Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

LLAÇ PËR SUVATIM MORTEL GP-100

Add your review

L2,080

MORTEL GP – 100

Llac dy komponentësh me bazë çimento, rezinash sintetike dhe adetive special
KARAKTERISTIKAT
Pluhur çimentoz komponenti A dhe rezina sintetike komponenti B për meremetime me rezistencë të lartë mekanike, për mbushje trashësie deri 60 mm/shtresë, nuk tkurret, për përdorim të brendshëm dhe të jashtëm. Ofron punueshmëri të lartë, ngjitshmëri, rezistencë ndaj ngricës, goditjeve dhe lagështisë. Për arsye të lidhjeve hidraulike, të polimereve të posaçme, të inerteve të përzgjedhura dhe të fibrave sintetike që përmban, nuk çahet dhe nuk rrëshket në trashësi të mëdha.

L2,080

Sold by
DAST
@ Dast
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

LLAÇ PËR SUVATIM MORTEL GP-100

LLAÇ PËR SUVATIM MORTEL GP-100 Llac dy komponentësh me bazë çimento, rezinash sintetike dhe adetive special
KARAKTERISTIKAT
Pluhur çimentoz komponenti A dhe rezina sintetike komponenti B për meremetime me rezistencë të lartë mekanike, për mbushje trashësie deri 60 mm/shtresë, nuk tkurret, për përdorim të brendshëm dhe të jashtëm. Ofron punueshmëri të lartë, ngjitshmëri, rezistencë ndaj ngricës, goditjeve dhe lagështisë. Për arsye të lidhjeve hidraulike, të polimereve të posaçme, të inerteve të përzgjedhura dhe të fibrave sintetike që përmban, nuk çahet dhe nuk rrëshket në trashësi të mëdha.

FUSHA E APLIKIMIT

MORTEL GP – 100, meremeton të gjitha konstruksionet e paregullta në trashësi deri 6 cm, me një shtresë, pa kallëpe dhe është i përshtatshëm për të gjitha punimet e meremetimit të betonit, regullim të cepave të thyera në shkallë, ballkone, kollona, vrima, krijim ulluqesh.

MËNYRA E PËRDORIMIT

  1. Përgatitja e sipërfaqes
    Nënshtresa duhet të jetë e pastër nga pluhurat dha materialet e kalbura dhe të laget mirë ose të astarohet me stabilizues mikromolekular BETON CONTACT para aplikimit.
  2. Aplikimi
    Hedhim pluhurin çimentor në ujë të pastër, në raport 25 Kg pluhur në 5,0 lt ujë dhe përziejmë me trapan me xhiro të ulëta ose betoniere derisa të krijohet një masë homogjene, e përshtatshme për çdo përdorim. Masa ngelet e punueshme për 3 orë dhe zbatohet ose me mistri për meremetime ose me makineri hedhëse në qoftë se sipërfaqet nevojiten një material mbulues me rezistenca të larta mekanike.

PAKETIMI
Thesë letre 25 Kg
KONSUMI
Rreth 15 kg/m2 /cm trashësi shtresë

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “LLAÇ PËR SUVATIM MORTEL GP-100”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
LLAK POLIUERITANI PËR DYSHEME
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
NGJITËS PËR PARKETE S33

NGJITËS PËR PARKETE S33

Sold by DAST
L2,600L6,200
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
NGJITËS ME BAZË GIPSI ELEKTRIKER
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
BOJË EPOKSIDE DY KOMPONENTËSH
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
LLAK GURI EPOKSID

LLAK GURI EPOKSID

Sold by DAST
L6,080
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
AUTONIVELANT EPOFLOOR EC 08
LLAÇ PËR SUVATIM MORTEL GP-100
LLAÇ PËR SUVATIM MORTEL GP-100
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart