Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

Llaç hidroizolues AQUAMAT-ELASTIC

L8,300

Llaç hidroizolues lyerës elastik, 2 kompnentesh. Ashtu si AQUAMAT, për më tepër është i përshtatshëm për sipërfaqe që kanë ose mund të kenë plasaritje të imëta, për shkak të tkurrjebymimeve ose tronditjeve. Eshtë ideal për tarraca, saksi lulesh, pishina, tunele, rezervuarë mbitokësorë etj. Gjithashtu është i përshtatshëm për hidroizolim nën pllaka qeramike, duke u kombinuar me ngjitësen elastike për pllaka ISOMAT AK-ELASTIC. Klasifikohet si llaç shtrimi për mbrojtjen e sipërfaqeve të betonit, sipas standardit EN 1504-2.

L8,300

Sold by
ISOMAT
@ ISOMAT
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

Llaç hidroizolues AQUAMAT-ELASTIC

Llaç hidroizolues AQUAMAT-ELASTIC

AQUAMAT-ELASTIC është një llaç hidroizolues lyerës elastik, 2 komponentesh. Përbëhet nga një pluhur me bazë çimento (komponenti A) dhe një emulsion me përmbajtje rrëshire (komponenti B). Pas mpiksjes (ngurtësimit) së tij krijohet një membranë pa fuga dhe bashkime dhe ofron avantazhet e mëposhtme:

 • Aftësi për mbylljen e plasaritjeve.
 • Hidroizolim i plotë ndaj presionit hidrostatik pozitiv deri në 5 atm, sipas EN 12390-8. Mund t’i rezistojë edhe trysnisë negative.
 • Përshkueshmëri nga avujt.
 • Eshtё i përshtatshёm për hidroizolimin e rezervuarëve të ujit të pijshëm dhe të sipërfaqeve që janë në kontakt me ushqime, sipas kërkesave të (standarteve) W-347, EPA 330.5 dhe EPA 110.2.
 • Rezistencë nga rrezet UV.
 • Rezistencë ndaj vjetrimit.
 • Nuk ka asnjë efekt gërryes për çelikun në lidhjet e betonit.
 • Mbron betonin nga karbonizimi.
 • Është rezistent ndaj ujërave të zeza (impianteve për trajtimin e ujërave të zeza, kanalizimeve, etj).
 • Ngjitje në sipërfaqe të njoma pa patur nevojë për prajmer (astar).
 • Aplikim me lehtësi dhe në mënyrë ekonomike.
 • I përshtatshëm për çatitë e gjelbra, shtretërit e luleve, etj., pasi është e certifikuar si rezistent ndaj rrënjëve.
 • Shërben gjithashtu si një barrierë radoni.
 • Certifikuar sipas standardit EN 1504-2 dhe klasifikuar si shtresë për mbrojtjen e sipërfaqeve të betonit. Nr. i certifikatës: 2032-CPR-10.11.
 • Gjithashtu i certifikuar sipas ΕΝ 14891 dhe i klasifikuar si produkt CM O2P dyelementësh, i papërshkueshëm nga uji dhe që aplikohet në gjendje të lëngët për hidroizolimin nën pllaka, në instalime të jashtme (mure dhe dysheme) dhe në pishina. Nr. i certifikatës: 18/18172-2980 & 20/22565 1686, APPLUS Laboratories. Mban markimin CE.

AQUAMAT-ELASTIC është testuar nga Instituti Gjerman i akredituar “MFPA Leipzig” dhe pajtohet me klasifikimet për punë në të njomë A0 dhe B0 sipas direktivës teknike ZDB 2010 “Verbundabdichtungen” për hidroizolimin poshtë pllakave dhe tjegullave në zona të lagështa shtëpiake, ballkone dhe soleta. Nr. i certifikimit: PSAC 02/5.1/16-127 si sistem hidroizolimi poshtë pllakave dhe tjegullave, P-SAC 02/5.1/16-129 si sisteme hidroizolimi për ndërtesa.

Është gjithashtu në përputhje me kërkesat e rregullores gjermane për ndërtesat DIN 18195-2 Tab. 7 dhe 8 (mbushje e plasaritjeve, ngjitje, hidroizolim, rezistencë ndaj bazave etj.) për izolimin poshtë pllakave dhe tjegullave, si dhe për hidroizolimin e strukturave të ndërtesave.

Gjithashtu, AQUAMAT-ELASTIC është testuar dhe aprovuar nga instituti Gjerman “TÜV Rheinland LGA Bautechnick GmbH” si rezistent kur bie në kontakt me ujërat e zeza. Po ashtu është testuar dhe aprovuar si barrierë radoni nga Institucioni Shkencor Federal Buxhetor “Saint Petersburg Professor P.V. Ramzaev, Scientific Research Institute for Radiation Hygiene”. Gjithashtu i certifikuar si rezistent ndaj rrënjëve, sipas UNE CEN/TS 14416 EX: 2014.

NGJYRA

Gri, e bardhë.

KONSUMI

2-4 kg/m².
PAKETIMI
35 kg (25 kg A + 10 kg B), 18 kg (12,9 kg A + 5,1 kg B), 7 kg (5 kg A + 2 kg B).
DOWNLOADS

Njihuni me produktet tona ISOMAT

QËNDRO NË KONTAKT

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “Llaç hidroizolues AQUAMAT-ELASTIC”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Lëng pastrimi kundër mykut CL-MOLD
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Shtresë llaku Hidroizolues TOPCOAT-PU 720
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Bojë hidroizoluese elastike FLEXCOAT
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Grafiato MARMOCRET PLUS Fine
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Bojë silikoni ISOMAT SILICONE
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Stuko pllakash MULTIFILL 3-15
Llaç hidroizolues AQUAMAT-ELASTIC
Llaç hidroizolues AQUAMAT-ELASTIC
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
 • Total (0)
Compare
0
Shopping cart