Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

Bojë Akrilike ISOMAT PROFESSIONAL ACRYL

Add your review

L5,500

Përdoret për sipërfaqe të reja dhe të vjetra, të cilat kërkojne lyerje të shpeshtë si ndërtesa publike, hotele, shkolla, si dhe sipërfaqe që kanë humbur shkëlqimin nga graffiti. Karakterizohet për punueshmërinë e mire dhe mbulimin e sipërfaqes, si dhe rezistenca e lartë ndaj vjetërsisë. Thahet shpejt, kështu që mund të rivishet shpejt.

L5,500

Sold by
ISOMAT
@ ISOMAT
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

Bojë Akrilike ISOMAT PROFESSIONAL ACRYL

Bojë Akrilike ISOMAT PROFESSIONAL ACRYL

Përdoret për sipërfaqe të reja dhe të vjetra, të cilat kërkojne lyerje të shpeshtë si ndërtesa publike, hotele, shkolla, si dhe sipërfaqe që kanë humbur shkëlqimin nga graffiti. Karakterizohet për punueshmërinë e mire dhe mbulimin e sipërfaqes, si dhe rezistenca e lartë ndaj vjetërsisë. Thahet shpejt, kështu që mund të rivishet shpejt.

Fushat e përdorimit

ISOMAT PROFESSIONAL ACRYL përdoret në ambiente të jashtme ose të brendshme, në sipërfaqe të reja ose të vjetra, mbi sipërfaqe si beton, suva, tulla, pllaka gipsi, çimento asbesti, dru, etj. Është ideale për profesionistët si një zgjidhje ekonomike dhe e sigurtë për lyerjen.

Mënyra e përdorimit

1. Nënshtresa

Nënshtresa duhet të jetë e thatë, pa vaj, materiale të lira, pluhur, etj.

  • Plasaritjet ose bashkimet mund të bushen me mastikën akrilike ISOMASTIC-A.
  • Difektet në beton duhet të riparohen me llaçin e modifikuar me polimer DUROCRET dhe në betoni i ekspozuar me stukon e modifikuar me polimer PLANFIX os PLANFIX-FINE.
  • Regullimet e suvasë ne muret mund të bëhen me llaçet e parapërzier UNICRET dhe UNICRET-FAST.

Vazhdohet duke astaruar me astarin akrilik prej silikoni me bazë uji dhe të mikronizuar PRIMER ACRYL, të holluar deri 50% me ujë të pastër ose me astarin akrilik me tretës PRIMER ACRYL-S të holluar deri 100% me SM-18 ose me WHITE SPIRIT. Këto astare janë gjithashtu idealë për stabilizimin e
sipërfaqes kur nënshtresa nuk është në gjëndje të mirë ose është e thërrmueshme.

2. Zbatimi

Para përdorimit, materiali përziehet lehtë dhe aplikohet siç është ose i holluar 5-10% me ujë të pastër. Dy shtresat të ISOMAT PROFESSIONALACRYL aplikohen duke përdorur ryl, furçë ose pistoletë airless. Shtresa e dytë aplikohet mbasi është tharë krejt shtresa e parë. Temperatura gjatë

DOWNLOADS

Njihuni me produktet tona ISOMAT

QËNDRO NË KONTAKT

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “Bojë Akrilike ISOMAT PROFESSIONAL ACRYL”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
ML-PRIMER

ML-PRIMER

Sold by ISOMAT
L1,500
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Stuko akrilike FAST-COVER
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Aditiv Llaci ADIPLAST

Aditiv Llaci ADIPLAST

Sold by ISOMAT
L2,400
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Kolë ISOMAT AK-T35

Kolë ISOMAT AK-T35

Sold by ISOMAT
L1,250
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
MARMOCRET PLUS Fine

MARMOCRET PLUS Fine

Sold by ISOMAT
L1,300
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Prajmer (astar) PRIMER-PU 100
Bojë Akrilike ISOMAT PROFESSIONAL ACRYL
Bojë Akrilike ISOMAT PROFESSIONAL ACRYL
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart