Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

Bojë hidroizoluese elastike FLEXCOAT

Add your review

L9,500

 • Papërshkueshmëri totale nga uji, mbrojtje të mureve nga shiu.
 • Përshkueshmëri për avullin, duke e lejuar strukturën të “marrë frymë”.
 • Elasticitet të lartë, kapacitet për të mbuluar sipërfaqet e plasaritjeve (mbushje e plasaritjeve).
 • Ngjitje të shkëlqyer dhe mbulim të sipërfaqes.
 • Rezistencë ndaj larjes.

L9,500

Sold by
ISOMAT
@ ISOMAT
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

Bojë hidroizoluese elastike FLEXCOAT

Bojë hidroizoluese elastike FLEXCOAT

Bojë e cilësisë së lartë e tretshme në ujë që bazohet në rrëshirat akrilike elastomerike dhe që ofron:

 • Papërshkueshmëri totale nga uji, mbrojtje të mureve nga shiu.
 • Përshkueshmëri për avullin, duke e lejuar strukturën të “marrë frymë”.
 • Elasticitet të lartë, kapacitet për të mbuluar sipërfaqet e plasaritjeve (mbushje e plasaritjeve).
 • Ngjitje të shkëlqyer dhe mbulim të sipërfaqes.
 • Rezistencë ndaj larjes.

Fushat e përdorimit

FLEXCOAT rekomandohet për lyerjen e fasadave për shkak të qëndrueshmërisë së lartë ndaj kushteve të motit. Është e përshtatshme për përdorim në ambiente të brendshme dhe të jashtme, sipërfaqe të reja dhe të vjetra, mbi të gjitha llojet e materialeve të ndërtimit si betoni i ekspozuar, suvaja, tullat, përzierje asbest-çimento (eternit), pllaka gipsi etj. Në ambiente të brendshme, rekomandohet për zona ku kërkohet pastrim i shpeshtë dhe fortësi e lartë, si kuzhinat e gatimit, banjat, garazhet, spitalet, hapësirat industriale etj. Mund të përdoret gjithashtu mbi shtresat bituminoze, mbi membranat bituminoze dhe poliuretane, për mbrojtje nga drita e diellit.

Udhëzimet e përdorimit

1. Nënshtresa

Sipërfaqja duhet të jetë e pastër, e thatë dhe pa graso, pluhur dhe materiale të lira mbi të.

 • Të çarat ose bashkimet duhet të mbushen me izolues ISOMASTIC-A.
 • Problemet mbi suva duhet të riparohen me llaç DUROCRET të modifikuar me polimer, dhe mbi betonin e ekspozuar me stuko PLANFIX ose PLANFIX-FINE të modifikuar me polimer.
 • Riparimet e suvasë bëhen me llaç të gatshëm UNICRET ose UNICRET-FAST. Pas kësaj duhet të vijojë lyerja me FLEXPRIMER akrilik, me konsum 100-200 g/m2 , në varësi të aftësisë thithëse të sipërfaqes. FLEX-PRIMER rekomandohet në mënyrë të veçantë për suvanë e lirë ose që shkërmoqet.

2. Përdorimi

FLEXCOAT përdoret siç është ose e holluar me ujë deri në 5%. Ajo duhet të trazohet mirë plotësisht përpara përdorimit. Aplikohet me rul, furçë ose spërkatje pa ajër, në dy duar. Dora e dytë bëhet pasi është tharë e para. Në rastet e plasaritjeve të rënda të izoluara, FLEXCOAT mund të përforcohet përgjatë plasaritjes me një shirit cope poliestre (30 g/m2), në 10 cm gjerësi. Në rastet e plasaritjeve të shumëfishta, FLEXCOAT mund të përforcohet plotësisht me të njëjtën copë poliestre, në 100 cm gjerësi.

DOWNLOADS

Njihuni me produktet tona ISOMAT

QËNDRO NË KONTAKT

 

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “Bojë hidroizoluese elastike FLEXCOAT”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Aditiv PS-20 ISOMAT

Aditiv PS-20 ISOMAT

Sold by ISOMAT
L2,600
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
KOLL XHAMI ISOMAT AK-GLASS
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Stuko çimentoje PLANFIX
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
ML-PRIMER

ML-PRIMER

Sold by ISOMAT
L1,500
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Prajmer (astar) PRIMER-PU 100
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
BOJË HIDROMAT ISOMAT

BOJË HIDROMAT ISOMAT

Sold by ISOMAT
L800L2,500
Bojë hidroizoluese elastike FLEXCOAT
Bojë hidroizoluese elastike FLEXCOAT
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
 • Total (0)
Compare
0
Shopping cart