Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

ASTAR GRAFIATO ME KOKRRIZA PRO PRIMER PLASTER

L3,500

  • Rezistenca ndaj alkaleve dhe lagështirës
  • Ngjitje e shkëlqyeshme
  • Pas aplikimit të tij krijon një sipërfaqe të ashpër

L3,500

Sold by
VECHRO
@ VECHRO
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

ASTAR GRAFIATO ME KOKRRIZA PRO PRIMER PLASTER

ASTAR GRAFIATO ME KOKRRIZA PRO PRIMER PLASTER

Astar akriliku me kokrriza për sipërfaqe në ambiente të brendshme dhe të jashtme. Përdoret si “urë” në sipërfaqe betoni, llaçe të tjera tradicionale, pllaka betoni, mure gipsi, sipërfaqe të lyera më parë, etj. për të përmirësuar aftësinë ngjitëse të suvave organike. Është rezistent ndaj alkalineve dhe lagështisë. Ngjitje e shkëlqyer. Pas aplikimit krijon një sipërfaqe të ashpër.

PËRGATITJA E SIPËRFAQES

Substrati duhet të mos ketë të çara, të jetë i lëmuar, i pastër, pa pluhur dhe yndyrë, solide dhe e thatë. Pastroni mirë sipërfaqet nga pluhuri, vajrat, bojërat e mëparshme, pjesët e lirshme, mbetjet e mykut, etj.

APLIKIMI

Përzieni mirë përpara përdorimit. Aplikoni një shtresë pasi të keni holluar bojën me ujë. Aplikimi i PRO ACRYLIC PLASTER kryhet pas të paktën 3-4 orësh. Këto afate kohore janë më të gjata në kushte të ftohta dhe me lagështirë.

PAJISJET E PASTRIMIT

Mbajini mjetet të njoma gjatë aplikimit. Shkundini mirë në kovë mjetet nga boja dhe pastrojini menjëherë ujë dhe sapun.

KUSHTET E APLIKIMIT

Temperatura e mjedisit dhe substratit nuk duhet të jetë më e ulët se +5ºC dhe më e lartë se +35ºC, ndërsa lagështua relative nuk duhet të tejkalojë
80%. Kushtet e këqija gjatë aplikimit mund të kenë ndikime negative duke ndryshuar veçoritë finale të materialit. Sipërfaqet e reja duhet të thahen
dhe kurohen për 3-4 javë para se tu aplikohet astari.

RUAJTJA

Pas aplikimit, mbyllni enën fort për ta ruajtur në gjendje të mirë për përdorim në të ardhmen. Ruajini në ambiente të brendshme në temperatura nga +5ºC deri në +35ºC. Mbroni materialet nga ngrirja dhe ekspozimi drejtpërdrejtë në diell.
SIGURIA
Lexoni etiketën përpara përdorimit. Për udhëzime më të hollësishme – masa parandaluese, konsultohuni me fletën e të dhënave të sigurisë së produktit.

 

DOKUMENTI I TË DHËNAVE TEKNIKE

Njihuni me produktet tona

VECHRO

Media Sociale

FACEBOOK  INSTAGRAM  YOUTUBE

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “ASTAR GRAFIATO ME KOKRRIZA PRO PRIMER PLASTER”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
ASTAR NEFTI VECHRO PRO SMALTODUR

ASTAR NEFTI VECHRO PRO SMALTODUR

Sold by VECHRO
L700L8,900
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
BOJË SMALTI CORROLUX HAMMER FINISH
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
BOJË MAT EKO-MIQËSORE CHIEF EMULSION
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
ASTAR EKOLOGJIK SMALTOX HYDRO

ASTAR EKOLOGJIK SMALTOX HYDRO

Sold by VECHRO
L650L6,900
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
BOJË EKOLOGJIKE SMALTOPLAST 100% ACRYLIC
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
STUKO AKRILIKE ULTRA SMALTOPLAST FIX
ASTAR GRAFIATO ME KOKRRIZA PRO PRIMER PLASTER
ASTAR GRAFIATO ME KOKRRIZA PRO PRIMER PLASTER
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart