Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

Llac riparues betoni RC 440

L2,200

Llaç me performancë të lartë i përshtatshëm për riparime të vështira dhe restaurime betoni, si dhe riparime strukturore të betonit ose punë të nivelimit të betonit.

Konsumi: 1,8 kg/m²/mm trashësi
Ngjyra: Gri
Paketimi: Qese letre 25 kg
Paleta: 1350 kg

L2,200

@ Bojra Tirana
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

Llac riparues betoni RC 440

Llac riparues betoni RC 440

Llaç me performancë të lartë i përshtatshëm për riparime të vështira dhe restaurime betoni, si dhe riparime strukturore të betonit ose punë të nivelimit të betonit.

Konsumi: 1,8 kg/m²/mm trashësi
Ngjyra: Gri
Paketimi: Qese letre 25 kg
Paleta: 1350 kg

Përdorimi

  • Sipas EN 1504-9, llaç riparimi betoni RC 440 i klasës R4, është i përshtatshëm për:
  • riparime dhe restaurim betoni (Parimi 3, Metoda 3.1 i EN 1504-9) në ambiente të brendshme dhe të jashtme si: dysheme industriale me trafik të rënduar, sallone ekspozite, qendra tregtare, zyra etj.
  • riparimi dhe riprofilimi i betonit. Rritja e kapacitetit mbajtës të strukturës së betonit duke shtuar llaç. (Parimi 4, Metoda 4.4 i EN 1504-9)
  • ruajtja ose rivendosja e pasivitetit të betonit (Parimi 7, Metoda 7.1 & 7.2 i EN 1504-9), rritja e mbulimit me llaç shtesë ose zëvendësimi i betonit të kontaminuar ose të gazuar
  • nivelimi i tavaneve, sipërfaqeve horizontale ose/ose vertikale në trashësi 5 – 30 mm në një shtresë të vetme
  • restaurime pikash deri në 50 mm – mbushja e boshllëqeve dhe defekteve të vogla
  • nivelimi i nënshtresës përpara aplikimit të veshjeve dekorative PLANOCOLOR

Përgatitja e substratit:

Sipërfaqet duhet të jenë të pastra nga pluhuri, papastërtia, vaji, yndyrat, ndryshku dhe në përgjithësi elemente që do të ndikojnë negativisht në ngjitjen. Shufrat përforcues duhet të jenë pa ndryshk, heqje mekanike ose me rërë ose duke përdorur RUST CONVERTER. Përveç kësaj, ato duhet të mbrohen me dy shtresa të frenuesit të korrozionit si NOVAFER. Përafërsisht 2 orë përpara aplikimit të RC 440, lagni nënshtresën me ujë derisa të ngopet dhe mbajeni sipërfaqen të freskët. Përpara se të aplikoni RC 440, hiqni ujin e tepërt duke përdorur ajër ose sfungjer. Për më shumë informacion, ju lutemi referojuni fletëve përkatëse të të dhënave të produktit.

Përgatitja e përzierjes:

Përzieni përmbajtjen e qeseve prej 25 kg letre që përmban RC 440 me 4,0 – 4,5 litra ujë të pastër dhe të freskët me anë të një përzierësi elektrik të përshtatshëm me shpejtësi të ulët për 3 minuta, derisa të përftohet një llaç uniform pa gunga. Për sasi të vogla përzierja mund të bëhet edhe me dorë.

Dokumentacioni i bashkangjitur

Njihuni me produktet tona BOJRA TIRANA

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “Llac riparues betoni RC 440”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Silikon rezin kimike ankoruese
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
LLak HYPERDESMO per hidroizolim dhe mbrojtje
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
PISTOLETE BOJE INGCO ASG1061
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Stuko patinimi Spachtel Elastich
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
SFUNGJER (TAMPON) LUCIDIMI MEDIUM
SFUNGJER (TAMPON) LUCIDIMI MEDIUM
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Boje Plastike Profi Interior - Kraft Paints
Llac riparues betoni RC 440
Llac riparues betoni RC 440
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart