Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

Prajmer (astar) PRIMER-PU 100

Add your review

L15,200

Astar poliuretani me një përbërës dhe me tretës. Ai garanton ngjitjen e duhur të materialit lyerës të lëngshëm hidroizolues elastomerik ISOFLEX-PU, kur bëhet hidroizolimi i tarracave me nënshtresa poroze. Duke depërtuar në poret e nënshtresës, ai vepron si një shtresë ngjitëse midis ISOFLEX-PU dhe nënshtresës.

Tag:

L15,200

Sold by
ISOMAT
@ ISOMAT
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

Prajmer (astar) PRIMER-PU 100

Prajmer (astar) PRIMER-PU 100

Astar poliuretani me një përbërës dhe me tretës. Ai garanton ngjitjen e duhur të materialit lyerës të lëngshëm hidroizolues elastomerik ISOFLEX-PU, kur bëhet hidroizolimi i tarracave me nënshtresa poroze. Duke depërtuar në poret e nënshtresës, ai vepron si një shtresë ngjitëse midis ISOFLEX-PU dhe nënshtresës.

Fushat e përdorimit

PRIMER-PU 100 përdoret si një astar për të garantuar ngjitjen e ISOFLEX-PU mbi nënshtresa si betoni, llaçi i çimentos, druri etj.

Të dhënat teknike

 • Trajta: pre-polimer poliurethani
 • Ngjyra: transparente
 • Densiteti: 0.99 kg/l
 • Viskoziteti: 100-120 mPa·s (+23°C)
 • Ngjitja në beton: > 2 N/mm2 (EN 1542)
 • Zgjatja deri në këputje: 80-120% (EN-ISO 527)
 • Rezistenca në tërheqje: ≥ 20 N/mm2 (EN-ISO 527)
 • Shtresa pasuese: pas 2-3 orësh

Udhëzimet e përdorimit

1. Nënshtresa

Sipërfaqja që do të lyhet me astar duhet të jetë e thatë dhe pa pluhur, graso, papastërti etj.

2. Përdorimi

PRIMER-PU 100 trazohet mirë plotësisht dhe aplikohet në mënyrë uniforme mbi sipërfaqe me anë të furçës, rulit ose spërkatjes, përpara përdorimit të ISOFLEX-PU. Veglat duhet të pastrohen me tretësin SM-28, ndërsa PRIMER-PU 100 është akoma i njomë.

Konsumi

200-300 g/m2  në varësi të aftësisë thithëse të sipërfaqes.

Amballazhimi

PRIMER-PU 100 ofrohet në kova 1, 5 and 17 kg.

Magazinimi

Afati i ruajtjes për përdorim në kuti të izoluara, në ambiente pa ngrica dhe të thata, është minimumi 12 muaj.

Shënime

 • Temperatura gjatë përdorimit dhe mpiksjes së produktit duhet të jetë midis +5°C dhe +35°C.
 • Pakot e pa hapura duhet të përdoren menjëherë sa hapen dhe nuk mund të magazinohen prapë.
 • PRIMER-PU 100 është synuar vetëm për përdorim profesional.

Njihuni me produktet tona ISOMAT

QËNDRO NË KONTAKT

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “Prajmer (astar) PRIMER-PU 100”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Kolë për pllaka termoizoluese ISOMAT AK-T33
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Vernik me bazë uji akrilik VS-W
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Koll për pllaka ISOMAT AK 9
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
BOJË HIDROMAT ISOMAT

BOJË HIDROMAT ISOMAT

Sold by ISOMAT
L800L2,500
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Koll për pllaka ISOMAT AK 11
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Bojë plastike kundër mykut BATH&KITCHEN
Prajmer (astar) PRIMER-PU 100
Prajmer (astar) PRIMER-PU 100
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
 • Total (0)
Compare
0
Shopping cart