Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

Llak 2K për mikrocimento në pishinë

L21,000

Llak poliuretani alifatik me dy përbërës me rezistencë të lartë ndaj rrezeve të diellit. I përshtatshëm për aplikime të brendshme dhe të jashtme, si dhe për zhytje të përhershme në ujë (pishina, vorbulla që japin një pamje me shkëlqim në veshjet me mikroçimento dhe gurët natyrorë. Për shkak të forcës së tij të shkëlqyer mekanike, përmirëson ndjeshëm rezistencën ndaj gërryerjes së sipërfaqes së trajtuar kur aplikohet në bojëra epoksi ose veshje dyshemeje.Ka ngjitje të lartë edhe në metal.Në veshjet me mikroçimento aplikohet në dy ose tre shtresa të holluara me NOVATHINNER PU në varësi të llojit të aplikimit dhe absorbueshmërisë së veshjes.Rekomandohet të bëhet astar sipërfaqja e aplikimit me një shtresë DRY BRIGHT të holluar 1/1 në ujë Nëse aplikohet pa DRY BRIGHT, kontrolloni paraprakisht ndryshimin e mundshëm të ngjyrës së veshjes përfundimtare Përdorimi i DRY BRIGHT brenda pishinave ose ndërtimeve të ngjashme nuk rekomandohet.

L21,000

@ Bojra Tirana
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

Llak 2K për mikrocimento në pishinë

Llak 2K për mikrocimento në pishinë

Llak poliuretani me bazë tretës me shkëlqim me dy përbërës.

Llak poliuretani alifatik me dy përbërës me rezistencë të lartë ndaj rrezeve të diellit. I përshtatshëm për aplikime të brendshme dhe të jashtme, si dhe për zhytje të përhershme në ujë (pishina, vorbulla që japin një pamje me shkëlqim në veshjet me mikroçimento dhe gurët natyrorë. Për shkak të forcës së tij të shkëlqyer mekanike, përmirëson ndjeshëm rezistencën ndaj gërryerjes së sipërfaqes së trajtuar kur aplikohet në bojëra epoksi ose veshje dyshemeje.Ka ngjitje të lartë edhe në metal.Në veshjet me mikroçimento aplikohet në dy ose tre shtresa të holluara me NOVATHINNER PU në varësi të llojit të aplikimit dhe absorbueshmërisë së veshjes.Rekomandohet të bëhet astar sipërfaqja e aplikimit me një shtresë DRY BRIGHT të holluar 1/1 në ujë Nëse aplikohet pa DRY BRIGHT, kontrolloni paraprakisht ndryshimin e mundshëm të ngjyrës së veshjes përfundimtare Përdorimi i DRY BRIGHT brenda pishinave ose ndërtimeve të ngjashme nuk rekomandohet.

  • Konsumi: 250-375 ml/m²
  • Ngjyra: transparente
  • Paketa: Kontejnerë (0,72+0,28) L, Kontejnerë (3,6+1,4) L
  • Paleta: 288 L, 360 L

Përgatitja e substratit:

Sipërfaqja në të cilën do të aplikohet PLANOFINISH PU 2KS duhet të jetë e pastër, e thatë dhe pa pluhur. Nënshtresa duhet të jetë e izoluar dhe të mos jetë subjekt i lagështirës në rritje. Përmbajtja maksimale e lejuar e lagështisë së nënshtresës nuk duhet të kalojë 4%. Temperatura e sipërfaqes së aplikimit duhet të jetë midis + 12°C dhe + 30°C, përndryshe, llaku nuk do të thahet siç duhet, mund të “thyehet” dhe mund të ndodhë njollë.

Përgatitja e përzierjes:

Përbërësit A dhe B janë në kontejnerë me një raport përzierjeje të paracaktuar. Komponenti B i shtohet plotësisht komponentit A. Përzierja e dy përbërësve bëhet për rreth 2 – 3 minuta me një mikser elektrik me shpejtësi të ulët.

Dokumentacioni i bashkangjitur

Njihuni me produktet tona BOJRA TIRANA

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

Specification: Llak 2K për mikrocimento në pishinë


Warning: Undefined array key 0 in /home/customer/www/industriale.al/public_html/wp-content/plugins/rehub-framework/includes/helper-functions.php on line 644
Paketimi

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “Llak 2K për mikrocimento në pishinë”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Stuko dy komponentësh MAPEFINISH
Added to wishlistRemoved from wishlist 1
Add to compare
Aspirator me korrent Ingco VC14301
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
PISTOLETE AJRI PER GOZHDE ACN18641
Added to wishlistRemoved from wishlist 1
Add to compare
Rezinë Epokside Dekorative Epoxol 2874
Rezinë Epokside Dekorative Epoxol 2874
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
POLISH LUCIDIMI 3M 09376 "KOKE-BLU"
POLISH LUCIDIMI 3M 09376 "KOKE-BLU"
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Veshje mikro-çimentoje DECOCEM
Llak 2K për mikrocimento në pishinë
Llak 2K për mikrocimento në pishinë
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart