Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

Llaç hidroizolues AQUAMAT-FLEX

L5,800

Llaç hidroizolues lyerës, fleksibël, 2 komponentesh. Si AQUAMAT-i, me avantazhin se është më i përshtatshëm për sipërfaqe që paraqesin ose mund të paraqesin plasaritje të imëta, për arsye të tkurrje-bymimeve ose tronditjeve. Eshtë ideal për hidroizolim në sipërfaqe që do të shtrohen me pllaka, në tarraca me trarë në anën e sipërme të pllakës, rezervuarë nëntokësorë etj. Klasifikohet si llaç shtrimi për mbrojtjen e sipërfaqeve të betonit, sipas standardit EN 1504-2.

L5,800

Sold by
ISOMAT
@ ISOMAT
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

Llaç hidroizolues AQUAMAT-FLEX

Llaç hidroizolues AQUAMAT-FLEX

Lyerës fleksibël (i pёrkulshёm), 2 komponentesh. Përbëhet nga një pluhur me bazë çimento (komponenti A) dhe një emulsion me përmbajtje rrëshire (komponenti B). Pas mpiksjes (ngurtësimit) së tij krijohet një membranë pa fuga dhe bashkime dhe ofron avantazhet e mëposhtme:

  • Aftësi për mbylljen e plasaritjeve.
  • Hidroizolim absolut (të plotë) për presion hidrostatik deri 5 atm (EN 12390-8).
  • Përshkueshmëri nga avujt.
  • Eshtё i përshtatshёm për hidroizolimin e rezervuarëve të ujit të pijshëm dhe të sipërfaqeve që janë në kontakt me ushqime, sipas kërkesave të (standarteve) W-347, EPA 330.5 dhe EPA 110.2.
  • Rezistencë ndaj vjetrimit.
  • Ngjitje në sipërfaqe të njoma pa patur nevojë për prajmer (astar).
  • Aplikim me lehtësi dhe në mënyrë ekonomike. Certifikuar sipas standardit EN 1504-2 dhe klasifikuar si shtresë për mbrojtjen e sipërfaqeve të betonit. Nr. i certifikatës: 2032-CPR-10.11.

Fushat e përdorimit

Përdoret për hidroizolimin e sipërfaqeve prej betoni, suvaje, muri me tulla, muri me blloqe betoni, mozaiku, etj., që paraqesin ose pritet të paraqesin plasaritje të imëta. Eshtë ideal për hidroizolimin e tarracave, ballkoneve dhe ambienteve me prezencë uji (banja, kuzhina etj.) të cilat do të shtrohen (vishen) me pllaka. Gjithashtu përdoret për hidroizolimin e tarracave me trarë që dalin nga ana e sipërme e pllakës, rezervuarëve nëntokësorë, saksive (mbajtëseve) për lule etj. Mund të përdoret edhe për hidroizolimin e bodrumeve, nga ana e brendshme ose e jashtme, nga lagështia ose uji me presion.

NGJYRA

Gri.

KONSUMI

2-4 kg/m².

PAKETIMI

33 kg (A+B), 18 kg (A+B).
DOWNLOADS

Njihuni me produktet tona ISOMAT

QËNDRO NË KONTAKT

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “Llaç hidroizolues AQUAMAT-FLEX”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
shkume-poliuretani-isomat-pu-foam
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Vernik me bazë uji akrilik VS-W
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Ngjitëse epokside ISOMAT AK-EPOXY NORMAL
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Lëng për pastrimin e pllakave CL-CLEAN
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Stuko pllakash MULTIFILL 2-5
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Stuko pllakash MULTIFILL 3-15
Llaç hidroizolues AQUAMAT-FLEX
Llaç hidroizolues AQUAMAT-FLEX
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart