Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

Llaç hidroizolues lyerës AQUAMAT

L2,600

Llaç hidroizolues lyerës, me bazë çimento. Ofron papërshkueshmëri të plotë ndaj presionit hidrostatik 7 atm sipas DIN 1048. Eshtë i përshtatshëm për hidroizolimin e bodrumeve dhe rezervuarëve. Eshtë ideal për rezervuarët e ujit të pijshëm sipas W-347, ISO 8467. Jep mundësinë për hidroizolim (të mëvonshëm) nga ana e brendshme e bodrumeve, duke u aplikuar edhe në drejtim të kundërt me presionin e ujit. Klasifikohet si llaç shtrimi për mbrojtjen e sipërfaqeve të betonit, sipas standardit EN 1504-2.

L2,600

Sold by
ISOMAT
@ ISOMAT
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

Llaç hidroizolues lyerës AQUAMAT

Llaç hidroizolues lyerës AQUAMAT

  • Hidroizolim i plotë ndaj presionit hidrostatik pozitiv deri në 5 atm, sipas EN 12390-8. Mund t’i rezistojë edhe trysnisë negative.
  • Ngjitet nё mёnyrё të shkëlqyer në nënshtresa inorganike si beton, mur tulle.
  • Eshtë i përshtatshëm për hidroizolimin e rezervuarëve të ujit të pijshëm dhe të sipërfaqeve që janë në kontakt me ushqime, sipas kërkesave të (standarteve) W-347.
  • Aplikohet me lehtësi dhe në mënyrë ekonomike.
  • Nuk oksidon (ndryshk) armaturën e hekurit në betonin e armuar.

Certifikuar sipas standardit EN 1504-2 dhe klasifikuar si shtresë për mbrojtjen e sipërfaqeve të betonit. Nr. i certifikatës: 2032-CPR-10.11. Mban markimin CE.

Fushat e përodrimit

Përdoret për hidroizolimin e elementeve prej betoni, murit me tulla dhe suvasë. Aplikohet në rastet që nga lagështia e thjeshtë deri nga uji me presion.
Eshtë i përshtatshëm për hidroizolimin e bodrumeve, rezervuarëve, pishinave, rezervuarëve të impianteve për pastrimin e ujërave të zeza. Ofron mundësinë për hidroizolimin e mëpasshëm të bodrumeve nga ana e brendshme, sepse ka rezistencë ndaj presioneve hidrostatike negative, pa patur nevojë për përforcime për arsye të ngjitjes absolute me nënshtresën. Në rast se sipërfaqja që do të hidroizolohet paraqet ose pritet të paraqesë plasaritje të imëta, si tarraca, ballkone etj., rekomandohet përdorimi i llaçeve hidroizoluese lyerëse 2 komponentesh AQUAMAT-FLEX dhe AQUAMAT ELASTIC.

NGJYRA

Gri, e bardhë, e kaltër.

KONSUMI

2-4 kg/m².

PAKETIMI

25 kg, 5 kg.
DOWNLOADS

Njihuni me produktet tona ISOMAT

QËNDRO NË KONTAKT

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “Llaç hidroizolues lyerës AQUAMAT”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
MARMOCRET PLUS Fine

MARMOCRET PLUS Fine

Sold by ISOMAT
L1,300
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Shtresë llaku Hidroizolues TOPCOAT-PU 720
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
shkume-poliuretani-isomat-pu-foam
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Grafiato MARMOCRET PLUS Fine
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
ISOMAT ACRYL STUCCO
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
ASTAR SILIKONI

ASTAR SILIKONI

Sold by ISOMAT
L4,700
Llaç hidroizolues lyerës AQUAMAT
Llaç hidroizolues lyerës AQUAMAT
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart