Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

Silikon – Tekasil WS

L1,100

Përdoret për mbylljen e fugave ne fasada, të ekspozuara ndaj kushteve të motit. Tekasil WS është një përbërës silikoni neutral me një përbërje të përhershme elastike, i projektuar për ngjitje dhe izolim në fasadat dekorative. Është shumë rezistent ndaj ndryshimeve të motit (shi, borë, temperatura ekstreme) dhe UV rezistent. Nuk rreshket ne fuga vertikale. Nuk shkakton korrozioni. Rezistent -40°C deri ne +180°C.

Silikon – Tekasil WS

L1,100

Sold by
TKK
@ Petro Beqiri
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

Silikon – Tekasil WS

Silikon – Tekasil WS

Për mbylljen e fugave të dilatimit në fasada nën ndikim të kushteve të rënda atmosferike. Për instalimin e xhamave, mbylljen e kupolave për ndriçim në kulme dhe instalimin e dritareve në kulme. Ngjitet shkëlqyeshëm në shumicën e materialeve ndërtimore (beton, tulla, dru, çelik, alumin, lloje të ndryshme të plastikave, gazobeton, qeramikë, pllaka gjipsi, qelq, klinker, metal, porcelan, EPS, smalt). Jashtëzakonisht është qëndrueshme ndaj ndikimeve atmosferike (shi, borë, temperatura ekstreme) dhe rrezeve UV. Gjithashtu është rezistente ndaj spektrit të gjerë të kimikateve dhe kohës. Nuk përmban tretës. Nuk shkakton korrozion. Nuk rrëshqet nga fugat vertikale.

Përdoret për mbylljen e fugave ne fasada, të ekspozuara ndaj kushteve të motit. Tekasil WS është një përbërës silikoni neutral me një përbërje të përhershme elastike, i projektuar për ngjitje dhe izolim në fasadat dekorative. Është shumë rezistent ndaj ndryshimeve të motit (shi, borë, temperatura ekstreme) dhe UV rezistent. Nuk rreshket ne fuga vertikale. Nuk shkakton korrozioni. Rezistent -40°C deri ne +180°C.

Njihuni me produktet tona TKK

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

Specification: Silikon – Tekasil WS

Paketimi

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “Silikon – Tekasil WS”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Silikon për Ankorim - Tekafix Anchor VE-2
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Spraj Zinku - Tekasol Zinc 98%
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Shkumë për ngjitje Polisteroli EPS
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Pastrues Pistelete për Shkuma
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Shkumë e Pazgjerueshme - Tekapur Low Expansion
Added to wishlistRemoved from wishlist 1
Add to compare
Silikon Ngjitës për ulluqe - Tekaflex Roof
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart