Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

Adeziv tapeti për dysheme

Add your review

  • Lehtë për t’u aplikuar
  • Pa tretës
  • Jo rezistent ndaj lagështirës

TË PËRSHTATSHME PËR:

I përshtatshëm për ngjitjen e mbulesave të dyshemesë dhe pllakave të tapetit me jute, shami ose suport tekstili, linoleum dhe tapë muri në sipërfaqe poroze si çimento, beton dhe dru.

Tags: ,

@ Bojra Tirana
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 1
Add to compare

Adeziv tapeti për dysheme

Adeziv tapeti për dysheme

  • Lehtë për t’u aplikuar
  • Pa tretës
  • Jo rezistent ndaj lagështirës

TË PËRSHTATSHME PËR:

I përshtatshëm për ngjitjen e mbulesave të dyshemesë dhe pllakave të tapetit me jute, shami ose suport tekstili, linoleum dhe tapë muri në sipërfaqe poroze si çimento, beton dhe dru.

PARA PËRDORIMIT:

Kushtet e punës

Mos aplikoni në temperatura nën +15 °C dhe/ose lagështi relative më të lartë se 65 %.

Kërkesat sipërfaqësore

Sipërfaqja duhet të jetë e pastër, e thatë, pa pluhur dhe yndyrë.

Trajtimi paraprak i sipërfaqes

Kate të dëmtuara ose të pabarabarta të nivelit të parë.

Mjetet

Ngjitës ngjitës nr. 2.

Mbulimi

2-3 m²/kg

GJATË PËRDORIMIT:

Udhëzimet për përdorim

Përhapeni ngjitësin (sipërfaqe të pastër, të thatë dhe pa yndyrë) në mënyrë të barabartë me një shpërndarës ngjitës. Vendoseni mbulesën e dyshemesë, linoleumin ose tapën e murit në ngjitësin ende të lagur brenda rreth 15 minutash dhe shtypni ose rrotullojeni fort. Gjatë këtyre 15 minutave, rregullimet mund të bëhen ende. Lidhja ngjitëse mund të ngarkohet pas 24-48 orësh.

Pikat e vëmendjes

Gjatë lidhjes me sipërfaqet prej druri mund të ndodhë miratimi i tegelave. Lidhja ngjitëse mund të ngarkohet vetëm pas pjekjes. Era e ngjitësit zhduket pas tharjes. Ne rekomandojmë që gjithmonë të respektoni udhëzimet e prodhuesit.

PAS PËRDORIMIT:

Njollat / mbetjet

Hiqni menjëherë mbetjet e ngjitësit me ujë. Mbetjet e ngjitësit të thatë mund të hiqen vetëm mekanikisht.

Kushtet e ruajtjes

Ruani në një enë të mbyllur mirë në një vend të thatë, të freskët dhe pa ngrica.

Njihuni me produktet tona BOJRA TIRANA

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “Adeziv tapeti për dysheme”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Boje Metali Classic 3ne1
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
PECETE PER THARJE K2 SYNTETIC
PECETE PER THARJE K2 SYNTETIC
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Pompe Lavazhi 1500W EMTOP EHPW1501
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Bojë akrilike Alpen Profi – 32
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Ngjitës silikoni rezistent ndaj nxehtësisë
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Hidroizolues i lëngshëm MAPELASTIC AQUADEFENSE
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart