Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

Bojë silikoni ISOMAT SILICONE

Add your review

L9,800

Bojë cilësie të lartë i brezit të ri me bazë rrëshirë silikoni dhe akrilike për përdorim të jashtëm. ISOMAT SILICONE për rezistencën shumë të lartë ndaj ujit, mbulimin të sipërfaqes dhe jetëgjatësinë ndaj kushtet e vështira të motit. Është superiore ndaj çdo boje akrilike të zakonshme sepse hidroizolon sipërfaqen, duke e mbrojtur nga myku dhe duke lejuar frymëmarje maksimale. Është ideale për zona me lagështi të lartë dhe kushte të vështira moti. Rekomandohet për restaurimin e ndërtesave historike dhe tradicionale. Ofron ngjitje të forte në çdo lloj nënshtrese, të re ose të vjetër si suva, beto, dru, etj. Ka punueshmëri të përkryer dhe thahet shpejt. Krijon nje sipërfaqe përfundimtare me një rezultat të shkëlqyer mat.

L9,800

Sold by
ISOMAT
@ ISOMAT
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

Bojë silikoni ISOMAT SILICONE

Bojë silikoni ISOMAT SILICONE

Bojë cilësie të lartë i brezit të ri me bazë rrëshirë silikoni dhe akrilike për përdorim të jashtëm. ISOMAT SILICONE për rezistencën shumë të lartë ndaj ujit, mbulimin të sipërfaqes dhe jetëgjatësinë ndaj kushtet e vështira të motit. Është superiore ndaj çdo boje akrilike të zakonshme sepse hidroizolon sipërfaqen, duke e mbrojtur nga myku dhe duke lejuar frymëmarje maksimale. Është ideale për zona me lagështi të lartë dhe kushte të vështira moti. Rekomandohet për restaurimin e ndërtesave historike dhe tradicionale. Ofron ngjitje të forte në çdo lloj nënshtrese, të re ose të vjetër si suva, beto, dru, etj. Ka punueshmëri të përkryer dhe thahet shpejt. Krijon nje sipërfaqe përfundimtare me një rezultat të shkëlqyer mat.

Fushat e përdorimit

ISOMAT-SILICONE përdoret në ambiente të jashtme ose të brendshme, në sipërfaqe të reja ose të vjetra, mbi sipërfaqe si beton, suva, tulla, pllaka gipsi, çimento asbesti, dru, etj.

Mënyra e përdorimit

1. Nënshtresa

Nënshtresa duhet të jetë e thatë, pa vaj, materiale të lira, pluhur, etj.

  • Plasaritjet ose bashkimet mund të mbushen me mastikën akrilike ISOMASTIC-A.
  • Difektet në beton duhet të riparohen me llaçin e modifikuar me polimer DUROCRET dhe në betoni i ekspozuar me stukon e modifikuar me polimer PLANFIX os PLANFIX-FINE.
  • Regullimet e suvasë ne muret mund të bëhen me llaçet e parapërzier UNICRET dhe UNICRET-FAST.
  • Vazhdohet duke astaruar me astarin akrilik prej silikoni me bazë uji dhe të mikronizuar PRIMER ACRYL, të holluar deri 50% me ujë të pastër ose me astarin akrilik me tretës PRIMER ACRYL-S të holluar deri 100% me SM-18 ose me WHITE SPIRIT. Këto astare janë gjithashtu idealë për stabilizimin e sipërfaqes kur nënshtresa nuk është në gjëndje të mirë ose është e thërrmueshme.

2. Zbatimi

Para përdorimit, materiali përziehet lehtë dhe aplikohet siç është ose i holluar 5-10% me ujë të pastër. Dy shtresat të ISOMAT SILICONE aplikohen duke përdorur ryl, furçë ose pistoletë airless. Shtresa e dytë aplikohet mbasi është tharë komplet shtresa e parë. Temperatura gjatë aplikimit dhe tharjes të bojës duhet të jetë ndërmjet +10οC and +35oC.

DOWNLOADS

Njihuni me produktet tona ISOMAT

QËNDRO NË KONTAKT

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “Bojë silikoni ISOMAT SILICONE”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Grafiato MARMOCRET PLUS Decor
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
MARMOCRET PLUS Fine

MARMOCRET PLUS Fine

Sold by ISOMAT
L1,300
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Stuko per pllaka cimentato JOINT-FILLER
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
AQUAFIX

AQUAFIX

Sold by ISOMAT
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
S-21 solucion me bazë silani/siloksani
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Hidroizolues Themelesh ISOPAST
Bojë silikoni ISOMAT SILICONE
Bojë silikoni ISOMAT SILICONE
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart