Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

Hidroizolues për tarraca ISOFLEX-PU 500

L13,000

Hidroizolues poliuretani lyerës për tarraca. Pas lyerjes me të krijohet një membranë e papërshkueshme nga uji, pa bashkime dhe fuga, me elasticitet dhe rezistencë të lartë. Certifikuar me shenjën CE si llaç shtrimi për mbrojtjen e sipërfaqeve të betonit, sipas standardit EN 1504-2.

L13,000

Sold by
ISOMAT
@ ISOMAT
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

Hidroizolues për tarraca ISOFLEX-PU 500

Hidroizolues për tarraca ISOFLEX-PU 500

ISOFLEX-PU 500 është një material i lëngshëm me një përbërës hidroizolues poliuretanik për taraca, i cili ofron:

 • Rezistencë të përkryer mekanike, kimike, termike, UV dhe kundra konditave të këqija të motit, si rezultat i bazës të pastër të rrëshirës elastomerike, hidrofobe dhe poliuretanike.
 • Një shtresë uniforme, elastike, hidroizoluese, të depertueshme nga avulli e cila nuk krijon bashkime ose lidhje.
 • Ngjitje të shkëlqyer në nënshtresa të ndryshme, si betoni, llaçi i çimentos, druri dhe çdo lloj materiali hidroizolues.
 • Mundësi përdorimi edhe në nënshtresa të paniveluara.
 • Përshtatet për çati jeshile, Suitability for green roofs, vllaja, etj.
 • Ofrohet në ngjyrën e bardhë dhe në ngjyra të tjera.
 • Kur është zgjedhur një ISOFLEX-PU 500 me ngjyrë të errët si shtresa e ekspozuar, është e domosdoshme të mbulohet me një shtresë prej TOPCOAT-PU 720 në të njejtën ngjyrë.

Është çertifikuar me shënimin CE i cili e bën si shtresë mbrojtjete për sipërfaqet e betonit, sipas, çetifikatës EN 1504-2. Numri i çërtifikatës Nr. 2032 CPR-10.11. Gjithashtu, produkti është kontrolluar sipas kërkesave të ETAG-005 dhe është klasifikuar si: W3, S, TL4-TH4, P4 special, e cila do të thotë që
ka jetëgjatësi pune 25 vjet nën konditat më të këqija të kontrollit, të cilat përkufizohen nga standarti në lidhje me peshat e përdorimit (P4), zona klimatike (S) dhe rezistenca ndaj temperaturave funksionimi të larta dhe të ulëta (TL4-TH4). ISOFLEX-PU 500 është certifikuar si rezistent ndaj rrënjëve, sipas UNE CEN/TS 14416 EX: 2014.

Fushat e përdorimit

ISOFLEX-PU 500 është ideal për hidroizolim:

 • Për taraca dhe ballkone si një shtresë e eksposuar hidroizoluese.
 • Poshtë shtresës nën pllakat të kuzhinës, të banjave, të ballkoneve dhe të taracave, me kushtin që shtresa e fundit ështe spërkatur me rërë kuarcore.
 • Nën izolimin termik të dyshemeve dhe të taracave.
 • Në punë ndërtimore, si autostrada, pjesën e ecshme të urave, tunele, etj.
 • Themele.
 • Pllaka gipsi dhe çimentoje.
 • Shtresa të vjetra bituminoze.
 • Shkumë poliuretani.
 • Në sipërfaqe metalike.

Njihuni me produktet tona ISOMAT

QËNDRO NË KONTAKT

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “Hidroizolues për tarraca ISOFLEX-PU 500”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Llaç hidroizolues lyerës AQUAMAT
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
ISOMAT ACRYL STUCCO
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Nanongopje për mbrojtjen e sipërfaqeve
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Kolë e cilësisë së lartë ISOMAT AK-20
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Kolë ISOMAT AK-T35

Kolë ISOMAT AK-T35

Sold by ISOMAT
L1,250
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Aditiv PS-20 ISOMAT

Aditiv PS-20 ISOMAT

Sold by ISOMAT
L2,600
Hidroizolues për tarraca ISOFLEX-PU 500
Hidroizolues për tarraca ISOFLEX-PU 500
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
 • Total (0)
Compare
0
Shopping cart