Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

ISOLOR PU HYBRID AQUA PLUS

Add your review

L700L8,300

Veshje hibride, elastomere, rezistente ndaj ujit, me teknologji të lartë akrilike dhe rrëshira poliuretani. Zhvillon një veshje difuzive të avujve të ujit që mban elasticitetin e saj nga -20°C deri në +80°C dhe nuk është ngjitëse, mund të ecësh mbi të dhe është rezistente ndaj trafikut të këmbësorëve. Aftësi e shkëlqyer për kapërcimin e çarjeve deri në 1,5mm. Sinteza e saj inovative lejon veshje me densitet të lartë edhe në një shtresë. E certifikuar si bojë e ftohtë.

  • Cilësi e lartë
  • Ngjitës elastomer
  • Reflektues në të ftohtë
  • E certifikuar me markën CE
  • Mbulim i plotë kapilar dhe çarjesh
SKU: N/A Tag:

L700L8,300

Sold by
VECHRO
@ VECHRO
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

ISOLOR PU HYBRID AQUA PLUS

ISOLOR PU HYBRID AQUA PLUS

VESHJE HIBRIDE, ELASTOMERIKE, REZISTENTE NDAJ UJIT, ME TEKNOLOGJI TË LARTË AKRILIKE DHE RRËSHIRA POLIURETANI.
Bojë elastomere hibride, rezistente ndaj ujit, e tretshme në ujë me përqindje të lartë ngurtësie me bazë akriliku të veçantë dhe rrëshire poliuretani
(teknologjia HSH PUARC). Thahet dhe ngurtësohet shpejt. Krijon një membranë të depërtueshme nga avulli që është e padepërtueshme nga lagështira dhe uji i ndenjur dhe ruan elasticitetin e saj nga -20 °C deri në + 80 °C. Mbulon plotësisht kapilarët dhe krijon çarje deri në 1,5 mm. Aftësi të shkëlqyera për të përballuar kontraktimet dhe shtrirjet. Falë përbërjes novatore të produktit, depozitimi i ndotësve parandalohet dhe kështu bardhësia dhe vetitë termoreflektuese ruhen për një kohë të gjatë. Mund të aplikohet në trashësi të madhe me një shtresë (1,5 kg/m²) duke reduktuar kostot e punës.
ISOLOR HYBRID AQUA plus ka certifikimin CE në përputhje me EN-1504-2, si produkt për mbrojtjen e sipërfaqeve të betonit nga depërtimi, për kontrollin e lagështisë dhe rezistencë më të lartë specifike që kufizon përmbajtjen e lagështisë.
Gjithashtu, është i certifikuar si një material reflektues ndaj të ftohtit (CRES, DEMOKRITOS) dhe ofron një reflektim termik fantastik. (reduktim i kostove të ftohjes gjatë muajve të verës). Është një zgjidhje e shkëlqyer me kosto efektive për ruajtjen e rezistencës ndaj ujit me ose pa përdorimin e shiritave
me fibra qelqi apo përforcim me poliester. Aplikim dhe mirëmbajtje e thjeshtë (nga staf i specializuar ose pa përvojë) dhe miqësor ndaj përdoruesit dhe mjedisit.

PËRGATITJA E SIPËRFAQES

Sipërfaqet e reja lyhen me astar ISOLOR Hybrid Primer ose Smaltodur të holluar me 70 % në hollues të bardhë. Sipërfaqet e vjetra: Ato lyhen me astar ISOLOR Hybrid Primer pas kruajtjes së pjesëve të shkëputura dhe riparimit të defekteve ose çarjeve me stuko elastike Smaltofill ose duke i zhytur në ISOLOR HYBRID Plus të shtuar me përforcues dhe/ose me ngjitës me poliuretan për nyjat.

APLIKIMI

Përziheni mirë. Në sipërfaqe të pastra dhe të thata, aplikoni ISOLOR HYBRID AQUA PLUS në mënyrë të njëtrajtshme në një ose në më shumë shtresa. Konsumi i një sasie më të madhe materiali për m2 ndikon në kohëzgjatjen e rezistencës ndaj ujit (Tabela 1, në fund të fletëpalosjes teknike). Nëse do ta shtoni me përforcues, materialin duhet ta aplikoni në 2 – 3 shtresa. Përforcimi i gjerësisë, p.sh. 1 m gjerësi, shtohet dhe integrohet në shtresën e parë të freskët. Shtresa e parë me përforcim mbulohet me një ose dy shtresa produkti shtesë.

 

DOKUMENTI I TË DHËNAVE TEKNIKE

Njihuni me produktet tona

VECHRO

Media Sociale

FACEBOOK  INSTAGRAM  YOUTUBE

Specification: ISOLOR PU HYBRID AQUA PLUS

Paketimi

, ,

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “ISOLOR PU HYBRID AQUA PLUS”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
LLAK VARKASH SMALTOXYL YACHT VARNISH

LLAK VARKASH SMALTOXYL YACHT VARNISH

Sold by VECHRO
L1,050L3,250
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
BOJË ÇIMENTOJE VINYFLEX ACRYLIC

BOJË ÇIMENTOJE VINYFLEX ACRYLIC

Sold by VECHRO
L1,300L5,600
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
VAJ DRURI SMALTOXYL HYDRO DECKING OIL
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
BOJË EKOLOGJIKE VECHRO PRO VINYL ECO
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
ASTAR GIPSI VECHRO PRO PLASTERBOARD PRIMER
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
ASTAR MURI SMALTOX MONO

ASTAR MURI SMALTOX MONO

Sold by VECHRO
L850L2,500
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart