Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

Hidroizolues Tarracash ISOFLEX

L6,500

 • Elasticitet të lartë
 • Rezistencë dhe qëndrueshmëri të lartë ndaj kushteve të motit
 • Bardhësi e lartë dhe reflektimi diellor
 • Përmirësimi i efikasitetit energjetik të ndërtesave duke ulur temperaturën e çatisë
 • Mundësi përdorimi edhe në nënshtresa të paniveluara

L6,500

Sold by
ISOMAT
@ ISOMAT
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

Hidroizolues Tarracash ISOFLEX

Hidroizolues Tarracash ISOFLEX

Material lyerës hidroizolues elastomerik.

ISOFLEX është një membranë e lëngshme hidroizoluese, elastomerike me bazë uji. Ka ngjitje të shkëlqyer me nënshtresa të ndryshme, si betoni, druri, metali dhe çdo lloj membrane hidroizoluese, dhe mund të përdoret edhe në nënshtresa të parregullta. Pas mpiksjes, krijon një membranë të njëtrajtshme elastike hidroizoluese dhe të përshkueshme nga avujt, pa tegela apo fuga, duke ofruar:

 • Elasticitet të lartë
 • Rezistencë dhe qëndrueshmëri të lartë ndaj kushteve të motit
 • Bardhësi e lartë dhe reflektimi diellor
 • Përmirësimi i efikasitetit energjetik të ndërtesave duke ulur temperaturën e çatisë
 • Mundësi përdorimi edhe në nënshtresa të paniveluara

Është çertifikuar me shënimin CE i cili e bën si shtresë mbrojtjete për sipërfaqet e betonit, sipas, çetifikatës EN 1504-2. Numri i çërtifikatës Nr. 2032-CPR-10.11.

Fushat e përdorimit

ISOFLEX është ideal për hidroizolimin e soletave, çative të harkuara etj. Përbën një zgjidhje të thjeshtë dhe të sigurt për hidroizolimin e pjesëve të çative, p.sh. këndet, buzët dhe fugat midis materialeve të ndryshme të afërta, si dhe të plasaritjeve të izoluara. Për më tepër, mund të përdoret edhe si bojë freskuese për soleta, për shkak të pasqyrimit të lartë të rrezeve të diellit.

Udhëzimet e përdorimit

1. Nënshtresa

Sipërfaqja duhet të jetë e thatë, e pastër, pa graso, grimca të lira, pa pluhur etj. Çdo zgavër ekzistuese në beton duhet të riparohet paraprakisht. Pas
kësaj vijon lyerja me astar, duke përdorur astarin ISO-PRIMER me një konsum rreth 200 g/m2

2. Përdorimi

a) Izolimi total i sipërfaqes

ISOFLEX aplikohet në 2 shtresa me furçë ose me rul, pasi astari të jetë tharë. Dora e dytë duhet të jepet në formë kryq me dorën e parë, pasi ajo të jetë tharë. Në zonat ku ka plasaritje të rënda, rekomandohet që ISOFLEX të përforcohet me shirit rrjetë me fibër xhami 10 cm të gjerë (65 g/m2 ) ose me shirit me fibër poliestre (30 g/m2 ) përgjatë plasaritjeve. Me pak fjalë, pasi astari (prajmeri) të jetë tharë, shtresa e parë e ISOFLEX aplikohet përgjatë plasaritjeve dhe ndërkohë që është e njomë, shiriti me fibër poliestre ose rrjeta me fibër xhami 10 cm e gjerë ngjishet për së gjati.

b) Izolimi lokal i plasaritjeve

Në këtë rast, astari vendoset në nënshtresë me një gjerësi 10-12 cm vetëm përgjatë plasaritjeve. Pasi astari të jetë tharë, aplikohet fillimisht shtresa e
ISOFLEX, dhe ndërkohë që është ende e njomë, ngjishet për së gjati një shirit 10 cm i gjerë me rrjetë me fibër xhami (65 g/m2 ) ose një shirit me
fibër poliestre (30 g/m2). Në vijim, aplikohen edhe dy shtresa të tjera me ISOFLEX përgjatë plasaritjeve duke mbuluar plotësisht të gjithë përforcimin.
Konsumi: rreth 200-250 g/m të gjatësisë së plasaritjes. Veglat duhet të pastrohen me ujë ndërkohë që ISOFLEX është ende i freskët.

DOWNLOADS

Njihuni me produktet tona ISOMAT

QËNDRO NË KONTAKT

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “Hidroizolues Tarracash ISOFLEX”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Koll për pllaka ISOMAT AK 11
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Stuko per patinim STUCCOCRET
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Koll zjarrduruese ISOMAT AK-FIRE

Koll zjarrduruese ISOMAT AK-FIRE

Sold by ISOMAT
L800L2,500
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Qumesht Betoni LATEX

Qumesht Betoni LATEX

Sold by ISOMAT
L2,200
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Aditiv Bojaku DS-99

Aditiv Bojaku DS-99

Sold by ISOMAT
L1,700
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Vernik me bazë uji akrilik VS-W
Hidroizolues Tarracash ISOFLEX
Hidroizolues Tarracash ISOFLEX
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
 • Total (0)
Compare
0
Shopping cart