Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

IZOLUES TARRACE ISOLOR ROOF

Add your review

L1,900L5,300

Bojë akrilike elastomere me veti izoluese, e përshtatshme për tarraca. Izolon dhe mbron nga lagështia, shiu dhe rrezet e diellit. E disponueshme në ngjyrë të bardhë.

  • Material izolues
  • Ndjek tkurrjet dhe zgjerimet natyrore
  • Nuk ndizet apo rripet
  • Kundër kushteve të pafavorshme
  • Veti shumë të mira izoluese
SKU: N/A Tag:

L1,900L5,300

Sold by
VECHRO
@ VECHRO
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

IZOLUES TARRACE ISOLOR ROOF

IZOLUES TARRACE ISOLOR ROOF

Material izolues elastomerik akrilik me veti të shkëlqyera izoluese. Ndjek tkurrjet-zgjerimet e sipërfaqes pa u çarë dhe rrjepur, ndërsa në të njëjtën kohë izolon dhe mbron nga lagështia, shiu dhe dielli. Mbron përforcimin e betonit nga erozioni, duke parandaluar depërtimin e dioksidit të karbonit atmosferik në sipërfaqe. Izoluesi i çatisë mund të zvogëlojë temperaturën në ambiente të brendshme deri në 5 ºC në muajt e verës. Është zgjidhje e besueshme dhe me kosto efektive për rezistencë ndaj ujit.

PËRGATITJA E SIPËRFAQES

Për të siguruar që boja të ngjitet siç duhet, sipërfaqja që do të lyhet duhet të pastrohet nga pluhuri, yndyrat, vaji, të kruhet boja e vjetër, copëzat e lira,
mbetjet e mykut, etj. Katrani dhe poliuretanet e zgjeruara duhet të lyhen duke përdorur astar SMALTOX hydro ose astar SMALTOX mono. Çimentot, suvatë, tjegullat e çatisë fillimisht duhet të lyhen duke përdorur astarin SMALTODUR të holluar në 20 % – 40 % me White Spirit ose Smaltoplast Universal Primer të holluar deri në 50 % me ujë.

APLIKIMI

Përzieni mirë përpara përdorimit. Shpërndajeni bojën në mënyrë të njëtrajtshme në sipërfaqe. Aplikoni 2 shtresa Isolor Roof në mënyrë të njëtrajtshme. Nyjat e zgjerimit dhe çarjet e mëdha mund të bashkohen duke përdorur fibra qelqi ose pëlhurë poliestër të ngopur me Isolor Roof të patretshëm. Çarjet dhe nyjat më të vogla mbushen para se të lyhet me Stuko Elastike Smaltofill.

PASTRIMI I MJETEVE

Gjatë punës, mbajini mjetet “të njoma” në enë ose në tabakanë me bojë. Kullojeni bojën mirë nga mjetet kur ta hidhni përsëri në kuti dhe pastrojini ato me ujë të ngrohtë me sapun. Nëse boja thahet, ajo mund të hiqet vetëm me detergjente të fortë. Mos i zbrazni ujërat që keni larë mjetet në ujërat nëntokësorë.

KUSHTET E APLIKIMIT

Temperatura 8 – 30 οC dhe niveli relativ i lagështisë më i ulët se 80 %. Kushtet e këqija gjatë aplikimit mund të ndryshojnë vetitë e produktit në fund.

DOKUMENTI I TË DHËNAVE TEKNIKE

Njihuni me produktet tona

VECHRO

Media Sociale

FACEBOOK  INSTAGRAM  YOUTUBE

Specification: IZOLUES TARRACE ISOLOR ROOF


Warning: Undefined array key 0 in /home/customer/www/industriale.al/public_html/wp-content/plugins/rehub-framework/includes/helper-functions.php on line 644
Paketimi

,

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “IZOLUES TARRACE ISOLOR ROOF”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
BOJË ÇIMENTOJE SMALTOPLAST CEMENT PAINTS
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
BOJË PËR PISHINA PRO POOL PLUS-1
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
BOJË PËR PLLAKA DULISOL HYDRO

BOJË PËR PLLAKA DULISOL HYDRO

Sold by VECHRO
L2,500L5,400
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
ASTAR METALI GUMILAK PRIMER

ASTAR METALI GUMILAK PRIMER

Sold by VECHRO
L600L3,800
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
BOJË SMALTI CORROLUX HAMMER FINISH
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
LLAK PARKETI SMALTOXYL HYDRO

LLAK PARKETI SMALTOXYL HYDRO

Sold by VECHRO
L1,600L4,800
IZOLUES TARRACE ISOLOR ROOF

L1,900L5,300

Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart