

Media Sociale

FACEBOOK  INSTAGRAM  YOUTUBE

Specification: ASTAR VECHRO PRO ACRYLIC PRIMER

Paketimi

, ,

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “ASTAR VECHRO PRO ACRYLIC PRIMER”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
BOJË DRURI SMALTOLUX EXTRA

BOJË DRURI SMALTOLUX EXTRA

Sold by VECHRO
L1,050L5,700
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
LLAK GURI AKRILIK POLYDOX STONE VARNISH
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
NGJITËS PËR PLLAKA VECHRO BOND 2000
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
STUKO AKRILIKE SMALTOFILL ACRYLLIC PUTTY
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
ANTI-NDRYSHK OXIDOL MINIO

ANTI-NDRYSHK OXIDOL MINIO

Sold by VECHRO
L850L2,700
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
NGJITËS PËR PLLAKA VECHRO BOND 1000
ASTAR VECHRO PRO ACRYLIC PRIMER

L400L4,500

Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart